Strona główna » Mazurian Cup 2016

Mazurian Cup 2016

Autor: Marcin

MAZURIAN CUP 2016

Zakończenie sezonu 2016

W dniach 7-9 października w giżyckiej Ekomarinie odbyły się Regaty Mazurian Cup 2016 organizowane przez Szkołę Żeglarstwa Gertis oraz Johnny Black Sailing Team.

4 jachty w klasie Skippi Scandinavia 650 oraz 4 jachty w klasie Fortuna 27 ścigały się w ostatniej tego typu imprezie na Mazurach. Pogoda była dla prawdziwych twardzieli – mżawka, kilka stopni na plusie, brak słońcda. Ale wiało! Dzięki temu zrealizowaliśmy nasze tradycyjne zakończenie sezonu! Jak zwykle z przytupem :)

Mazurian Cup 2016, fot. Wera Chodanionek

Mazurian Cup 2016, fot. Wera Chodanionek

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii zdjęć Wery Chodanionek tutaj.

Johnny Black Sailing Team 02Jak co roku, tradycyjnie organizujemy regaty na zakończenie sezonu. W Logotyp www 500x500tym roku poza naszymi Fortunami 27 w regatach udział brać będzie także prestiżowa klasa Skippi Scandinavia 650.

Co ciekawe, regaty w ramach klasy Skippi Scandinavia nie mają swojej odsłony na Mazurach, wiec pora to zmienić! Czekają nas emocjonujące regaty oraz tradycyjnie impreza w Tawernie Marina w sobotni wieczór. Szczegóły dotyczące imprezy niebawem.

GIZYCKO_logo bez tla_CMYK

Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad regatami objął Pan Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, co niewątpliwie nadaje wysoką rangę wydarzeniu! Dzięki wsparciu miasta oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestnicy regat zwolnieni są z opłat portowych oraz za slipowanie w porcie Ekomarina Giżycko.

 

mazury-info-pl

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli
Portal mazury.info.pl
Businnes Traveler Polandoraz Business Traveler Poland.

 

 

 

 

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

 

 1. Regaty zostaną rozegrane w dniach 8-9 października 2016 r. na akwenie Jeziora Niegocin
 2. Organizatorem regat są: Szkoła Żeglarstwa „GERTIS” i Johnny Black Sailing Team
 3. Biuro i port regat: Port EKOMARINA Giżycko ul Dąbrowskiego 14
  Darmowe slipowanie i cumowanie na terenie portu.
 4. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016, zawiadomieniem o regatach, przepisami związków lub stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach, regulaminem Żeglarskiego Grand Prix Warszawy, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi, która będzie dostarczona podczas przyjmowania zgłoszeń do regat.
 5. Regaty zostaną rozegrane w klasach: Fortuna 27, Scandinavia 650/Skippi 650
  Inne klasy mogą wziąć udział w regatach w porozumieniu z organizatorem, którego należy dokonać najpóźniej do 25 września. Limit jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do sklasyfikowania zawodników ustala się na trzy (3).
 6. Warunki uczestnictwa. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie. Jacht musi posiadać znaki identyfikacyjne na żaglu oraz ważne ubezpieczenie OC. Wymagane jest, aby jachty zgłoszone do regat nosiły reklamy dostarczone przez organizatora.
 7. Zgłoszenia do regat Będą przyjmowane w biurze regat – w dniu 8.10.2016r w godzinach 08:00 – 10:00
 8. Wpisowe do regat 150 zł od załogi.
 9. Otwarcie regat i odprawa sterników odbędzie się w dniu 08.10.2016 r o godz. 10:15.
 10. Start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:30.
  Harmonogram wyścigów będzie podany podczas odprawy sterników.
 11. Przewiduje się rozegranie 6 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu.
 12. Zakończenie imprezy planowane jest w dniu 09.10.2016 r. około godz. 12:00
 13. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I – III otrzymują medale i dyplomy. Nagrody wg decyzji organizatora.
 14. Zmiany w załodze. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób jaka została zgłoszona do regat. Wniosek o zamianę członka załogi należy złożyć w formie pisemnej przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.
 15. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie swojego wizerunku przez Organizatora i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych reprodukcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.
 16. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.
 17. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.
 18. Oficjalna strona regat: http://www.obozy-zeglarskie.pl/mazurian-cup-2016/

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej