Strona główna » Kurs – Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Kurs – Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Autor: Brożka
najlepszy instruktor żeglarstwa

Instruktor Żeglarstwa PZŻ

organizowany przez Komisję Szkolenia PZŻ

Kurs IŻ to szkolenie dla osób zajmujących się już nauczeniem żeglowania i posiadających staż szkoleniowy, które chcą przygotować się do pełnienia funkcji Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego. W czasie szkolenia poruszane są zagadnienia dotyczące organizacji szkoleń żeglarskich, przygotowania i prowadzenia egzaminów, przygotowania i pracy z kadrą na kursach żeglarskich.

Uczestnikiem szkolenia na Instruktora Żeglarstwa PZŻ może być osoba, która spełnia poniższe wymagania wstępne:
  • ukończyła 21 lat
  • posiada stopień Młodszego Instruktora Żeglarstwa PZŻ lub stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ od co najmniej roku.
  • posiada stopień co najmniej jachtowego sternika morskiego
  • posiada stopień co najmniej sternika motorowodnego,
  • posiada udokumentowany staż instruktorski, w postaci co najmniej trzech pozytywnych opinii z pracy w charakterze kadry w szkoleniu na stopnie żeglarskie (w tym co najmniej jeden na kursie trwającym minimum 6 kolejnych dni), wystawione przez KWŻ, w łącznym wymiarze minimum 30 dni szkoleniowych; do stażu zalicza się opinie z kursów zgłoszonych do OZŻ (zgodnie z obowiązującymi w danych latach przepisami).
Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
Brak obozów tego typu

Program szkolenia i wymagania wstępne znajdują się w systemie kształcenia kadry szkoleniowej PZŻ.

Cena obejmuje:
Praktyczne i teoretyczne szkolenie na stopień Instruktora Żeglarstwa PZŻ, kadrę instruktorską, sprzęt i materiały szkoleniowe, opłaty portowe (w porcie Ekomarina), paliwo do jachtów. Możliwe spanie na jachtach!

Cena nie obejmuje:
Wyżywienia, zakwaterowania (innego niż na jachtach), opłat za porty (inne porty niż Ekomarina),
opłat za egzamin: 430 zł + opłata za wydanie patentu: 50 zł (wnoszone do PZŻ)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Marcin Krzywonos tel. 501 063 682
lub poprzez formularz kontaktowy

Instruktor Żeglarstwa PZŻ jest uprawniony do:

  • organizowania i prowadzenia szkolenia praktycznego i teoretycznego na stopnie żeglarskie do posiadanego stopnia włącznie,
  • pełnienia funkcji KWŻ lub instruktora na kursach na stopnie żeglarskie do posiadanego stopnia włącznie,
  • potwierdzania odbycia szkolenia na stopień żeglarski oraz wystawiania opinii osobom prowadzącym szkolenie żeglarskie,
  • pełnienia funkcji KWŻ lub instruktora w formach kształcenia określonych Systemem, na stopień NŻ PZŻ i funkcji instruktora w formach kształcenia określonych Systemem na stopień IŻ PZŻ,
  • pełnienia funkcji Członka lub Sekretarza KE na stopnie NŻ PZŻ i IŻ PZŻ

Kadra szkolenia:

Nic ze szkolenia nie będzie, jeśli nie dobierze się odpowiedniej kadry instruktorów! Przy szkoleniach instruktorskich działają z nami m.in.

Katarzyna Domańska – Instruktor Wykładowca PZŻ, Przewodnicząca Komisji Szkolenia PZŻ, Vice Prezes PZŻ ds szkolenia. KWŻ kursu na Nauczyciela Żeglowania PZŻ, doświadczony pedagog i wykładowca akademicki.

Dobrochna Nowak – Instruktor Wykładowca PZŻ, KWŻ Szkoły Żeglarstwa Gertis, wieloletnia komandor naszych obozów szkoleniowych. Mimo młodego wieku wyszkoliła już wielu instruktorów, a jej podopieczni do dziś dnia szkolą m.in. u nas :)

Bartosz Arent – wychowanek Szkoły Żeglarstwa Gertis, od Żeglarza Jachtowego po Instruktora Żeglarstwa PZŻ. Pozytywny, uśmiechnięty i zawsze pełny energii do przekazywania wiedzy nowym adeptom.

Marcin Krzywonos – instruktor i egzaminator, doskonały logistyk. To Krzywy rozłoży z Wami silnik na elementy i popływa na rozpływanie przy okazji pokazując parę fajnych trików. Spec od integracji , rekreacji i kolaboracji ;)

Każdy z instruktorów posiada odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i umiejętności do przeprowadzenia kursu. Poza tym jesteśmy pasjonatami i aktywnie praktykujemy żeglarstwo.

Jachty:

Kurs na IŻ PZŻ odbędzie się na naszej ulubionej jednostce – Fortuna 27! Jej właściwości nautyczne, bezpieczeństwo żeglugi, połączone z komfortem i szybkością do dziś dnia stanowią najlepszą jednostkę do szkoleń na Mazurach. Co więcej, manewrówkę poprowadzimy dodatkowo także na innych jachtach z naszej floty – Maxus Evo 24 i Maxus 28.

Miejsce organizacji kursu:

Stacjonujemy w porcie Ekomarina w Giżycku. Traktując ten port jako nasze centrum, to właśnie wokół niego odbywać się będzie całe szkolenie. Port zapewnia najwyższy standard, z dostępem do sal wykładowych i innych pomocy dydaktycznych – więcej informacji o porcie na stronie: http://www.ekomarinagizycko.pl/. Na terenie portu możliwe jest pozostawienie samochodu na płatnym parkingu (150 zł/tydzień)

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej