Strona główna » Tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych

Tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych

Autor: Gertis
kurs żeglarski dla dorosłych

Tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych na Mazurach

kurs żeglarski dla dorosłych na Mazurach

Intensywne Rejsy Szkoleniowe to idealna propozycja dla osób zapracowanych, które szukają kursu żeglarskiego i nie mogą pozwolić sobie dłuższy urlop. Należy jednak pamiętać, że kurs ten przyjmuje bardziej intensywną formę niż tradycyjne szkolenie żeglarskie. Aby udało się zrealizować program w krótkim czasie załogi liczą maksymalnie 3 kursantów. Tego typu szkolenia z reguły umożliwiają zdobycie wymaganej wiedzy by pojeść do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego oraz Inland Skippera ISSA. Skupiamy się na najważniejszych umiejętnościach i zagadnieniach aby nasi uczestnicy dobrze opanowali niezbędne umiejętności i mieli podstawy by samodzielnie rozwijać się w żeglarstwie. Dlatego też proponujemy późniejsze uczestnictwo w indywidualnych rejsach doskonalących, aby pozwiększać swoją wiedzę i ćwiczyć bardziej zaawansowane manewry żeglarskie.

Nasz tygodniowy  kurs żeglarski dla dorosłych przyjmuje formę rejsu wędrownego tak aby możliwe było poznanie specyfiki jak największej ilości portów i przystani na Mazurach. Mimo, że czasu jest niewiele to pokażemy Wam jak fajnie można spędzić urlop na szlaku Wielkich Jezior, a przy okazji po ciężkim dniu nauki dobrze się bawić ;). Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla „papierka”! Nie mniej jednak obóz zakończony zostaje egzaminem. Egzamin odbywa się na zakończenie każdego turnusu, posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

Dla kogo tygodniowy kurs żeglarski?

Uczestnikami tych kursów żeglarskich są wyłącznie osoby pełnoletnie. Chociaż wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, to jest ono wskazane. Zdobycie umiejętności na patent żeglarza jachtowego w ciągu realnych 5 dni szkolenia to często bardzo duży wysiłek, dlatego ważna jest motywacja do nauki. Większość osób przyjeżdża do nas bez swojej ekipy, a w czasie kursu można poznać masę nowych ludzi. Jest to doskonała opcja dla singli ;). Klimat naszych rejsów stworzył zjawisko zwane „Rodziną Gertisu”, skupiającą niesamowitą grupę ludzi. Spotykamy się regularnie podczas naszych imprez i wydarzeń (zobacz tutaj!). Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego obozu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie dorośli. Więcej o tym czy kurs żeglarski jest dla Ciebie przeczytasz w naszym poradniku.

Nie wiesz jaki kurs wybrać? Przeczytaj porównanie

Nasza kadra na kursach żeglarskich:

Kadra na kursach żeglarskich to ludzie młodzi, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zarówno Szkoła Żeglarstwa GERTIS jak i większość ekipy pochodzi z Giżycka, z serca Mazur. Kto jak nie my znać się będzie lepiej na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

instruktorzy żeglarstwa Mazury

Na czym pływamy na tygodniowych kursach żeglarskich dla dorosłych:

Tygodniowy kurs żeglarski realizujemy na nowych jachtach Maxus 24 EVO. Jednostki te charakteryzują się doskonałymi właściwościami nautycznymi, wygodą użytkowania oraz komfortem „mieszkaniowym”. Jachty żaglowe Maxus 24 EVO przewidziane są na 6-8 osób, my jednak kwaterujemy maksymalnie 4 uczestników rejsu (3 + instruktor).

Łodzie żaglowe Maxus 24 EVO są zdobywcami licznych nagród i wyróżnień, w tym nagrody Jacht Roku 2017 miesięcznika Żagle! Są to niewątpliwie najlepsze jednostki oferowane na kursach żeglarskich w Polsce.

Trasa tygodniowego kursu żeglarskiego:

Wyznacznikiem trasy naszych tygodniowych kursów żeglarskich są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy  najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje. Staramy się by w czasie kursu choć raz zatrzymać się na noc na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast. Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: Ulubione porty na Mazurach.

Wyżywienie na kursie tygodniowym:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne wyżywienie w ramach każdej załogi nie będzie stanowić żadnego problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia wypada uwzględnić naszego zapracowanego instruktora. Więcej informacji o wyżywieniu

Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą jak zjeść smacznie i przyjemnie!

Orientacyjny plan dnia:

Tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych ma plan układany dla wszystkich załóg. Wstajemy o godzinie 9 na poranną odprawę nazywaną „apelem” i zaczynamy od krótkiego omówienia dnia. Następnie jemy śniadanie i wypływamy na jezioro. W czasie dnia robimy małą przerwę na lunch na wodzie (kanapki, herbatka). Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to przeprowadzamy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia ok. godziny 19, kiedy to jest czas na obiadokolacje w załogach i skupiamy się zajęciach wieczornych w podgrupach :) Polecamy również spacery lesie oraz naukę własną. Mazurskie przystanie w których się zatrzymamy to idealne miejsce by pobiegać czy zrobić jogę na polanie. Zobacz jak wyglądały poprzednie obozy na naszym FanPagu na Facebooku.

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko.
Spotykamy się na pierwszej zbiórce w niedzielę o godzinie 19.00. 

 

TERMINY I ZAPISY 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
IRS10_2024 28-07-2024 03-08-2024 2990 zł 3 Rezerwuj
IRS11_2024 04-08-2024 10-08-2024 2990 zł 0 Brak wolnych miejsc
IRS12_2024 11-08-2024 17-08-2024 2990 zł 0 Brak wolnych miejsc
IRS13_2024 18-08-2024 24-08-2024 2990 zł 2 Rezerwuj
IRS14_2024 25-08-2024 31-08-2024 2790 zł 3 Rezerwuj
IRS15_2024 01-09-2024 07-09-2024 2790 zł 2 Rezerwuj
IRS16_2024 08-09-2024 14-09-2024 2790 zł 4 Rezerwuj
IRS17_2024 15-09-2024 21-09-2024 2790 zł 3 Rezerwuj

 Poznaj inne nasze szkolenia  kurs 8-dniowy stacjonarno-wędrowny, dwutygodniowy rejs szkoleniowy
lub szkolenie indywidualne

 

Szukasz taniego kursu żeglarskiego? Koniecznie przeczytaj!

W cenie kursu IRS:
– Praktyczne i teoretyczne tygodniowe szkolenia żeglarskie (max. 3 uczestników* na jachcie!)
– Opieka instruktora podczas żeglugi
– Pobyt i spanie na jachtach klasy Maxus Evo 24
– Podłączenie jachtu do prądu podczas postoju w porcie (tam gdzie to możliwe)
– Dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Paliwo do jachtów
– Możliwość noclegu po zakończeniu kursu
* możliwe jest uczestnictwo max. 2 uczestników na jachcie za dodatkową opłatą

Dodatkowo płatne:
– Opłaty portowe za jachty i osoby (rozliczane z kasy jachtowej – ok 25-35 zł/os/port)
– Wyżywienie (w tym wyżywienie instruktora, więcej informacji o wyżywieniu)
– Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
– Kurs na Sternika Motorowodnego (dla chętnych) – zniżkowa cena za kurs: 500 zł (normalnie 600 zł) + egzamin 250 zł (osoby uczące się do 25 lat egzamin 125 zł )
– Prysznice w portach (5-15 zł), gdzieniegdzie również toalety (1-2zł) – w niektórych portach obligatoryjne
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy

Polecamy również:
– Certyfikat  ISSA Inland Skipper – 400 zł
– Mazurska Sauna na wodzie – 50-70 zł / os. (mazurskasauna.pl)
– Loty motolotnią – 280 zł /os. (https://motolotniemazury.pl/)

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM
Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Rekomendacje:
Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • Wszystko czego oczekiwałem + troszkę więcej. Wspaniała przygoda z wspaniale wyluzowanymi ludźmi. Piękne wspomnienia.

  Marcin Pasek Avatar Marcin Pasek
  18 marca 2018

  Opinia najlepszej szkoły żeglarskiej powstała nie bez przyczyny. Ludzie, organizacja, nauka i zabawa jaką spotkasz na obozach żeglarskich gertisu jest nie do opisania. Żeby to zrozumieć sam musisz to przeżyć.... więcej

  Artur Szałajko Avatar Artur Szałajko
  10 września 2017

  Robiłem patent dwa lata temu w ramach intensywnych rejsów żeglarskich z uwagi na brak czasu. Kurs od rana do wieczora wypchany milionem zajęć, praktyki i innych doznań na środku jeziora.... więcej

  Maciej Jończyk Avatar Maciej Jończyk
  15 marca 2018
 • Miałem przyjemność uczestniczyć w 7 dniowym obozie żeglarskim 17-23 czerwiec 2018. Z pełnym przekonaniem mogę polecić Gertis jako profesjonalistów w swoim fachu. W ciągu 5 i pół dnia potrafią doskonale... więcej

  Marek Sroka Avatar Marek Sroka
  26 czerwca 2018

  Cudowni ludzie, atmosfera i zawsze świetna zabawa!

  Małgorzata Krzywonos Avatar Małgorzata Krzywonos
  12 września 2015

  Najlepsi instruktorzy, najlepsze wspomnienia, najlepiej spędzony tydzień! Polecam! Pozdrawiam kadrę, a w szczególności Gosię! :D

  Dorota Marniak Avatar Dorota Marniak
  11 września 2019
 • Profesjonaliści.

  Kamil Stankiewicz Avatar Kamil Stankiewicz
  19 marca 2017

  Gertis wiąże na lata a czasem nawet na całe życie�.Zdecydowanie polecam!Niepowtarzalny klimat.Super kadra.

  Zuzanna Jóźwiuk Avatar Zuzanna Jóźwiuk
  20 marca 2017

  Gorąco polecam. Świetna szkoła, profesjonalna kadra, doskonały sprzęt. Jeszcze do Was wrócę.

  Artur Piasek Avatar Artur Piasek
  12 sierpnia 2019
 • Serdecznie polecam! 1) Świetna kadra, każdy inny, ale każdy wie, co robi :) na duży plus także to, że większość instruktorów zna morze, zatem mniejsze jest prawdopodobieństwo przejęcia dopuszczalnych na... więcej

  Ewa Klaudia Ka Avatar Ewa Klaudia Ka
  30 sierpnia 2016

  Super atmosfera, zadbane jachty, przyjemne wykłady często na łonie natury ;) czy Gertis zrobi z Ciebie żeglarza? TAK! Ale pamiętaj, że planując np intensywny tygodniowy kurs musisz poczytać wcześniej o... więcej

  Mateusz Pająk Avatar Mateusz Pająk
  3 sierpnia 2020

  Pełna profeska z uśmiechem na ustach i fajnym sprzęcie. Tydzień po tygodniowym intensywnym rejsie miałem czarter z rodzinką i dzieki temu co nauczyłem się w gertisie obyło się bez problemów.... więcej

  Tomek Barabas Avatar Tomek Barabas
  2 lipca 2018
 • Świetni ludzie, znakomita atmosfera. Jeżeli się szkolić to tylko z nimi. Skarbnica wiedzy. Instruktorzy robią to z pasji. Polecam

  Piotr Nalewajek Avatar Piotr Nalewajek
  12 lipca 2018

  Super szkoła żeglarska i super fajni ludzie. Świetni nauczyciele i super profesjonalni! Gorąco polecam!!!!

  Mateusz Zaremski Avatar Mateusz Zaremski
  25 czerwca 2019

  Wspaniała atmosfera,wspaniali ludzie myślę ,że to najlepsza szkoła do rozpoczęcia swojej przygody z żeglarstwem. Byłam na tygodniowy kursie wrześniowym dużo się nauczyłam ale tez wiem ,że musze się jeszcze wiele... więcej

  Magda Zengteler Avatar Magda Zengteler
  27 września 2016
 • Szkolenie tygodniowe to masa wiedzy przekazana w profesjonalny sposób, instruktorzy są super! mają ogromne doświadczenie i potrafią je przekazać mimo tak małej ilości czasu na tak wiele tematów. zdecydowanie kurs... więcej

  Justyna Grzegorczyk Avatar Justyna Grzegorczyk
  8 sierpnia 2021

  Bardzo polecam! Jest super kadra, osoby w pełni profesjonalne, znakomita atmosfera i normalni wariaci. Wspaniałe warunki do nauki żeglarstwa i sportu motorowodnego. Każdy wieczór to miły odpoczynek i zabawa przy... więcej

  Adam Szaj Avatar Adam Szaj
  11 marca 2017

  Szkolenia na najwyższym poziomie. Genialna atmosfera i przyjaźnie zawiązane na lata. Polecam!

  Di Przybysz Avatar Di Przybysz
  5 września 2017
 • Witam. Jestem po tygodniowym kursie organizowanym przez GERTIS. Kurs 7 dniowy jest faktycznie intensywny lecz jest też czas na relaks (wieczorem):-) Niezdecydowanym polecam i tak w skrócie: wykwalifikowana i cierpliwa kadra... więcej

  Marcin Sanki Avatar Marcin Sanki
  8 maja 2018

  Najlepsza inwestycja !!! Gertis to nie firma, to wspaniali ludzie zarażający pasją. Profesjonalnie podejście i wspaniała atmosfera. Żeglarstwem zarażają na całe życie. Polecam serdecznie wszystkim i cały czas . Nie... więcej

  Jan Nykiel Avatar Jan Nykiel
  18 marca 2018

  polecam SUPER szkoła żeglarska.

  Adam Nowak Avatar Adam Nowak
  27 marca 2019
 • Tak tak moje ulubione miejsce ;)

  Mateusz Ludwin Avatar Mateusz Ludwin
  22 września 2015

  Brak mi ... gwiazdek !!! ;P

  Magda Konaszewska Avatar Magda Konaszewska
  10 września 2013

  Otarcia, siniaki i łzy... łzy ze śmiechu! Czyli najlepszy tygodniowy obóz na jakimkolwiek byłam! Ludzie ... Co tam się działo ???!!! Pieśni można by pisać... Owszem intensywnie było, ale... więcej

  Natalia Klaudia Tetzlaff Avatar Natalia Klaudia Tetzlaff
  28 sierpnia 2018
 • Cześć. Trafiłem do szkoły Gertis widząc w google najwięcej pozytywnych opinii o kursach. To był mój pierwszy kontakt z jachtem na wodzie i cieszę się, że wybrałem tą szkołę. Oprócz... więcej

  Daniel Cisek Avatar Daniel Cisek
  21 maja 2023

  Najlepsza szkoła na Mazurach. Wyluzowana kadra, fajna atmosfera szkolenia i genialne imprezy integracyjne. W klimacie rock n rolla żeglarstwo smakuje lepiej :)

  Katarzyna Plocharska Avatar Katarzyna Plocharska
  27 listopada 2014

  Witam serdecznie :) jeżeli ktoś się zastanawia nad kursem na patent żeglarski to GERTIS jest strzałem w 10-tke. Na pierwszym "apelu" zostajemy jednak oszukani(nasza czujność może uśpić ognisko na start... więcej

  Maciej Olchowy Avatar Maciej Olchowy
  22 sierpnia 2021
 • zawsze pogodnie :)

  Marcin Świderski Avatar Marcin Świderski
  23 kwietnia 2015

  Jak dla mnie najlepsza szkoła żeglarska na mazurach. Młoda lecz doświadczona kadra instruktorska. Świetnie przygotowana flota z odpowiednim zapleczem logistycznym. Ale przede wszystkim czas spędzony na obozie szkoleniowym to wspaniała... więcej

  Łukasz Bugajski Avatar Łukasz Bugajski
  11 kwietnia 2018

  Jako że w zeszłą sobotę ukończyłem tygodniowy Intensywny Rejs Szkoleniowy w Gertisie (z pozytywnym wynikiem egzaminu) chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ogólna ocena jest w 100% pozytywna i nie żałuje... więcej

  Kacper Gołąb Avatar Kacper Gołąb
  24 maja 2022

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej