Strona główna » Rejsy rodzinne na Mazurach

Rejsy rodzinne na Mazurach

Autor: Brożka
rejs rodzinny na Mazurach

SZKOLENIOWE – DOSZKALAJĄCE – REKRECYJNE

rejs rodzinny na Mazurach ze sternikiem

Wakacje na Mazurach można spędzić również żeglując z rodziną! Taka forma spędzenia urlopu to nie tylko czas na zacieśnianie więzi rodzinnych, ale też poznawanie zakątków Wielkich Jezior Mazurskich i nauka podstawowych umiejętności żeglarskich. Rejs rodzinny można zrealizować w formie rekreacyjnej lub połączyć go ze szkoleniem żeglarskim. Wiek nie ma tu większego znaczenia, a na naszych wyjazdach rodzinnych wspólnie żeglowały nawet trzy pokolenia!

Trasa po której żeglujemy w czasie rodzinnych rejsów jest ustalana indywidualnie. Każdego dnia możecie zatrzymać się w nowym miejscu i w czasie tygodnia odwiedzić nawet 6 portów. Jeśli zdecydujecie się na rejs wypoczynkowy będzie można pożeglować na dalsze odległości, natomiast jeśli szkolenie żeglarskie będzie dla Was priorytetem codzienne odcinki do pokonania będą krótsze. Indywidualnie do Waszych potrzeb zaproponujemy też jacht na Wasz rejs. Tak by był odpowiednio dostosowany od wybranej formy rejsu, wielkości załogi oraz Waszych oczekiwań co do standardu.

Szkolenia mogą przybrać formę rejsu, do której gorąco zachęcamy. Niemniej jednak, możemy też takie szkolenie zrealizować w formie stacjonarnej z noclegiem na lądzie.

Rejs mazurski z dzieckiem – co wziąć pod uwagę? Mini poradnik

Kurs żeglarski z rodziną

Wiele osób chciałoby odbyć kurs żeglarski tak, by nie musieć rezygnować z urlopu spędzanego z rodziną. Właśnie dla tych osób mamy propozycję indywidualnego szkolenia żeglarskiego w czasie rejsu rodzinnego. Nasz instruktor w czasie wspólnego żeglowania będzie wprowadzał Was w kolejne manewry żeglarskie żeby na koniec rejsu przygotować Was do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego.

Jednak aby móc w czasie wspólnych wakacji rodzinnych zrealizować program szkolenia konieczne jest zaangażowanie i chęć do nauki. Do tego zalecamy stworzenie załogowego planu dnia tak by wygospodarować odpowiednią ilość czasu na ćwiczenia. W czasie tygodniowych rejsów skutecznie jesteśmy w stanie szkolić maksymalnie 3 osoby, które mają ukończone 14 lat (w dniu egzaminu). Nie oznacza to jednak, że nie może być Was na jachcie więcej. Ponadto jeśli w czasie pływania stwierdzicie że tylko jedno z Was chce przystąpić do końcowego egzaminu – nie ma problemu!

Decydując się na rejs ze szkoleniem polecamy wybór mniejszego jachtu na którym łatwiej opanować nowe umiejętności i manewry. Optymalne będą jednostki o długości 24 czy 26 stóp. Maksymalną wielkość jachtu którą proponujemy przy szkoleniu to Maxus 28.

Rejsy rodzinne doszkalające

Masz już patent, ale jeszcze nie jesteś gotowy na samodzielny rejs? A może chciałbyś zorganizować rejs na większym jachcie z kołem sterowym, ale jeszcze nie było okazji?

Rejsy doszkalające to idealna forma dla osób, które z każdym rejsem chcą podnosić swoje umiejętności i chcą się doskonalić pod okiem instruktora. Przy okazji też instruktor wdroży w meandry żeglarstwa pozostałych członków rodziny, tak aby byli pomocnymi załogantami.

Rekreacyjne żeglowanie z rodziną

rejs z dzieckiemrejs rodzinny po mazurach

Ta opcja rejsu rodzinnego to forma w której najważniejszy jest wypoczynek. Pod okiem doświadczonego sternika, który dowodzi jachtem spędzicie czas na świeżym powietrzu żeglując i odwiedzając ciekawe miejsca. Jeśli będziecie chcieli poznacie podstawy żeglowania i obsługi jachtu. Mamy również nadzieję, że Wy i wasza rodzina złapiecie żeglarskiego bakcyla i będziecie chcieli kontynuować przygodę na wodzie. Taki rejs rekreacyjny może być świetną formą przygotowania się do kursu na stopień żeglarza jachtowego.

W czasie rejsu wypoczynkowego w rodzinnym gronie żeglować można praktycznie na każdej wielkości jachcie. Im większy tym wygodniejszy dla Was. W naszej flocie znajdziecie jachty od 24 stóp aż do 34 stóp – nie będzie więc problemu żeby znaleźć dla Was odpowiednią jednostkę.

Macie wątpliwości? Pytajcie!

Decydując się na rejs rodzinny trzeba zdawać sobie sprawę, że takie wakacje różnią się od standardowych pobytów stacjonarnych. Jeśli jesteście ekipą której nie obce są wypady z przyczepą kampingową, nocowanie w namiocie, spływy kajakowe czy aktywne formy spędzania czasu wspólnie żeglowanie nie powinno Was zaskoczyć. Natomiast jeśli rejs ma być dla Was pierwszym urlopem innym niż pobyt w hotelu czy na kwaterze – śmiało powiedzcie nam o tym! Odpowiemy na Wasze pytania i doradzimy tak żeby wspólne wakacje były miłym czasem dla wszystkich członków Waszej rodziny.

Szkolenie takie może przybrać formę rejsu wędrownego lub szkolenia stacjonarnego w pobliżu hotelu.

Cennik 2024

4990 zł/tydzień + czarter jachtu

Przykładowe ceny szkoleń tygodniowych
Miesiąc Maxus 28 Maxus 26 Maxus Evo 24 Fortuna 27
Maj * 8 240 zł 7 990 zł 7 640 zł 6 990 zł
Czerwiec 8 840 zł 8 540 zł 7 990 zł 6 990 zł
Wakacje 10 640 zł 10 040 zł 9 390 zł 7 590 zł
Wrzesień 8 540 zł 8 240 zł 7 990 zł 6 990 zł
*nie dotyczy okresu Majówki i Bożego Ciała
Rabaty FISRT MINUTE przy rezerwacji jeszcze w 2023 roku do 10%! Zapytaj!

Cena zawiera:

– pełne szkolenie żeglarskie praktyczne i teoretyczne,
– opieka instruktora żeglarstwa,
– paliwo do jachtu,
– materiały szkoleniowe w formie e-learningu,

Dodatkowo:

– czarter jachtu – cennik czarteru jachtów tutaj,
– opłaty portowe = 15-50 zł na osobę/dzień (w zależności od mariny)
– opłata za egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ = 250 zł za osobę
– opłata za certyfikat Inland Skipper ISSA = 400 zł za osobę
– opłata kurs + egzamin na patent Sternika Motorowodnego = 750 zł za osobę
– sprzątanie końcowe – zamówione przy rezerwacji 200 zł, zamówione na miejscu – 300 zł
– dopłata za szkolenie w języku innym niż polski = 1000 zł
– wyżywienie instruktora – zwyczajowo instruktor żyje i spędza swój czas z kursantami. Wskazane jest zatem zapewnienie przynajmniej ciepłego posiłku w ciągu dnia.
– nocleg instruktora poza jachtem – wg ustaleń indywidualnych

Jesteś zainteresowany? Masz pytania? Napisz do nas!

    Administratorem podawanych danych osobowych jest właściciel strony – BTA Gertis Marek Makowski, Świdry 11, 11-500 Giżycko. Dane będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji w wybranym temacie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

    Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej