Strona główna » Młodzieżowy rejs rekreacyjny

Młodzieżowy rejs rekreacyjny

Autor: Brożka
obóz młodzieżowy mazury

Wiek – 14-18 lat
Zakwaterowanie – jachty kabinowe
Czas trwania – 14 dni

Młodzieżowy rejs rekreacyjny

Charakterystyka imprezy

Młodzieżowy rejs rekreacyjny to obóz żeglarski przeznaczony dla młodych ludzi chcących spędzić wakacje w gronie rówieśników żeglując po Mazurach. To wyjazdy, w czasie których aktywnie spędzamy czas pływając jachtem i poznając podstawy żeglowania. Odwiedzamy zakątki Szlaku Wielkich Jezior i świetnie bawimy się odpoczywając od szkolnych obowiązków w bliskości natury.

Nasze rejsy wędrowne dla młodzieży są świetnym sposobem by oswoić się z żeglarstwem i postawić pierwsze kroki na jachcie. Ponadto są też okazją by doszkolić się po zdobyciu patentu żeglarskiego i szlifować swoje umiejętności przywiezione z młodzieżowego obozu szkoleniowego i innych kursów żeglarskich. Nasz rejs ten ma charakter rekreacyjno-doszkoleniowy.

Szukasz obozu ze szkoleniem na patent? Organizujemy również młodzieżowe obozy szkoleniowe zakończone egzaminem na żeglarza jachtowego. Zastanawiasz się czy wybrać rejs szkoleniowy czy rekreacyjno-doszkoleniowy? Przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Uczestnicy

Rejs rekreacyjno-doszkoleniowy przeznaczony jest dla młodzieży od 14 lat. Uczestnikami są za równo osoby nie mające żadnych doświadczeń żeglarskich, jak i osoby posiadające już patent żeglarza jachtowego. Aby wziąć udział w obozie nie trzeba spełnić żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem). 

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Trasa

Młodzieżowe rejsy rekreacyjne i szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że codziennie będziemy nocować w nowym miejscu i odwiedzimy najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają na północ od Giżycka do Węgorzewa. Zatrzymujemy się w za równo w większych portach, jak i na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji.

Kadra

instruktor na obóz żeglarski
Na każdą załogę (8 osób) będzie przypadał jeden sternikopiekun posiadający odpowiednie doświadczenie, uprawnienia oraz stopień żeglarski. Mieszka on razem z załogą, dowodzi jachtem i uczy ich tajników żeglarstwa oraz spędza z nimi czas po zajęciach.

Dodatkowo na obozie pływa opiekun-animator, poza instruktorami. Zajmuje się on integracją młodzieży oraz organizacją wszelkich atrakcji dodatkowych, takich jak ogniska, zabawy czy zwiedzanie! Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

Masz pytania o młodzieżowy rejs rekreacyjny – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich i rejsów wędrownych dla młodzieży. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Jachty

Młodzieżowy rejs rekreacyjny i doszkalający odbywają się na komfortowych jachtach żaglowych Maxus 33. To jednostki z klasy jachtów największych jachtów śródlądowych cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach dużą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 10 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich maksymalnie 8 uczestników. Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy (z lat 2019!). Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Program imprezy

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Można powiedzieć, że rejs rekreacyjno-doszkoleniowy jest małą szkołą samodzielności!

Młodzieżowy rejs rekreacyjny i doszkoleniowy nie jest kursem na patent żeglarza jachtowego. Jeśli szukasz szkolenia żeglarskiego zakończonego egzaminem zapraszamy na Młodzieżowy Rejs Szkoleniowy.

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00.
Po zbiórce, która ma charakter organizacyjno-zapoznawczy, uczestnicy dzieleni są na załogi i poznają swoich instruktorów. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dzień 2 (poniedziałek) przeprowadzane jest podstawowe przeszkolenie z obsługi sprzętu, bezpieczeństwa i ratownictwa. Zanim wypłyniemy na wodę musimy nauczyć się jak sobie radzić na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu po południu.

rejs młodzieżowy mazury rejs doszkoleniowy młodziezowy

Dni 3 – 12  to realizacja programu i trasu naszego rejsu wędrownego dla młodzieży. Uczestnicy spędzają dni poznając tajniki żeglarstwa, zwiedzając atrakcje Mazur, odpoczywając na łonie przyrody. Osoby z patentem żeglarza jachtowego uczą się dowodzić załogą i planować manewry na wodzie i w portach. Na noc zatrzymujemy się na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. Chcemy odwiedzić m.in. Twierdzę Boyen, Bunkry w Mamerkach i zorganizować załogowy konkurs YachtMasterChef

Dzień 13 (piątek) zawinięcie do portu końcowego i czas na przygotowanie się do powrotu do domu. Klarowanie jachtu, a dla chętnych kurs na sternika motorowodnego!

Dzień 14  (sobota) to pakowanie się i wyprowadzka z jachtu. Czas na pożegnanie z Mazurami

Odbiór uczestników – od godziny 11.00 do godziny 16.00* ostatniego dnia obozu (sobota). *W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić wg ustaleń indywidualnych. 

rejs młodzieżowy na Mazurach

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Masz pytania o młodzieżowy rejs rekreacyjny – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Terminy rejsów 2022
Młodzieżowe Rejsy Rekreacyjno-Doszkoleniowe

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
MOR1_2022 26-06-2022 09-07-2022 3590 zł 0 Brak wolnych miejsc
MOR2_2022 10-07-2022 23-07-2022 3590 zł 0 Brak wolnych miejsc
MOR3_2022 24-07-2022 06-08-2022 3590 zł 2 Rezerwuj
MOR4_2022 07-08-2022 20-08-2022 3590 zł 4 Rezerwuj

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

bon turystyczny
kliknij po więcej informacji

W cenie:

– Pobyt i spanie na jachtach
– Pełne wyżywienie
– Opieka sternika podczas żeglugi
– Opieka opiekuna-animatora
– Zajęcia programowe – żeglarskie i rekreacyjne
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe
– Paliwo do jachtów
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach)
– Dostęp do platformy e-learningowej

Dodatkowo płatne:
Kurs na Sternika Motorowodnego – 500 zł szkolenie (normalnie 550 zł) + 125 zł egzamin
– Wydanie certyfikatu Yacht Crew ISSA (brak uprawnień żeglarskich) lub Inland Skippera ISSA (osoby z patentem żeglarza jachtowego) – 350 zł
– Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)*
* W niektórych portach nie są one wliczone w cenę opłaty portowej
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę, wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej