Strona główna » Huczne Zakończenie Sezonu 2023

Huczne Zakończenie Sezonu 2023

Autor: Brożka

Jak co roku Szkoła Żeglarstwa Gertis pragnie zaprosić absolwentów szkoleń i sympatyków na wspólne zakończenie sezonu. Weekendowa impreza pod żaglami odbędzie się w tym roku w terminie 29.09-01.10.2023 w porcie Nowy Sztynort. Program wydarzenia jak zwykle jest bogaty, a jego zwieńczeniem będą sobotnie regaty i impreza przebierana z motywem „Apre Ski”.

Huczne Zakończenie Sezonu jest imprezą którą organizujemy od 2014 roku. To okazja do spotkania się, zabawy i podsumowania minionego roku żeglarskiego. Aby wziąć w niej udział wystarczy zgłosić chęć udziału i przyjechać na Mazury! Tradycyjnie planujemy dla Was nutę szkoleniową pod okiem zawodników regatowych, którzy wprowadzą Was w tajniki ścigania się jachtami. Regaty na jachtach klasy Maxus (pływamy na Maxusach Evo 24, Maxusach 26, Maxusach 28 i Maxusach 34). Łącznie będzie na wodzie kilkadziesiąt jednostek.

W czasie weekendu czekają nas też dwie imprezy muzyczne! W piątek 29.09 weźmiemy udział w „Nie Kiepuj Do Wody – music festival” . Wystąpią dla Was: Monika Stankiewicz z zespołem, Kuba Kęsy – znany z programu Idol, pasjonat żeglarstwa i miłośnik Mazur. Gwiazdą wieczoru będzie Sidney Polak, który rozbuja towarzystwo i porwie do wspólnego bujania się nawet najbardziej siedzącą publiczność ;) W sobotę po regatach dla uczestników Hucznego Zakończenia Sezonu impreza zamknięta – oczywiście z motywem przewodnim! Apre Ski czyli impreza przebierana w tylu alpejskim ;) Klimat niepowtarzalny, bo zapewniamy, że nasi uczestnicy biorą sobie do serca motywy przewodnie imprez!

ZOBACZ JAK BYŁO – zdjęcia: Huczne Zakończenie Sezonu

Przeczytajcie jak było:

Czwartek i piątek to zawsze dni na rozpływanie się i szkolenia regatowe. W obroty wziął Was super skład regatowców: Paweł, Piotr, Janek, Marcin i Gabryś. Pokazali oni, że żeglarstwo ma różne oblicza i regatowe pływanie różni się „troszkę” od rekreacyjnego. Panowie niczym rekiny krążyli na RIBach wokół jachtów i wskakiwali na pokłady wybranych „ofiar” żeby zamęczyć załogi dobieraniem żagli i pełzaniem po pokładzie Myślimy, że całkiem konkretnie Was przeszkolili, co było widać w regatowej. Czwartek zakończyliśmy spontanicznym, integracyjnym ogniskiem, w piątek bawiliśmy się wszyscy na „Nie Kiepuj Do Wody Music Festival„. Na scenie zagrali dla nas: Sidney Polak, Kuba Kęsy i Monika Stankiewicz Trio. To był doskonały start tego weekendu!

Sobota to był nasz wielki dzień regat. W tym roku do rywalizacji zgłosiły się aż 32 załogi – to rekord jeśli chodzi o ilość jachtów Rywalizację zaplanowaliśmy w naszych ulubionych klasach czyli Maxus 34 (12 szt), Maxus 28 (7 szt), Maxus 26 (8 szt), Maxus Evo 24 (5 szt). Nad bezpieczeństwem czuwało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz trenerzy regatowi i gertisowa ekipa na motorówkach.
Prognoza pogody mówiła, że warunki będą trudne. Wiatr do 6B z zachodu i do tego fala, która rozbudowuje się zawsze na jeziorze Dargin. Ekipa sędziowska zarządziła zarefowanie grotów na 2-refa co na początku wzbudziło trochę emocji wśród sterników Wszyscy jednak pamiętali, że są to regaty towarzyskie i służą przede wszystkim dobrej zabawie i zdobywaniu nowych żeglarskich doświadczeń.
Wystartowaliśmy w samo południe równo z końcem deszczu Finalnie udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi, a część z nich odbyła się nawet w słońcu. Nawet uciekająca dolna boja nie pokrzyżowała nam szyków. Szybka decyzja i tę zaszczytną funkcję przejął ŁYSY na motorówce, a ekipa poszukiwawcza ruszyła z misją znalezienia uciekinierki. I tu kolejny sukces – Aga i Ania znalazły ją opalającą się na plaży na Rogantach

Grande finale Hucznego Zakończenia Sezonu to sobotnia impreza przebierana Zaczęliśmy od podsumowania regat, ogłoszenia wyników regat i ceremonii medalowej. Po dekoracji załóg i sterników oraz wręczeniu nagród na scenie zamontował się Korzuh, czyli olsztyński zespół rockowy, który rozkręcił imprezę na maxa. Było skakane, śpiewane i bawione. Po prostu SZTOS! A po koncercie dla grupy najwytrwalszych wjechała DJ’ka i impreza trwała do późnych godzin nocych… a może wczesnych rannych.
Dziękujemy Wam za super zabawę, mega wczucie się w klimat i te piękne wspomnienia z tego wieczoru.

impreza przy ognisku na Mazurachszkolenie żeglarskie na Mazurachpuchary dla zwycięzców regatdziobowy trymuje fokafestiwal "Nie kiepuj do wody", koncert: Kuba Kęsy, Sidney Polak, Monika Stankiewiczjachty na piątkowym treningu regatowymimpreza przebierana na zakończeniu sezonu Gertisregatyzakończenie regat, sobotnia imorezaimpreza przebierana Apres Skiregaty, załoga Maxus 34Nie kiepuj do wody music festiwal w Sztynorcie

 

Jak wziąć udział?

Wystarczy zgłosić się w formularzu (pojedyncze zgłoszenie): https://forms.gle/iVpGEQ5ajEyYaGQM9
nie przejmuj się jeśli nie masz z kim przyjechać! Tak jak na naszych kursach – połączymy Was w fajne załogi!

Masz ekipę i chciałbyś wyczarterować dla Was cały jacht? Zgłoście się w tym formularzu i napisz ile Was jest i czy macie wolne miejsca w załodze (zgłoszenie całej grupy): https://forms.gle/HEZTcHdc4DbQAHD38  
Jeśli zgłaszacie się jako ekipa nie musicie już wypełniać pojedynczych zgłoszeń!

Aktualne informacje o Hucznym Zakończeniu Sezonu znajdziesz w naszym wydarzeniu:
Dołącz i obserwuj: https://fb.me/e/16a4cLSH5

 

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej