Strona główna » Młodzieżowy rejs rekreacyjny – obóz żeglarski

Młodzieżowy rejs rekreacyjny – obóz żeglarski

Autor: Brożka
Obóz żeglarski na Mazurach dla młodzieży

Młodzieżowy rejs rekreacyjny

Młodzieżowy rejs rekreacyjny to obóz żeglarski przeznaczony dla młodych ludzi chcących spędzić wakacje w gronie rówieśników żeglując po Mazurach. To wyjazdy, w czasie których aktywnie spędzamy czas pływając jachtem i poznając podstawy żeglowania. Odwiedzamy zakątki Szlaku Wielkich Jezior i świetnie bawimy się odpoczywając od szkolnych obowiązków w bliskości natury.

Nasze rejsy wędrowne dla młodzieży są świetnym sposobem by oswoić się z żeglarstwem i postawić pierwsze kroki na jachcie. Ponadto są też okazją by doszkolić się po zdobyciu patentu żeglarskiego i szlifować swoje umiejętności przywiezione z młodzieżowego obozu szkoleniowego i innych kursów żeglarskich. Nasz rejs ten ma charakter rekreacyjno-doszkoleniowy.

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników na obozach młodzieżowych. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Uczestnicy

Rejs rekreacyjno-doskonalący przeznaczony jest dla młodzieży od 14 lat. Uczestnikami są zarówno osoby nie mające żadnych doświadczeń żeglarskich, jak i osoby posiadające już patent żeglarza jachtowego. To rejs dla tych którzy chcą poznać podstawy żeglarstwa i spędzić aktywnie wakacje. Polecamy udział w tym obozie jako przygotowanie do rejsu szkoleniowego.

W obozie biorą udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny, a większość uczestników przyjeżdża samodzielnie, bez żadnych znajomych. Uczestnicy w czasie rejsy podzieleni są na zbliżone wiekiem, 6 osobowe załogi w których mieszkają, uczą się i żeglują.  Udział w rejsach młodzieżowych nie stwarza żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem).

Organizujemy również rejsy szkoleniowe na patent żeglarski oraz rejsy „młoda kadra” dla starszej młodzieży mającej już patent (16-18 lat) . Nie wiesz, który obóz wybrać? Koniecznie przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Trasa

Młodzieżowe rejsy rekreacyjne i szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że codziennie będziemy nocować w nowym miejscu i odwiedzimy najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają na północ od Giżycka do Węgorzewa. Zatrzymujemy się w za równo w większych portach, jak i na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji.

Kadra

instruktor na obóz żeglarski

Na każdą załogę (6 osób) będzie przypadał jeden sternik – opiekun posiadający odpowiednie doświadczenie, uprawnienia oraz stopień żeglarski. Mieszka on razem z załogą, dowodzi jachtem i uczy ich tajników żeglarstwa oraz spędza z nimi czas po zajęciach.

Dodatkowo na naszych rejsach młodzieżowych pływa opiekun-animator (poza instruktorami). Zajmuje się on organizacją wszelkich atrakcji dodatkowych, takich jak ogniska, zabawy czy zwiedzanie! Jest on też wsparciem dla instruktorów żeglarstwa  Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich i rejsów wędrownych dla młodzieży. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Jachty

Młodzieżowy rejs rekreacyjno-doskonalący w żegluje na nowoczesnych jachtach klasy Maxus. To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich w załogach maksymalnie 5 uczestników (+ oczywiście instruktor-opiekun). Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy. Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Program imprezy

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Można powiedzieć, że rejs rekreacyjno-doszkoleniowy jest małą szkołą samodzielności!

Młodzieżowy rejs rekreacyjny i doszkoleniowy nie jest kursem na patent żeglarza jachtowego. Jeśli szukasz szkolenia żeglarskiego zakończonego egzaminem zapraszamy na Młodzieżowy Rejs Szkoleniowy.

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00.
Zaczynamy od spotkania organizacyjno-zapoznawczego, na którym omawiamy najważniejsze punkty rejsu. Uczestnicy poznają instruktorów i kadrę obozy. Później instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu. Jest to również czas pierwszej integracji!

Dzień 2 (poniedziałek) przeprowadzamy jest podstawowe przeszkolenie z obsługi sprzętu, bezpieczeństwa i ratownictwa. Zanim wypłyniemy na wodę musimy nauczyć się lub przypomnieć sobie jak sobie radzić na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu później niż w kolejnych dniach. 

Dni 3 – 12  to realizacja programu i trasu naszego rejsu wędrownego dla młodzieży. Uczestnicy spędzają dni poznając tajniki żeglarstwa, zwiedzając atrakcje Mazur, odpoczywając na łonie przyrody. Osoby z patentem żeglarza jachtowego uczą się dowodzić załogą i planować manewry na wodzie i w portach. Na noc zatrzymujemy się na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. Chcemy odwiedzić m.in. Twierdzę Boyen, Bunkry w Mamerkach i zorganizować załogowy konkurs YachtMasterChef. O tym jak wyglądają dni na rejsie młodzieżowym przeczytasz więcej w naszym poradniku: https://obozy-zeglarskie.pl/dzien-na-obozie-rejs-mlodziezowy-na-mazurach/

Dzień 13 (piątek) zawinięcie do portu końcowego i czas na przygotowanie się do powrotu do domu. Klarowanie jachtu, a dla chętnych kurs na sternika motorowodnego!

Dzień 14  (sobota) to pakowanie się i wyprowadzka z jachtu. Czas na pożegnanie z Mazurami. Odbiór uczestników od godziny 10.00 do godziny 16.00* ostatniego dnia obozu (sobota). *W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić wg ustaleń indywidualnych. 

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Terminy rejsów 2023
Młodzieżowe Obozy Rekreacyjno-Doskonalące

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
Brak obozów tego typu

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

bon turystyczny
kliknij po więcej informacji

W cenie:

– Pobyt i spanie na jachtach
– Pełne wyżywienie
– Realizacja programu zajęć żeglarskich i rekreacyjnych
– Opieka profesjonalnej kadry
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach)
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe
– Paliwo do jachtów
– Dostęp do galerii zdjęć z wyjazdu (po obozie)
– Transfer dzieci dojeżdżających samodzielnie z dworca w Giżycku do miejsca rozpoczęcia obozu

Dodatkowo płatne:
Kurs na Sternika Motorowodnego w cenie zniżkowej 500 zł + 125 zł egzamin
– Dostęp do sanitariatów w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł) 
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)
– Wydanie certyfikatu Qualified Crew ISSA (brak uprawnień żeglarskich) lub Inland Skippera ISSA (osoby z patentem żeglarza jachtowego) – 350 zł

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę, wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!

Galeria zdjęć z obozów 2023!
Galeria zdjęć z obozów 2022
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej