Strona główna » Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

Autor: Marcin
obóz żeglarski dla młodzieży

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

Wiek – 14-18 lat
Zakwaterowanie – jachty kabinowe
Czas trwania – 14 dni

Charakterystyka imprezy

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe to impreza dla młodzieży, która chce nauczyć się żeglarstwa i zdobyć patent żeglarza jachtowego. Ten obóz to aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wypełniony programem szkoleniowym i atrakcjami! Szkolenie obejmuje pełen kurs praktyczny i teoretyczny na żeglarza jachtowego.  Kładziemy duży nacisk na umiejętności praktyczne i dobrą zabawę, nie szkolimy dla „papierka”! Niemniej jednak obóz kończy się egzaminem, który odbywa się na zakończenie turnusu.

Organizujemy również młodzieżowe rejsy rekreacyjno-doszkoleniowe dla tych którzy mają już patent żeglarski lub pragną spędzić wakacje na jachcie w bardziej wypoczynkowej atmosferze. Nie wiesz, który obóz wybrać? Koniecznie przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Uczestnicy 

Uczestnicy  nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 14 roku życia (najpóźniej w dniu egzaminu). Podział na załogi następuje pierwszego dnia po przyjeździe.

obóz dla młodzieży mazury

Udział w rejsach szkoleniowych nie stwarza żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem).  Szczerze polecamy wcześniejsze przygotowanie teoretyczne do kursu. Jest ono możliwe dzięki naszej platformie e-learningowej do której dostęp przesyłamy przed kursem.
Jeśli jednak nie jesteś przekonany czy żeglarstwo Ci się spodoba – zacznij od udziału w rejsie rekreacyjnym!

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na
ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Trasa

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort, czyli miejscem z którym współpracujemy od lat. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają po północnej części mazurskiego szlaku. Zatrzymujemy się w najfajniejszych portach, a czasem na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji.

Kadra

kadra Praca w Gertisie

Na każdą załogę (5 osób) będzie przypadał jeden instruktor – sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Instruktor mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach.

Dodatkowo na obozie pływa opiekun-animator, poza instruktorami. Zajmuje się on integracją młodzieży oraz organizacją wszelkich atrakcji wydarzeń, takich jak zabawy, zwiedzanie czy ogniska! Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

Jachty

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe odbywają się na komfortowych jachtach żaglowych Fortuna 27. Jachty o długości 850 cm są naszą ulubioną i sprawdzoną konstrukcją. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht turystyczny na Mazurach. Łączy w sobie cechy, których nie spotkacie na żadnym innym jachcie na Mazurach, tj. bezpieczeństwo, szybkość oraz niesamowitą wygodę! Fortuny 27 zaprojektowane zostały pod kątem 8-osobowej załogi, jednak w trakcie obozów żeglarskich zakwaterowanych zostaje 5 uczestników oraz instruktor.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Masz pytania dotyczące obozu – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Godzina pierwszej zbiórki w sobotę: 18.00.
Uczestnicy mogą przyjeżdżać do nas już od godziny 14.00. Możemy również odebrać młodzież z Dworca PKP/PKS.

rejs młodzieżowy Mazury

Program imprezy

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00 (Port Nowy Sztynort).
Po zbiórce, która ma charakter organizacyjno-zapoznawczy, uczestnicy dzieleni są na załogi i poznają swoich instruktorów. Następnie instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dzień 2 (poniedziałek) przeprowadzane jest podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. W tym dniu pierwsza połowa dnia wypełniona jest zajęciami z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa oraz zajęciami praktycznymi na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu po południu.

szkolenie żeglarskie młodzieżowe

Dni 3 – 12  to realizacja trasy rejsu i szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na noc stają na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior.

Dzień 13 (piątek) zawinięcie do portu końcowego oraz egzamin na stopień żeglarza jachtowego.

Dzień 14  (sobota) sklarowanie i przekazanie jachtów, kurs i egzamin na stopień sternika motorowodnego dla chętnych.

Odbiór uczestników – od 14 dnia rejsu (piątek) od godziny 11.00 do godziny 17.00*. Możliwy jest również odbiór dziecka wg ustaleń indywidualnych (np. w dniu egzaminu wieczorem)

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Dlatego też nasze rejsy można nazwać małą szkołą samodzielności.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Terminy szkoleń 2022
Młodzieżowe Rejsy Szkoleniowe

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
MOS1_2022 26-06-2022 09-07-2022 3590 zł 0 Brak wolnych miejsc
MOS2_2022 10-07-2022 23-07-2022 3590 zł 0 Brak wolnych miejsc
MOS3_2022 24-07-2022 06-08-2022 3590 zł 3 Rezerwuj
MOS4_2022 07-08-2022 20-08-2022 3590 zł 3 Rezerwuj

Brak miejsc? Zapraszamy do rejsy rekreacyjno-szkoleniowe dla młodzieży
można również wpisać się na listę rezerwową

bon turystyczny

W cenie:

– Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie
– Opieka instruktora podczas żeglugi
– Opieka opiekuna-animatora
– Pełne wyżywienie
– Pobyt i spanie na jachtach
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Książka do nauki żeglarstwa na miejscu
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach, Park Linowy w Leśniewie)
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe
– Paliwo do jachtów

Dodatkowo płatne:
– Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 125 zł dla osób uczących się < 26 lat
Kurs na Sternika Motorowodnego – 500 zł szkolenie (normalnie 600 zł) + 125 zł egzamin (dla osób uczących się poniżej 25 lat)
– Wydanie certyfikatu Inland Skipper ISSA – 350 zł
– Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)*
* W niektórych portach nie są one wliczone w cenę opłaty portowej
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)

Masz pytania o młodzieżowe rejsy szkoleniowe – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Zobacz więcej zdjęć z naszych młodzieżowych rejsów szkoleniowych!
Galeria zdjęć z obozów 2019
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2021

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej