Strona główna » Gertisowy poradnik dla żeglarza

Gertisowy poradnik dla żeglarza

Autor: Brożka

Naszym poradnik dla żeglarza to zbiór artykułów zawierających przydatne informacje związane m.in. z żeglarstwem śródlądowym, z przygotowaniem do pierwszego samodzielnego rejsu oraz praktyczne uwagi dotyczące żeglowania po Mazurach. Są one uzupełnieniem wiedzy i przypomnieniem wiadomości z naszych tygodniowych Intensywnych Rejsów Szkoleniowych, dwutygodniowych Obozów Szkoleniowo-Rekreacyjnych czy Rejsów Doszkalających.

Mamy nadzieję, że nasz systematycznie rozbudowywany poradnik żeglarski będzie dla Was pigułką praktycznych porad przydatnych każdemu absolwentowi kursu na żeglarza jachtowego.

Życzymy miłej lektury poradnika dla żeglarza i pomyślnych wiatrów!

koncert bluesowy na Mazurach

Sezon wakacyjny na Mazurach to zawsze wiele wydarzeń kulturalnych. Koncerty szantowe, eventy w portach i festiwale muzyczne odbywają się prawie codziennie. Przygotowując trasę rejsu po Mazurach warto zaplanować pobyt tak by wziąć udział w kilku z nich. Poniżej znajdziecie kalendarium polecanych przez nas wydarzeń. Czerwiec 0 koncerty na Mazurach 01.06 (pt) Nowy Harsz/Port Melnik: Paweł Szymiczek (rock, folk); Węgorzewo/Tawerna Keja: Korzuh (rock) 02.06 (pt) Sztynort: Wojciech Jankuniec, Wilkasy/Tawerna Rozbitek: Roman Tkaczyk 03.06 (sb) Wilkasy/Tawerna Rozbitek: Jack Sparrow Band, Ryn/Zamek Ryn: Dzień dziecka – biesiada rycerska, 08.06 (czw) Ogonki/ Ognisty Ptak: Grzegorz Goo Roo Tyszkiewicz; Sztynort: Korzuh (rock) 09.06 (pt) Wilkasy/Tawerna …

Mieszkanie na jachcie to nieodzowny punkt żeglarstwa. Jeśli nigdy nie byłeś na jachcie powstaje sporo pytań o to jak to jest z tym życiem na jachcie. Czy śpiąc na jachcie nie zmarznę w nocy? Czy zmieszczę się na jachcie z całym bagażem? Co spakować na kurs żeglarski? Jak gotuje się na jachcie? itp… Dlatego poniżej opowiemy Wam o tym jak mieszka się na jachcie i czego spodziewać się na rejsie od strony tzw „hotelowej”. Informacje te są uniwersalne dla osób wybierających się na rejs szkoleniowy na patent żeglarski jak i dla tych planujących rekreacyjne żeglowanie. Wybierając kurs żeglarski jedną z …

rzeczy które zabrać na kurs żeglarski

Co spakować na kurs żeglarski?

Autor: Brożka

Wybierając się pierwszy raz na kurs żeglarski lub rejs jednym z nurtujących pytań jest to co zabrać na obóz żeglarski lub rejs? Ważne by nie zapomnieć żadnej z niezbędnych rzeczy. Istotne jest też to by bagaż nie był za duży i pozwalał bez problemów przemieszczać się oraz  by rzeczy zmieściły się na jachcie. Z naszego doświadczenia na pierwszy wyjazd na żagle zabiera się za dużo rzeczy, które wracają nieużywane . Dlatego przygotowaliśmy listę rzeczy które spakować na kurs żeglarski na Mazurach lub rejs.

egzamin na patent żeglarza jachtowego

Egzamin na patent żeglarza jachtowego to państwowy sprawdzian umiejętności z prowadzenia jachtu. Składa się on z części teoretycznej i praktycznej. Do przystąpienia do egzaminu przygotowują kursy i rejsy szkoleniowe na patent żeglarza jachtowego.  Poniżej dowiesz się czego możesz się spodziewać na egzaminie i jak on przebiega. Znajdziesz też kilka praktycznych rad przed egzaminem żeglarskim. 

rejs weekend na żaglach

Weekend na żaglach to świetna opcja na rozpływanie się przed wakacyjnym rejsem lub sprawdzenie czy żeglarstwo jest pomysłem dla Ciebie. Wypad na weekendowe żeglowanie po Mazurach to doskonały plan dla osób, które mieszkają w Warszawie, Białymstoku czy Trójmieście. Dojazd zajmuje trochę ponad 3 godziny, a pozwala oderwać się od dużego miasta i zakosztować mazurskiej przygody. Weekend na żaglach to świetna opcja na rozpływanie się przed wakacyjnym rejsem lub sprawdzenie czy żeglarstwo Ci się spodoba. Wynajmując jacht ze sternikiem nie trzeba posiadać żadnych umiejętności. Natomiast można nauczyć się w dwa dni wielu ciekawych rzeczy! Na Mazurach można ominąć miejski tłum Dla …

od czego zacząć żeglowanie?

Zastanawiasz się nad nową aktywnością w swoim życiu? Chcesz zacząć żeglować, ale nie wiesz jak? Szukasz nowego, ciekawego zajęcia, a może nawet pasji? Żeglarstwo jest super pomysłem, bo bardzo szybko nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świetnie się bawić i rozwijać swoje umiejętności! Opowiemy Ci jak rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem i czego się spodziewać na poszczególnych krokach tej drogi. Zacznij z nami od podstaw i zostań sternikiem jachtu!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej