Strona główna » Młodzieżowy rejs doszkoleniowo-rekreacyjny – obóz żeglarski

Młodzieżowy rejs doszkoleniowo-rekreacyjny – obóz żeglarski

Autor: Brożka
Obóz żeglarski na Mazurach dla młodzieży

Młodzieżowy rejs doszkoleniowo-rekreacyjny

Młodzieżowy rejs doszkoleniowo-rekreacyjny jest częścią naszego młodzieżowego rejsu szkoleniowego. Jednak załogi doszkoleniowo-rekreacyjne nie skupiają się na realizacji programu do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Te rejsy wędrowne są okazją by doszkolić się po zdobyciu patentu żeglarskiego i szlifować swoje umiejętności przywiezione z młodzieżowego obozu szkoleniowego i innych kursów żeglarskich.  Ponieważ w załogach doszkoleniowych nie realizujemy programu przygotowującego do egzaminu ten wyjazd jest również dobrą propozycją aby postawić pierwsze kroki na jachcie i sprawdzić czy żagle są dla Ciebie!

Młodzieżowy rejs rekreacyjny to obóz żeglarski przeznaczony dla młodych ludzi chcących spędzić wakacje w gronie rówieśników żeglując po Mazurach. To wyjazdy, w czasie których aktywnie spędzamy czas pływając jachtem i poznając podstawy żeglowania. Odwiedzamy zakątki Szlaku Wielkich Jezior i świetnie bawimy się odpoczywając od szkolnych obowiązków w bliskości natury.

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników na obozach młodzieżowych. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Uczestnicy

Rejs rekreacyjno-doskonalący przeznaczony jest dla młodzieży od 14 lat. Uczestnikami są zarówno osoby nie mające żadnych doświadczeń żeglarskich, jak i osoby posiadające już patent żeglarza jachtowego. To rejs dla tych którzy chcą poznać podstawy żeglarstwa i spędzić aktywnie wakacje. Polecamy udział w tym obozie jako przygotowanie do rejsu szkoleniowego.

W obozie biorą udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny, a większość uczestników przyjeżdża samodzielnie, bez żadnych znajomych. Uczestnicy w czasie rejsy podzieleni są na zbliżone wiekiem, maksymalnie 6 osobowe załogi w których mieszkają, uczą się i żeglują.  Udział w rejsach młodzieżowych nie stwarza żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem).

Organizujemy również rejsy szkoleniowe na patent żeglarski oraz rejsy „młoda kadra” dla starszej młodzieży mającej już patent (16-18 lat) . Nie wiesz, który obóz wybrać? Koniecznie przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Trasa

Młodzieżowe rejsy rekreacyjne i szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że codziennie będziemy nocować w nowym miejscu i odwiedzimy najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają na północ od Giżycka do Węgorzewa. Zatrzymujemy się w za równo w większych portach, jak i na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji.

Kadra

instruktor na obóz żeglarski

Każdą załogę prowadzi jeden z naszych instruktorów (sterników) będący również opiekunem grupy. Nasza kadra posiada odpowiednie doświadczenie, uprawnienia oraz stopienie żeglarskie by bezpiecznie i ciekawie wprowadzać młodzież w świat żeglarstwa. Opiekun mieszka ze swoją załogą na jachcie, prowadzi zajęcia żeglarskie oraz spędza czas po zajęciach.

Dodatkowo na naszych rejsach młodzieżowych z grupą pływa opiekun-animator (poza instruktorami). Zajmuje się on organizacją wszelkich atrakcji dodatkowych, takich jak ogniska, zabawy czy zwiedzanie! Jest on też wsparciem dla instruktorów żeglarstwa. Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich i rejsów wędrownych dla młodzieży. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Jachty

Młodzieżowy rejs rekreacyjno-doskonalący w żegluje na nowoczesnych jachtach klasy Maxus (Maxus 28 lub Maxus 34). To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 lub 10 osób, jednak na naszych rejsach nie obsadzamy ich w pełni. Każda załoga to  6 uczestników (Maxus 28) lub 8 uczestników (Maxus 34). Oczywiście na każdym jachcie mieszka i żegluje również instruktor-opiekun. Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy. Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Program imprezy

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Można powiedzieć, że rejs żeglarski jest małą szkołą samodzielności!

Młodzieżowy rejs doszkoleniowo-rekreacyjny nie jest kursem na patent żeglarza jachtowego. Jeśli szukasz szkolenia żeglarskiego zakończonego egzaminem zapraszamy na Młodzieżowy Rejs Szkoleniowy.

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00.
Zaczynamy od spotkania organizacyjno-zapoznawczego, na którym omawiamy najważniejsze punkty rejsu. Uczestnicy poznają instruktorów i kadrę obozy. Później instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu. Jest to również czas pierwszej integracji!

Dzień 2 (poniedziałek) przeprowadzamy jest podstawowe przeszkolenie z obsługi sprzętu, bezpieczeństwa i ratownictwa. Zanim wypłyniemy na wodę musimy nauczyć się lub przypomnieć sobie jak sobie radzić na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu później niż w kolejnych dniach. 

Dni 3 – 12  to realizacja programu i trasu naszego rejsu wędrownego dla młodzieży. Osoby z patentem żeglarza jachtowego uczą się dowodzić załogą i planować manewry na wodzie i w portach. Osoby bez patentu poznają krok po kroku obsługę jachtu i uczą się jak być wykwalifikowanym członkiem załogi. Poza  żeglowaniem, zwiedzamy odwiedzane miejsca, odpoczywamy na łonie przyrody .  Na noc zatrzymujemy się na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. Chcemy odwiedzić m.in. Twierdzę Boyen, Bunkry w Mamerkach i zorganizować załogowy konkurs YachtMasterChef. O tym jak wyglądają dni na rejsie młodzieżowym przeczytasz więcej w naszym poradniku: https://obozy-zeglarskie.pl/dzien-na-obozie-rejs-mlodziezowy-na-mazurach/

Dzień 13 (piątek) zawinięcie do portu końcowego i czas na przygotowanie się do powrotu do domu. Klarowanie jachtu, a dla chętnych kurs na sternika motorowodnego!

Dzień 14  (sobota) to pakowanie się i wyprowadzka z jachtu. Czas na pożegnanie z Mazurami. Odbiór uczestników od godziny 10.00 do godziny 16.00* ostatniego dnia obozu (sobota). *W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić wg ustaleń indywidualnych. 

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

TERMINY REJSÓW 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
Brak obozów tego typu

LISTA REZERWOWA

W cenie:

– Pobyt i spanie na jachtach
– Pełne wyżywienie
– Realizacja programu zajęć żeglarskich i rekreacyjnych
– Opieka profesjonalnej kadry
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach)
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe
– Paliwo do jachtów
– Dostęp do galerii zdjęć z wyjazdu (po obozie)
– Transfer dzieci dojeżdżających samodzielnie z dworca w Giżycku do miejsca rozpoczęcia obozu

Dodatkowo płatne:
Kurs na Sternika Motorowodnego w cenie zniżkowej 500 zł + 125 zł egzamin
– Dostęp do sanitariatów w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł) 
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)
– Wydanie certyfikatu Qualified Crew ISSA (brak uprawnień żeglarskich) lub Inland Skippera ISSA (osoby z patentem żeglarza jachtowego) – 400 zł

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę, wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!

Galeria zdjęć z obozów 2023!
Galeria zdjęć z obozów 2022
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej