Strona główna » Rejs młodzieżowy „Młoda Kadra”

Rejs młodzieżowy „Młoda Kadra”

Autor: Brożka
wyjazd na żagle liceum

Rejs młodzieżowy „młoda kadra”

obóz żeglarski dla licealistów Mazury

Propozycja rejsu  „młoda kadra” skierowana jest do starszej młodzieży, która posiada już patent żeglarski, która pragnie rozwijać swoje umiejętności, a w przyszłości chciałaby zdobyć uprawnienia instruktorskie. Ta innowacyjna oferta na rynku obozów żeglarskich powstała w myślą o nastolatkach, dla których zwykłe rejsy doskonalące to za mało. Będziemy nie tylko poszerzać wiedzę i umiejętności żeglarskie, ale również wprowadzimy pierwsze zagadnienia z nauczania. Jak wprowadzić kogoś w tajniki żeglarstwa? Jak wytłumaczyć żeby było zrozumiałe? Jak pokazać i omówić manewr? Właśnie na takich zagadnieniach skupiać będziemy się w czasie trwania rejsu. A wszystko to w wakacyjnym i zabawowym klimacie.

To właśnie na takich wyjazdach cześć naszej gertisowej kadry zdobywała pierwsze umiejętności instruktorskie dlatego jesteśmy przekonani, że taki rejs młodzieżowy to najlepsza droga żeby z rozwinąć swoją pasję i szansa by zdobyć umiejętności przydatne w całym dorosłym życiu.

Uczestnicy 

Na ten rejs młodzieżowy zapraszamy starszych uczestników (od 16 lat do ukończenia szkoły średniej) którzy posiadają już patent żeglarza jachtowego oraz były na rejsie żeglarskim już minimum 2 razy*. Najistotniejsza jest chęć zdobycia kolejnych umiejętności i dania z siebie trochę więcej. Na rejsie dla przyszłej kadry grupa będzie kameralna dlatego jeśli podobało Ci się na obozie i gdzieś w myślach pojawił się pomysł, że w przyszłości chcesz pożeglować jako samodzielny sternik i instruktor – nie zwlekaj z decyzją!

Nie musisz się też przejmować, że będzie nudno w małej grupie – nie będzie, bo ten rejs pływa oczywiście przede wszystkim razem z naszym rejsem szkoleniowym, więc ekipa będzie spora!
*Wytyczne te stanowią zalecenie i nie są „sztywne” – jeśli nie spełniasz, któregoś z nich, a chcesz wziąć udział w obozie „młoda kadra” skontaktuj się z nami i porozmawiaj :)

Organizujemy również dla młodzieży rejsy szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego oraz rekreacyjno-doskonalące dla tych którzy chcą spędzić wakacje w bardziej wypoczynkowej atmosferze z podstawowym szkoleniem żeglarskim. Nie wiesz, który obóz wybrać? Przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Trasa

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort, czyli miejscem z którym współpracujemy od lat. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają po północnej części mazurskiego szlaku. Zatrzymujemy się w najfajniejszych portach, a czasem na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji. Nasze obozy nie zatrzymują się w miejscach bez podstawowego węzła sanitarnego. Zawsze w porcie mamy dostęp do toalet i bieżącej wody!

Kadra

instruktor na obóz żeglarski

Na każdą załogę (6 osób) będzie przypadał jeden instruktor – opiekun posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski i uprawnienia instruktora żeglarstwa. Instruktor mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach. Poznaj naszą kadrę instruktorską.

Jachty

Dwutygodniowy kurs żeglarski w formie rejsu szkoleniowego odbywa się na nowoczesnych jachtach klasy Maxus. To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich w załogach maksymalnie 6 uczestników (+ oczywiście instruktor-opiekun). Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy. Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Program imprezy

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00 (Port Nowy Sztynort).
Zaczynamy od spotkania organizacyjno-zapoznawczy, na którym przedstawiamy najważniejsze tematy związane z naszym rejsem. Później instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty – rozpakowujemy się, poznajemy jacht – nasz nowy dom i jego zasady. To również czas pierwszej integracji.

Dzień 2 (poniedziałek)  rozpoczynamy od pierwszych zajęć poprzedzających wyjście na wodę. Musimy przypomnieć sobie zagadnienia z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa oraz poznać obsługę . Dlatego właśnie tego dnia rejs nie wypływa z samego rana.

Dni 3 – 12  to realizacja programu obozu. W czasie dnia zajęcia żeglarskie przeplatane są zajęciami z metodyki. Nie braknie nam też czasu na  Na noc stają na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. O tym jak wyglądają dni na rejsie młodzieżowym przeczytasz więcej w naszym poradniku: https://obozy-zeglarskie.pl/dzien-na-obozie-rejs-mlodziezowy-na-mazurach/

Dzień 13 (piątek) wracamy do portu rozpoczęcia.  Dla chętnych możliwość uczestnictwa w kursie na sternika motorowodnego. To już koniec naszej przygody, czas na pakowanie i wieczór pożegnalny

Dzień 14  (sobota) sklarujemy i zdajemy sprzęt, zakończenie obozu. Odbiór uczestników od godziny 10.00 do godziny 16.00*. Możliwy jest również odbiór dziecka wg ustaleń indywidualnych (np. w dniu egzaminu wieczorem)

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Dlatego też nasze rejsy można nazwać małą szkołą samodzielności.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Uczestnicy mogą przyjeżdżać do nas już od godziny 14.00. Możemy również odebrać młodzież z Dworca PKP/PKS.

TERMINY 2024 – oferta w przygotowaniu

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
Brak obozów tego typu

 

W cenie:

– Realizacja programu rejsu
– Opieka kadry obozu
– Pełne wyżywienie
– Pobyt i spanie na jachtach
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Podręcznik do nauki żeglarstwa na miejscu
– Bilety wstępu na atrakcje (np. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach, Park Linowy w Leśniewie)
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe 
– Paliwo do jachtów
– Dostęp do galerii zdjęć z wyjazdu (po obozie)
– Transfer dzieci dojeżdżających samodzielnie z dworca w Giżycku do miejsca rozpoczęcia obozu

Dodatkowo płatne:
Kurs na Sternika Motorowodnego w cenie zniżkowej 500 zł + 125 zł egzamin
– Dostęp do sanitariatów w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł) 
– Wydanie certyfikatu Inland Skipper ISSA – 400 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)

Masz pytania o młodzieżowe rejsy szkoleniowe – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!
Galeria zdjęć z obozów 2023
Galeria zdjęć z obozów 2022
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Brak miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!
Zapraszamy też na rejsy rekreacyjno-doskonalące dla młodzieży

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej