Strona główna » Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

Autor: Marcin
obóz żeglarski dla młodzieży

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe

obóz żeglarski na Mazurach z patentem

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe to impreza dla młodzieży, która chce nauczyć się żeglarstwa i zdobyć patent żeglarza jachtowego. Ten obóz to aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wypełniony programem szkoleniowym i atrakcjami! Szkolenie obejmuje pełen kurs praktyczny i teoretyczny na żeglarza jachtowego. Kładziemy duży nacisk na umiejętności praktyczne i dobrą zabawę, nie szkolimy dla „papierka”! Niemniej jednak obóz kończy się egzaminem, który odbywa się na zakończenie turnusu. Nie ma obowiązku przystępowania do egzaminu, a decyzję o tym uczestnicy podejmują pod koniec obozu. 

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników na obozach młodzieżowych. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Uczestnicy 

Młodzieżowy Obóz Szkoleniowy skierowany jest od dla osób od 14 roku życia, które chcą nauczyć się prowadzenia jachtu i zdobyć patent żeglarski. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej, ale wskazana jest motywacja do zdobywania nowych umiejętności :) Podstawowe informacje przydatne na kursie uczestnicy mogą zdobyć już przed przyjazdem na naszej platformie e-learningowej!

W obozie biorą udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny, a większość uczestników przyjeżdża samodzielnie, bez żadnych znajomych. Uczestnicy w czasie rejsy podzieleni są na zbliżone wiekiem, 5 osobowe załogi w których mieszkają, uczą się i żeglują.  Udział w rejsach młodzieżowych nie stwarza żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem). Warunkiem koniecznym aby przystąpić do egzaminu na patent jest ukończenie najpóźniej w dniu egzaminu 14 lat.

Nie wiesz, który obóz wybrać? Koniecznie przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w  poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Dla młodzieży chcącej połączyć naukę podstaw żeglarstwa z bardziej wypoczynkowym pobytem organizujemy młodzieżowe rejsy rekreacyjno-doszkoleniowe. To propozycja zarówno dla tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia i chcą sprawdzić czy żeglarstwo im się spodoba, jak i dla tych osób które mają już patent żeglarski i chcą przypomnieć sobie wiedzę i doskonalić swoje umiejętności. Jest to również propozycja dla osób, które jeszcze nie ukończyły 14 lat. 

Trasa

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Nowy Sztynort, czyli miejscem z którym współpracujemy od lat. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy przebiegają po północnej części mazurskiego szlaku. Zatrzymujemy się w najfajniejszych portach, a czasem na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji. Nasze obozy nie zatrzymują się w miejscach bez podstawowego węzła sanitarnego. Zawsze w porcie mamy dostęp do toalet i bieżącej wody!

Kadra

kadra Praca w Gertisie


Na każdą załogę (5 osób)
będzie przypadał jeden instruktor – sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski i uprawnienia instruktora żeglarstwa. Instruktor mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach.
Dodatkowo na obozie pływa z nami opiekun-animator (poza instruktorami). Zajmuje się on integracją młodzieży oraz organizacją wszelkich atrakcji wydarzeń, takich jak zabawy, zwiedzanie czy ogniska! Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

Jachty

Dwutygodniowy kurs żeglarski w formie rejsu szkoleniowego odbywa się na nowoczesnych jachtach klasy Maxus. To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich w załogach maksymalnie 5 uczestników (+ oczywiście instruktor-opiekun). Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy. Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Program imprezy

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00 (Port Nowy Sztynort).
Zaczynamy od spotkania organizacyjno-zapoznawczy, na którym przedstawiamy najważniejsze tematy związane z naszym rejsem. Uczestnicy dzieleni są na załogi i poznają instruktorów. Następnie instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty – rozpakowujemy się, poznajemy jacht – nasz nowy dom i jego zasady. To również czas pierwszej integracji.

Dzień 2 (poniedziałek) przeprowadzamy podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Musimy omówić z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa oraz zajęciami praktycznymi na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu popołudniu.

Dni 3 – 12  to realizacja programu rejsu i szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na noc stają na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. O tym jak wyglądają dni na rejsie młodzieżowym przeczytasz więcej w naszym poradniku: https://obozy-zeglarskie.pl/dzien-na-obozie-rejs-mlodziezowy-na-mazurach/

Dzień 13 (piątek) ostatnie przygotowania do egzaminów oraz egzaminy żeglarskie i motorowodne, wieczór pożegnalny

Dzień 14  (sobota) pakowanie, sklarowanie i zdanie sprzętu, zakończenie obozu. Odbiór uczestników od godziny 10.00 do godziny 16.00*. Możliwy jest również odbiór dziecka wg ustaleń indywidualnych (np. w dniu egzaminu wieczorem)

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Dlatego też nasze rejsy można nazwać małą szkołą samodzielności.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Młodzież dojeżdżającą samodzielnie komunikacją publiczną możemy również odebrać z Dworca PKP/PKS w Giżycku (po wcześniejszym zgłoszeniu)TERMINY I CENY 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
MOS3_2024 21-07-2024 03-08-2024 3990 zł 0 Brak wolnych miejsc
MOS4_2024 04-08-2024 17-08-2024 3990 zł 0 Brak wolnych miejsc

Brak miejsc? Zapraszamy też na rejsy rekreacyjno-doskonalące dla młodzieży
można również wpisać się na listę rezerwową

W cenie:

– Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie
– Opieka instruktora podczas żeglugi
– Opieka opiekuna-animatora
– Pełne wyżywienie
– Pobyt i spanie na jachtach – tylko 5 uczestników w załodze!
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Podręcznik do nauki żeglarstwa na miejscu
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach, Park Linowy w Leśniewie)
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe 
– Paliwo do jachtów
– Dostęp do galerii zdjęć z wyjazdu (po obozie)
– Transfer dzieci dojeżdżających samodzielnie z dworca w Giżycku do miejsca rozpoczęcia obozu

Dodatkowo płatne:
– Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 125 zł dla osób uczących się < 26 lat
Kurs na Sternika Motorowodnego w cenie zniżkowej 500 zł + 125 zł egzamin
– Dostęp do sanitariatów w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł) 
– Wydanie certyfikatu Inland Skipper ISSA – 400 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)

Masz pytania o młodzieżowe rejsy szkoleniowe – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej „Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!
Galeria zdjęć z obozów 2023!
Galeria zdjęć z obozów 2022
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna


Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej