Strona główna » Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ

Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ

Autor: Marcin

Kurs Nauczyciel Żeglowania PZŻ

dawny: Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Opis szkolenia:
Jeśli prowadziłeś już samodzielnie rejs, dobrze pływasz jachtem, masz patent żeglarza i chciałbyś pracować na obozach, rejsach i szkoleniach żeglarskich na Mazurach, to właśnie dla Ciebie jest to szkolenie! Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ to doskonała okazja do sprawdzenia się jako osoba odpowiedzialna, zdyscyplinowana, potrafiąca przekazać innym swoją wiedzę i umiejętności. To kurs dedykowany w pierwszej kolejności dla osób chcących pracować na zorganizowanych rejsach czy też obozach żeglarskich, które mają już za sobą pierwsze samodzielne rejsy turystyczne.

Wymagania wstępne:
Do szkolenia może zostać dopuszczona osoba, która:

  • ukończyła 18 lat,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • posiada stopień żeglarza jachtowego lub wyższy stopień żeglarski,
  • zdała z wynikiem pozytywnym sprawdzian dopuszczający z wiedzy teoretycznej i umiejętności manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku w zakresie odpowiadającym egzaminowi na stopień Żeglarza Jachtowego,
  • posiada umiejętność pływania wpław potwierdzoną odpowiednim dokumentem, albo oświadczeniem własnym.
kurs instruktora żeglarstwa 

Co istotne – kurs instruktorski przygotowuje kursantów do przekazywania wiedzy, więc przyjeżdżając musisz być dobrze przygotowany z zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych dowodzenia jachtem żaglowym i załogą. My nauczymy Cię jak tę wiedzę przekazać prostym i zrozumiałym językiem. 

Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ rozpoczyna się testem sprawdzającym, którego zaliczenie jest warunkiem dopuszczenia do szkolenia. Wygląda on tak samo jak egzamin na żeglarza jachtowego i ma takie same wymagania – zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Patent Nauczyciela Żeglowania PZŻ wydawany jest przez Polski Związek Żeglarski.=

Na tym szkoleniu nie ma co liczyć na taryfę ulgową! Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ to nauka od rana do wieczora, przeplatana manewrówką na wodzie i wykładami teoretycznymi. Dla uczestników szkolenia przewidujemy możliwość wcześniejszego przyjechania i rozpływania się (w cenie szkolenia)!  Mocno sugerujemy skorzystanie z tej możliwości jeśli będzie to Twoje pierwsze pływanie w sezonie ;)

Ramowy program kursu:

Planowany harmonogram dnia: rozpoczynamy o godzinie 08.00 podniesieniem bandery. Zajęcia szkoleniowe zaczynamy o 9.00 i odbywają się one zwykle w 3 blokach (poranny, popołudniowy i wieczorny) z przerwami na posiłki. Szczegółowe godziny zajęć zależą od realizacji programu. W czasie tego kursu uczestnicy otrzymują zadania do przygotowania i przedstawienia w czasie zajęć. Zaliczenie zadań niezbędne jest by móc przystąpić do egzaminu na stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ. Poznaj szczegółowy program szkolenia.

Rozpoczęcie i zakończenie kursu:
Spotkanie organizacyjne rozpoczynające szkolenie godz. 19.00 w dniu rozpoczęcia*. 
Ostatni dzień kursu – od rana odbywa się egzamin na Nauczyciela Żeglowania PZŻ, po południu sprzątanie i wykwaterowanie z jachtów.
*dla uczestników kursów NŻ jachty szkoleniowe będą dostępne od dnia poprzedzającego start kursu jeśli tylko zgłoszą się chętne osoby na rozpływanie. 

Organizator:
Organizatorem kursu jest Komisję ds. sportu powszechnego i szkolenia PZŻ

kurs instruktora żeglarstwa

Terminy i ceny 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
Brak obozów tego typu

Brak miejsc? Brak terminów? Napisz przez formularz kontaktowy, że jesteś chętna/chętny. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Marcin tel. 501 063 682 lub Brożka tel. 733 945 997
lub poprzez formularz kontaktowy

Cena obejmuje:
Praktyczne i teoretyczne szkolenie na stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ, kadrę instruktorską, sprzęt i materiały szkoleniowe, opłaty portowe (w porcie Ekomarina), paliwo do jachtów. Możliwe spanie na jachtach!

Cena nie obejmuje:
Wyżywienia, zakwaterowania (innego niż na jachtach), opłat za porty (inne porty niż Ekomarina),
opłat egzaminacyjnych wnoszonych do Polskiego Związku Żeglarskiego- opłata za egzamin: 375 zł (+ po zdanym egzaminie opłata za wydanie patentu: 85 zł)

Ważne i istotne – istnieje możliwość odpracowania części kursu. Wtedy cena kursu pomniejszona może zostać nawet o 50%! Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z Marcinem.

Zdjęcia z minionych szkoleń instruktorskich: NŻ 2023,  NŻ 2022, NŻ 2021, NŻ 2020 ,

Kadra:

Nic ze szkolenia nie będzie, jeśli nie dobierze się odpowiedniej kadry instruktorów! Przy szkoleniach instruktorskich działają z nami m.in.

Katarzyna Domańska – Instruktor Wykładowca PZŻ, Wiceprezes ds. sportu powszechnego i szkolenia. KWŻ kursu na Nauczyciela Żeglowania PZŻ, doświadczony pedagog i wykładowca akademicki.

Dobrochna Nowak „Brożka”– Instruktor Wykładowca PZŻ, KWŻ Szkoły Żeglarstwa Gertis, wieloletnia komandor naszych obozów szkoleniowych. Wyszkoliła już wielu instruktorów, a jej podopieczni do dziś dnia szkolą m.in. na naszych kursach żeglarskich i instruktorskich.

Marcin Krzywonos – Instruktor Żeglarstwa PZŻ i egzaminator, doskonały logistyk. To Krzywy rozłoży z Wami silnik na elementy i popływa na rozpływanie przy okazji pokazując parę fajnych trików. Spec od integracji , rekreacji i kolaboracji ;)

oraz nasza najlepsza kadra instruktorska: Adam Ender, Bartosz Arent, Dominik Kiliński, Anna Wiktor, Iga Kuśnieruk, Michał Weręgowski

Osoby prowadzące zajęcia to przede wszystkim praktycy żeglarstwa i aktywnie działający instruktorzy oraz egzaminatorzy. I do tego wyznawcy zasady, że nie ma jednego skutecznego sposobu żeglowania. Pamiętajcie jednak o tym, że mimo najszczerszych chęci instruktor nie jest w stanie wyszkolić kursanta, jeśli on nie chce. Tego Was będziemy uczyć i mamy nadzieję, że z takim właśnie nastawieniem przyjedziecie na to szkolenie!

Jachty:
Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ organizujemy na jednostkach z z naszej floty – Fortunach 27, Maxusach Evo 24, Maxusach 28! Ich właściwości nautyczne, bezpieczeństwo żeglugi połączone z komfortem i szybkością decydują o tym, że są to najlepsze jachty do szkoleń na Mazurach.

Oferujemy sprzęt o najlepszym standardzie, sprawdź przed wyborem szkolenia!

Miejsce organizacji kursu:
Stacjonujemy w porcie Ekomarina w Giżycku. Traktując ten port jako nasze centrum, to właśnie wokół niego odbywać się będzie całe szkolenie. Port zapewnia najwyższy standard, z dostępem do sal wykładowych i innych pomocy dydaktycznych – więcej informacji o porcie na stronie: http://www.ekomarinagizycko.pl/. Na terenie portu możliwe jest pozostawienie samochodu na płatnym parkingu. W Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania.

Rozpoczęcie i zakończenie kursu:
Dokładne godziny podamy po zatwierdzeniu terminów kursów. Zwykle zajęcia programowe na kursie na Nauczyciela Żeglowania PZŻ rozpoczynamy  w sobotę o godzinie 9.00, ale zalecamy wcześniejszy przyjazd, żeby móc się rozpływać przed kursem – jacht szkoleniowy do dyspozycji uczestników będzie 1-2 dni wcześniej! 

Współorganizatorem kursu jest Komisja ds. sportu powszechnego i szkolenia PZŻ

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej