Tak, wszystkie obozy młodzieżowe organizowane przez Gertis są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo zaświadczenia zgłoszenia obozu, prosimy skontaktować się z naszym biurem.
Oferujemy sprzęt o najlepszym standardzie, sprawdź przed wyborem obozu!
Podczas młodzieżowych obozów żeglarskich pływamy na najbardziej komfortowych jachtach żaglowych dostępnych podczas szkoleń żeglarskich! Są to jachty klasy Maxus. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht turystyczny na Mazurach. Łączy w sobie najważniejsze cechy – bezpieczeństwo, szybkość oraz komfort mieszkania! Zostały zaprojektowane pod kątem 8-osobowej załogi, jednak w trakcie obozów żeglarskich zakwaterowanych zostaje 5 uczestników.
Zobacz NASZĄ FLOTĘ
W wyposażeniu podstawowym naszych jachtów na rejsach młodzieżowych znajduje się pełen kambuz (sztućce, garnki, kuchenki gazowe itp.), środki ratunkowe dla wszystkich członków załogi. Ponadto jachty wyposażone są w chłodziarki do przechowywania produktów spożywczych oraz ogrzewanie wnętrza typu webasto! Przed wyborem obozu warto sprawdzić na jakich jachtach organizowany jest rejs szkoleniowy, a więc na czym młodzież de facto będzie żeglować i zarazem mieszkać. Szkoła Żeglarstwa Gertis korzysta wyłącznie z własnej floty sprzętowej. Nie ma miejsca na przypadki :)
Nasze młodzieżowe rejsy szkoleniowe to kilka jednostek pływających wspólnie. Podczas zajęć praktycznych pływają de facto koło siebie, czyli w zasięgu wzroku – wynika to z zapewniania sobie nawzajem wsparcia i bezpieczeństwa.
Generalnie obóz pływa razem, ma taką samą trasę, jednego kierownika i zatrzymuje się wspólnie na nocleg w tych samych miejscach.
Jak na żeglarzy przystało śpimy na swoich jachtach. Nasz sprzęt jest na tyle komfortowy, że nie ma problemu z wygodnym spaniem i mieszkaniem. Klimat żeglarski sprzyja integracji i nawiązywaniu nowych kontaktów zatem po kilku dniach stwierdzicie, że na jachtach powinno się znajdować co najmniej 10 osób :D. Trzeba jednak przyznać, że pierwsza noc potrafi być zaskakująca. „Jak oni się tu mieszczą?!”. Da się!
Tak, jeśli nasze biuro otrzyma informację o takiej chęci na etapie zgłoszenia (pole Uwagi) lub z wyprzedzeniem. W wyjątkowych wypadkach, jeśli np. jedzie razem zbyt liczna grupa, musimy ją rozdzielić. Zawsze jednak staramy się podzielić uczestników tak, jak sami sobie tego zażyczą. Załogi dzielimy wg stopnia znajomości, wieku i płci.
Zdecydowanie tak. Większość uczestników obozów to właśnie osoby, które przyjechały same. Zdarzają się naturalnie grupy 2-3 osób ale jest to raczej sporadyczne. Nie martw się zatem jeśli chcesz przyjechać bez osoby towarzyszącej. Przyjaciół poznasz na obozie – czasem na krótko, a czasem na długie lata :) Obozy żeglarskie sprzyjają integracji!
Oczywiście, że tak! Często zdarza się, że jest ich więcej niż chłopców.
Nie, na naszych obozach załogi są koedukacyjne. Podział na załogi odbywa się pod względem wieku oraz płci (tak by w koedukacyjnych załogach nie trafiały się „rodzynki”). Ponadto jeśli zgłasza się do nas grupa dzieci, która chce być razem w załodze to właśnie tak ich zakwaterujemy :)
Trasę rejsów młodzieżowym ustalają nam przeważnie warunki atmosferyczne. Nie posiadamy konkretnej trasy, jednak odwiedzamy najciekawsze porty i miejsca na Mazurach. Rejsy szkoleniowe dwa tygodnie płyniemy przez całą północną część Mazur (jeziora Mamry, Dargin, Święcajty, Niegocin, Tajty, Boczne, Dobskie, Kisajno, Łabap) oraz jeżeli pozwala na to pogoda zwiedzamy południową część Mazur aż to jeziora Bełdany. Są to przede wszystkim miejscowości takie jak Giżycko, Wilkasy, Sztynort, Węgorzewo, Rydzewo i wiele innych. Rejsy rekreacyjne będą również żeglować po jeziorach południowych Mazur. Będziemy wszędzie tam, gdzie warto popłynąć! Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: “Ulubione porty na Mazurach“.
Nie, wypływamy po śniadaniu i na wieczór dobijamy do brzegu na nocleg. Często również zatrzymujemy się w ciągu dnia, aby zobaczyć coś ciekawego, wykąpać się w jeziorze, przygotować obiad itp. Harmonogram dnia i godziny wypłynięcia silnie uzależnione są od pogody, trasy do pokonania i etapu szkolenia.
Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu o tym jak wygląda dzień na obozie żeglarskim.
Nie wymagamy kart pływackich itp.! Umiejętność pływania nie jest także już wymagana, aby uczestniczyć w kursie i podejść do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego. Trzeba jednak pamiętać, że osoby nie potrafiące pływać będą proszone o żeglugę w kamizelkach ratunkowych lub asekuracyjnych. Na samym początku każdego rejsu będziemy organizować test pływacki, aby sprawdzić realne umiejętności młodzieży. Przystępując do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego musimy złożyć odpowiednie oświadczenie, jednak nie wpływa ono na możliwość uczestnictwa w egzaminie. Przeczytaj więcej na ten temat.
Na młodzieżowych rejsach szkoleniowych zapewniamy całodzienne wyżywienie. Są to śniadania, prowiant podczas żeglugi oraz obiadokolacje. Posiłki przygotowuje się w załogach pod okiem instruktora wg. ustalonego menu obiadowego. Zaopatrzenie przyjeżdża do obozu wg potrzeb (zwykle co 2-3 dni), a produkty przechowywane są w chłodziarkach na jachcie. Jeśli chcesz poczytać więcej, wejdź na stronę: “Wyżywienie na rejsach żeglarskich“.
Warunki na jachtach ograniczają możliwości kulinarne. Jednak staramy się aby nasze potrawy były dostosowane do każdego, a przede wszystkim zawierały odpowiednie składniki odżywcze. Są to głównie wszelkiego rodzaju makarony (spaghetti, carbonara), ryże (po chińsku, curry) lub kasze (z warzywami, z sosem) i inne podobne potrawy. Staramy się urozmaicać jedzenie grillami, ogniskami oraz wszelkimi innymi dodatkami. Nasze wyżywienie uznawane jest za najlepsze na wszystkich obozach na Mazurach! Jeśli chcesz poczytać więcej, wejdź na stronę: “Wyżywienie na rejsach żeglarskich“
Przyjmujemy uczestników będących na różnych dietach. Jednakże prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem w celu uzyskania informacji czy dana dieta nie jest wykluczającą.
Wszyscy uczestnicy naszego kursu to jedna wielka ekipa dla której układamy identyczne menu obiadowe. Jeśli uczestnik nie je niektórych produktów, to przy przygotowaniu posiłku musi zaangażować się w proces gotowania, tak aby wziąć osobną porcję zgodną z dietą. Dieta roślinna ma coraz więcej zwolenników, wszystkie nasze posiłki da się przygotować w wariancie wegetariańskim.
Natomiast w przypadku diet specjalnych prosimy rodziców o konsultacje w tym temacie z naszym biurem. W niektórych przypadkach poprosimy również o przygotowanie paczki z produktami zgodnymi z dietą dziecka.
Przez lata szkolenia wypracowaliśmy swoje schematy, które stale dopracowujemy. Kładziemy nacisk przede wszystkim na umiejętności praktyczne, rezygnujemy z niektórej – zbędnej teorii na korzyść zdobywania praktyki żeglarskiej. Nie omijamy jednak wymaganej wiedzy, a najważniejsze zagadnienia nasi instruktorzy przekazują uczestnikom w czasie zajęć na obozie (nie pomijamy na obozach części teoretycznej szkolenia jak niektórzy organizatorzy – e-learning czy klikanie w testy nie zastąpi udziału w zajęciach prowadzonych przez doświadczonego instruktora!).
Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego nie jest trudne. Nie jest to jednak rzecz, która przyjdzie sama. Należy pamiętać, że każdy uczy się w innym tempie i nie każdy wyjedzie z obozu szkoleniowego z patentem (na który trzeba zdać państwowy egzamin). Najważniejsze dla nas jest poznanie nowej pasji, nauczenie dobrych nawyków i miłe wspomnienia z wyjazdu.
Jako jedni z nielicznych na Mazurach posiadamy upoważnienie Ministerstwa Sportu i Turystyki do samodzielnego egzaminowania na stopnie żeglarskie i motorowodne. Należy jednak pamiętać, że egzaminatorem nie jest nigdy osoba, która prowadziła szkolenie.
Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, przy czym obie części trzeba zaliczyć dla pozytywnego wyniku. Po zdaniu egzaminu otrzymuje się zaświadczenie o zdaniu egzaminu na patent żeglarski lub motorowodny. Koszt patentu i egzaminu nie jest wliczony w cenę obozu. Dla osób chcących więcej informacji na temat egzaminów żeglarskich i motorowodnych zapraszamy tutaj.
Jest tak ponieważ opłatę za egzamin – zarówno na stopnie żeglarskie i motorowodne – pobiera bezpośrednio Komisja Egzaminacyjna. Ponadto uczestnicy sami mogą podjąć decyzję o przystąpieniu do egzaminu. Mogą z niego zrezygnować jeśli nie czują się na siłach.
Na młodzieżowych rejsach szkoleniowych każdy uczestnik otrzymuje od nas książkę do nauki żeglarstwa oraz dostęp do materiałów na platformie szkoleniowej. Podczas szkolenia sugerujemy także wykorzystanie notatek oraz wiedzy zdobytej na zajęciach teoretycznych.
Nie ma „najlepszego” podręcznika do szkolenia żeglarskiego. W miarę uniwersalną pozycją okazuje się „Żeglarz Jachtowy” wydawnictwa Almapress, „Atlas Żeglarski” aut. Michała Klawińskiego lub „Żeglarz Jachtowy” aut. B. Czarcińskiego i P. Lewandowskiego. Tą ostatnią pozycję uczestnicy otrzymują na kursie. Wszystkie pozycje można nabyć samodzielnie (Internet, księgarnie – np. Empik).
Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 18.00.
Nasz młodzieży obóz żeglarski startuje z portu Sztynort znajdującym się 25 kilometrów od Giżycka (Sztynort 11, 11-600 Węgorzewo). Rozpoczynamy o godzinie 18:00. Przyjęcie uczestników od godziny 16.30-17.00 do godziny 18.00 (lub wg ustaleń indywidualnych – np. dojazd samodzielny uczestników komunikacją publiczną)
Odbiór uczestników – od 14 dnia rejsu (sobota) od godziny 10.00 do godziny 16.00.
W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić w innym terminie.
PRZYJAZD
Obóz szkoleniowy rozpoczyna się z przyjęciem dziecka przez naszych opiekunów. Do Państwa należy decyzja, czy dziecko samo dotrze na obóz, czy zostanie odprowadzone na zbiórkę przez osobę dorosłą. Dziecko powinno mieć przy sobie komplet dokumentów kwalifikacyjnych, chyba, że zostały one dostarczone do biura wcześniej np. listownie. Informacje szczegółowe dotyczące dnia rozpoczęcia otrzymują Państwo od nas mailowo w tygodniu poprzedzającym obóz.
WYJAZD
Odebrać dziecko po powrocie mogą wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, rodzic powinien powiadomić odpowiednio wcześniej biuro oraz kierownika obozu, przesyłając oryginał podpisanej zgody na odbiór Dziecka przez inną osobę (ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i numeru dowodu tożsamości) lub zgody na samodzielny powrót dziecka. Dopiero mając taką zgodę i po weryfikacji przez opiekuna podróży, Dziecko będzie mogło zostać odebrane przez osobę inną niż rodzic lub dostać zgodę na opuszczenie obozu.
Startujemy i kończymy w porcie jachtowym w Sztynorcie. Dojazd nie jest skomplikowany, port znajduje się ok. 25 km od Giżycka. Na terenie portu można zostawić samochód na płatnym parkingu. Kliknij i zobacz jak dojechać: https://goo.gl/maps/VXyXUUAGrJr5h4MHA
Ważne info na sezon 2023! Trwa remont trakcji kolejowej. PKP zorganizowało komunikację zastępczą do Giżycka, ale jeśli chcesz uniknąć przesiadek polecamy skorzystanie z busów i autobusów. Poniżej przydatne linki:
- z Warszawy m.in.: Giga BUS – link, Tim Travel – link, Czapliccy przewozy – link, PKS Polonus – link,
- z Olsztyna m.in: Express Bus – link, PKS NOVA – link, Tim Travel – link
- z Gdańska m.in. PKS NOVA – link
Dzieci dojeżdżające samodzielnie nasza kadra odbiera z dworca w Giżycku.
Nie. Szkoła Żeglarstwa GERTIS nie zapewnia transportu i tym samym opieki podczas podróży.
Nie. Są to stałe godziny i stałe miejsce – port Sztynort.
Przyjazd uczestników jest możliwy w niedzielę pierwszego dnia rejsu od godziny 16.30-17.00 do godziny 18.00. Przed rozpoczęciem obozu rodzice otrzymują dokładne dane kontaktowe do opiekuna grupy przyjmującego dzieci na obóz.
Wyjazd uczestników jest możliwy w dniu zakończenia obozu od godziny 11.00 do godziny 16.00.
W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić w innym terminie lub miejscu (np konieczność wcześniejszego wyjazdu z obozy).
Jeśli doszłoby do spóźnienia ze strony opiekunów prosimy o kontakt z kierownikiem danego obozu (dane kontaktowe wysyłamy do rodziców na kilka dni przed rozpoczęciem obozu).
Dziecko może mieć telefon komórkowy lub tablet, jednakże należy je uprzedzić przed rejsem, że nie będzie mogło ono korzystać z urządzenia w każdej chwili. Program szkolenia młodzieżowego kursu żeglarskiego i atrakcji dodatkowych jest na tyle napięty, że dzieci nie będą miały na to czasu. Ponadto zależy nam, aby dzieci aktywnie korzystały z zajęć i żebyśmy mogli zrobić jak najwięcej! Dlatego też telefon podczas zajęć na wodzie zostaje pod pokładem i można będzie z niego korzystać tylko w wyznaczonych przerwach. Dziecko może skorzystać z telefonu opiekuna, a rodzic dostanie numer do naszego kierownika jako numer awaryjny.
Kieszonkowe na obóz nie musi być duże. Na naszym rejsie szkoleniowym młodzież otrzymuje pełne wyżywienie – śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorek, obiado-kolacja, co zdecydowanie ogranicza wydatki. Opłaty za bilety wstępu także są w cenie obozu. Tak więc wydatki na miejscu ograniczają się do zachcianek, takich jak lody i pamiątki oraz do opłat za sanitariaty (ok. 10-15 zł prysznic, czasem 1-2 zł toaleta – w czasie rejsu to maksymalnie 125-135 zł licząc prysznic codziennie). Niemniej jednak część z odwiedzanych przez nas portów sanitariaty w cenie postoju. Kieszonkowe dziecka może przechowywać opiekun w depozycie. Wówczas mają Państwo pewność, że nad wydatkami czuwa dorosła osoba.
Ponadto na Młodzieżowych Obozach Szkoleniowych należy pamiętać o opłacie egzaminacyjnej, która przyjmowana jest w dniu egzaminu przez Komisję Egzaminacyjną. Koszt egzaminu dla osoby uczącej się do 26 roku życia to 125 zł. Istnieje możliwość wniesienie opłaty egzaminacyjnej przelewem (na dzień przed egzaminem). Opłata za egzamin naliczana jest za każdy egzamin: Żeglarza Jachtowego, a osobno (jeśli dotyczy) Sternika Motorowodnego.
Tak, oczywiście jest taka możliwość. Należy umieścić informację o fakturze w pole „Uwagi” przy rezerwacji i podać dane do faktury. Jeśli chcesz by faktura została wystawiona na działalność gospodarczą musisz poinformować nas o tym fakcie przed wykonaniem wpłaty!
W tytule faktury znajduje się zapis: „Młodzieżowy rejs szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego”. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych danych na fakturze prosimy o informację i kontakt.
Do każdej wpłaty wystawiany jest paragon fiskalny (do zaliczki, do wpłaty końcowej). Faktura na osobę prywatną może być wystawiona maksymalnie do 3 miesięcy od dokonania wpłaty. Po przekroczeniu tego terminu faktury nie będą wystawiane.
Każdy zakład pracy ma jednak swoje wytyczne dotyczące dofinansowania udziału dzieci pracowników w obozach. Najlepiej jeszcze przed zapisaniem dziecka na obóz dowiedzieć się jakich dokumentów wymagać będzie zakład pracy (jeśli będzie to faktura to jakie dane powinny się na niej znaleźć), a w razie wątpliwości skontaktować się z nami mailowo.
Dokumenty z pewnością zostały wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w formie linków do pobrania. Mogło się zdarzyć, że wiadomość została błędnie zakwalifikowana jako spam. Komplet dokumentów można pobrać również z naszej strony na której znajduje się opis obozu (rejsy szkoleniowe: https://obozy-zeglarskie.pl/mlodziezowe-rejsy-szkoleniowe/ rejsy rekreacyjna: https://obozy-zeglarskie.pl/mlodziezowy-rejs-rekreacyjny/)
Jeśli jesteś pełnoletni to zapraszamy na szkolenia dla pełnoletnich.
Jeśli jednak chcesz uczestniczyć w młodzieżowym rejsie szkoleniowym (do 19 roku życia) to karta kwalifikacyjna musi być wypełniona. Jest to dokument niezbędny do uczestnictwa w obozie. Kartę w całości może wypełnić rodzic. Ważne, aby zaznaczyć informacje na temat wszystkich chorób, uczuleń i przyjmowanych leków, gdyż to pozwoli na najlepszą opiekę w trakcie obozu.
Każdy z uczestników ubezpieczony jest od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, dodatkowo ubezpieczone są jachty. Posiadamy również Ubezpieczenie OC Organizatora Turystyki oraz odpowiedni wpis w Rejestrze Organizatorów i Pośredników Turystycznych.
Przy rezerwacji miejsca polecamy również dodatkowe wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z uczestnictwa. W sprawach związanych z tym ubezpieczeniem prosimy o kontakt bezpośrednio z agentem ubezpieczeniowym (dane znajdziecie Państwo w podanym powyżej linku.
W czasie naszych rejsów trasy zawsze uzależnione są od warunków pogodowych i nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć do miejsca gdzie odbywa się msza święta. W takich sytuacjach osoby, które chcą uczestniczyć we mszy mają możliwość dołączenia do niej poprzez transmisje internetowe, telewizyjne lub radiowe.
Nie ma. Uczestnicy korzystają z toalet i natrysków w portach na trasie rejsu. W razie nagłej potrzeby jacht dobija do najbliższego brzegu.
Odwiedziny rodziców na obozach młodzieżowych zależne są od obowiązujących przepisów. W chwili obecnej w związku z epidemią COVID19 sytuacja zmienia się dynamicznie. Dlatego jeśli planują Państwo odwiedzić dzieci w czasie obozu konieczny jest wcześniejszy kontakt z kierownikiem wypoczynku (numer telefonu otrzymują Państwo w informacjach z naszego biura). W sytuacji gdy konieczne jest przekazanie dziecku przesyłki jest to również możliwe za pośrednictwem naszego biura.
Większość alergii nie wyklucza z możliwości udziału w rejsie. Jednakowoż musimy z odpowiednim wyprzedzeniem zostać poinformowani by móc się skonsultować z Państwem i odpowiednio przygotować.
Jeśli dziecko choruje i/lub przyjmuje stale leki prosimy o skonsultowanie możliwości udziału z lekarzem oraz z naszym biurem. W czasie rejsu nasi opiekunowie mogą przypilnować przyjmowania odpowiednich lekarstw przez dziecko zgodnie z pisemnymi wytycznymi od rodzica.
Tak, za obozu młodzieżowe przyjmujemy płatności bonem turystycznym. Należy podać jego kod w polu uwagi w czasie rezerwacji lub poinformować nas o chęci zapłaty bonem mailowo. Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem w celu finalizacji płatności bonem. Bony zrealizować można do końca marca 2022 r.
Już chyba więcej opisać się nie da. Z resztą kto by to czytał? :D. Jeżeli jesteś w tym miejscu, to znaczy, że jedyną opcją jest sprawdzić to wszystko na własnej skórze. Jeszcze nie mieliśmy niezadowolonych klientów, nie ma się zatem o co martwić. Obozy żeglarskie to zawsze wspaniałe doświadczenie. A ile imprez przy okazji? ;) A jeżeli interesuje Cię coś jeszcze, zapraszamy do działu kontakt.