Strona główna » Kurs stacjonarno-wędrowny

Kurs stacjonarno-wędrowny

Autor: Brożka
kurs żeglarski dla dorosłych Mazury

Kurs na patent żeglarza jachtowego stacjonarno-wędrowny 

Ten kurs żeglarski dla dorosłych to stacjonarno-wędrowne szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Jest to nasza nowość w ofercie na sezon 2023.  W czasie 8 dni realizujemy program przygotowujący do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtów żaglowych – patentu żeglarza jachtowego. Jest to ekonomiczna opcja naszego kultowego Intensywnego Rejsu Szkoleniowego. Kursy rozpoczynają się w soboty rano i trwają 8 dni – do kolejnej soboty. Aby wziąć udział wystarczy tylko 5 dni urlopu!

Szkolenie łączy w sobie cechy kursu stacjonarnego i rejsu szkoleniowego. Kurs ma intensywny charakter – dzień szkoleniowy rozpoczynamy o 9, a kończymy dopiero wieczorem. Uczestnicy mieszkają na jachtach i podzieleni są na 5 osobowe załogi w których się szkolą pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

O szkoleniu: 

Szkolenie na żeglarza jachtowego to zarówno nauka obsługi jachtu jak i zdobycie niezbędnej wiedzy.  W czasie tego kursu żeglarskiego dla dorosłych prowadzimy zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Przed przyjazdem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów e-learningowych (polecamy wcześniejsze przygotowanie się z nich co znacznie ułatwia przyswajanie nowej wiedzy), a w czasie kursu teorii uczymy w formie seminariów na których instruktorzy tłumaczą dane zagadnienia i przygotowują do części teoretycznej egzaminu na patent.

Pierwsze dni kursu (sobota-wtorek) spędzamy żeglując po jeziorze Niegocin i cumując w porcie Ekomarina Giżycko. W drugiej części kursu (wtorek – sobota) wypływamy w rejs by pokonać kanały i odwiedzić inne porty. Trasę ustalamy w zależności do warunków pogodowych.  Do portu startowego wracamy w sobotę gdzie po południu odbywa się egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Dodatkowo w niedzielę organizujemy dla chętnych kurs na sternika motorowodnego (dla absolwentów naszych szkoleń żeglarskich – specjalna cena!).

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie stacjonarno-wędrowne to kurs żeglarski dla osób dorosłych. To dobra propozycja szczególnie dla osób, które szukają ekonomicznej opcji możliwej do zrealizowania w krótkim czasie. Wystarczy zaledwie 5 dni urlopu! Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, choć wcześniejszy udział w rejsach rekreacyjnych ułatwia zdobywanie umiejętności dowodzenia jachtem. Jedynym wymogiem aby wziąć udział jest ukończone 18 lat.

Nasza kadra na kursach żeglarskich

Kadra na kursach żeglarskich to młodzi ludzie, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu przyszłych żeglarzy. Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, z serca Mazur, a nasza ekip instruktorska to ludzie współpracujący z nami od lat i spędzający na Mazurach dużą część roku. Kto od nas będzie lepiej znał się na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktor na obóz żeglarski

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Na jakich jachtach pływamy?

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach typu Maxus (maksymalnie 5 kursantów na jacht). Są to nowoczesne jachty 8 osobowe, które poza niezbędnym wyposażeniem żeglarskim posiadaja również zaplecze hotelowe m.in. 4 dwuosobowe koje, kambuz z wyposażeniem (kuchenka gazowa, garnki, chłodziarka), ogrzewanie postojowe, instalacje wodną i elektryczną. Jachty te pozwalają na komfortowy nocleg w czasie trwania kursu.

Wyżywienie na kursie tygodniowym:

Nasze szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w ramach każdej załogi nie będzie stanowić problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia załogi uwzględniają swojego zapracowanego instruktora. Przeczytaj więcej o organizacji wyżywienia na naszych kursach. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą gdzie zjeść smacznie i przyjemnie!

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Spotykamy się na pierwszej zbiórce w sobotę o godzinie 10.00*.
* masz problem żeby zdążyć na tę godzinę – dla osób przyjeżdzających z daleka istnieje możliwość noclegu od piątku poprzedzającego kurs! 

Terminy i ceny 2023

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
KSW01_2023 29-04-2023 07-05-2023 2090 zł 3 Rezerwuj
KSW02_2023 06-05-2023 14-05-2023 1990 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW03_2023 13-05-2023 21-05-2023 1990 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW04_2023 20-05-2023 28-05-2023 1990 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW05_2023 27-05-2023 04-06-2023 1990 zł 3 Rezerwuj

W późniejszych terminach organizujemy kursy tygodniowe:
Intensywne Rejsy Szkoleniowe lub szkolenia indywidualne

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

W cenie:
– szkolenie teoretyczne i praktyczne
– opiekę wykwalifikowanego instruktora
– dostęp do materiałów e-learningowych
– paliwo do jachtu
– paliwo do ogrzewania postojowego
– postoje w porcie Ekomarina Giżycko
– możliwość noclegu na jachcie (konieczny własny śpiwór)
– ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera
– opłat egzaminacyjnych (cena normalna 250 zł, cena ze zniżką „szkolną” 125 zł
– opłat portowych w portach innych niż Ekomarina Giżycko – 4 porty)
– wyżywienia (w tym wyżywienia instruktora) pokrywane z kasy jachtowej – więcej informacji o wyżywieniu
– opłat za sanitariaty

Opcje dodatkowe:
– kurs na stopień sternika motorowodnego – opcja dla absolwentów: 500 zł + opłata egzaminacyjna
– wystawienie certyfikatu International Sailing School Assotiation – Inland Skipper 350 zł
– ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Rekomendacje: Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • Cudowna wyprawa, wspaniali ludzie! Polecam kurs dwutygodniowy wszystkim tym, którzy marzą o żeglowaniu, a cały czas się czają ;)

  Michał Kosela Avatar Michał Kosela
  11 sierpnia 2018

  Kurs w 2006 r. REWELACYJNY

  Dorota Waszkiewicz Avatar Dorota Waszkiewicz
  15 marca 2018

  Najlepsi ludzie, najlepsze miejsce, najpiękniejsze widoki, najlepsze jachty, najlepsza atmosfera, najlepsze podejście do ludzi, najlepsi sternicy. ONI potrafią nawet przechytrzyć pogode!

  Natalia Leś Avatar Natalia Leś
  4 maja 2015
 • Profesjonalni instruktorzy, fajna integracja wieczorami, szkolenia na sprzęcie dobrej jakości. Polecam :-)

  Paweł Ka Avatar Paweł Ka
  18 marca 2018

  Super atmosfera, profesjonalna kadra i dobra organizacja. Polecam serdecznie Gertis na szkolenia żeglarskie! P.S. Podczas wrześniowych kursów pogoda nie rozpieszcza więc jeśli liczycie na piękną opaleniznę oraz pływanie w przyjemnych warunkach to pojedźcie wcześniej :)

  Agnieszka Kucharska Avatar Agnieszka Kucharska
  23 września 2019

  intensywny kurs bardzo ciężki szczególnie w taki upał ale szkole polecam z czystym sercem instruktorka Krysia poprostu mega zaangażowanie 👍👍

  Hubert Hubert Avatar Hubert Hubert
  15 czerwca 2019
 • Jeśli ktoś liczy na czystą rekreację i wylegiwanie się to niech od razu odpuści. Natomiast jeżeli, tak jak ja, najlepiej odpoczywacie kiedy jesteście aktywni to dwutygodniowy obóz żeglarski jest dla Was. Cały czas jest coś do roboty: zajęcia teoretyczne, praktyczne, integracja z załogą, wspólne śpiewanie szant w gospodzie (a to nie wszystko). Do tego fantastyczna atmosfera, świetna załoga i profesjonalni instruktorzy. Dzięki Gertisowi przeżyłem jedne z najlepszych wakacji w życiu. Kilka drobnych rad dla przyszłych obozowiczów: 1. Dobry polar to Wasz najlepszy przyjaciel (ogólnie warto przeczytać listę rzeczy do zabrania na stronie Gertisu- 95% z nich się przydaje). 2. Jeśli tylko macie możliwość to wybierzcie obóz dwutygodniowy (tygodniowy jest króciutki i nie ma wyżywienia w cenie). 3. Zabierzcie ze sobą plastikowe podstawki pod gorący garnek/patelnię- nie ma tego na jachcie a przydaje się bardzo podczas gotowania obiadu.

  Michał Kaczmarek Avatar Michał Kaczmarek
  19 września 2022

  Doskonale zorganizowany obóz! Połączenie zabawy i nauki w najlepszym wydaniu. Skipper połączył w sprawny zespół skrajnie różnych ludzi! Szczerze polecam.

  Paweł Nikiel Avatar Paweł Nikiel
  15 marca 2018

  Dziękuję za piękny czas na Mazurach, czas przyjaźni, czas nauki, czas przemiany. Wszystkim polecam. Rafał Szubert.

  Rafal Szubert Avatar Rafal Szubert
  18 sierpnia 2021
 • Najlepiej :)!

  Sonia Zaleska Avatar Sonia Zaleska
  11 sierpnia 2014

  gorąco polecam! :)

  Paula Połeć Avatar Paula Połeć
  15 lipca 2015

  Kasia bardzo zadowolona. Gorąco polecamy

  Agnieszka Gil Avatar Agnieszka Gil
  29 sierpnia 2021
 • Przed obozem nastawiony bardzo sceptycznie lecz juz w dniu przyjazdu wiedzialem ze ten obóz to strzał w dziesiątkę. Niesamowita atmosfera oraz profesjonalna i niezwykle towarzyska kadra. Super przygoda. Polecam ;)

  Dominik Marcin Ratajczak Avatar Dominik Marcin Ratajczak
  30 czerwca 2015

  Super kurs doszkalający! :D Fajna atmosfera! Bardzo dużo wyniesionej z kursu wiedzy! Polecam! 😄

  Ilona Sekudewicz Avatar Ilona Sekudewicz
  9 sierpnia 2020

  Wspaniała atmosfera,wspaniali ludzie myślę ,że to najlepsza szkoła do rozpoczęcia swojej przygody z żeglarstwem. Byłam na tygodniowy kursie wrześniowym dużo się nauczyłam ale tez wiem ,że musze się jeszcze wiele nauczyc,dlatego napewno odwiedzę was za rok:)

  Magda Zengteler Avatar Magda Zengteler
  27 września 2016
 • Szkolenie pierwsza klasa, klimat rewelacyjny. Nauczono mnie jak żeglować technicznie (jak złapać boję żeby nie wpaść za nią do wody), etycznie (jak wejść do portu czyli zakładamy spodnie), bezpiecznie i bez stresu (wiedzieć trzeba co się robi a nie bać się). Chyba nie ma lepszego sposobu na zaprzyjaźnienie się z żeglarstwem. :)

  Darianna Horynycz Avatar Darianna Horynycz
  3 grudnia 2013

  Brak mi ... gwiazdek !!! ;P

  Magda Konaszewska Avatar Magda Konaszewska
  10 września 2013

  Super ekipa. Fantastyczne intensywne szkolenie. Ludzie z pasją.

  Piotrek Żak Avatar Piotrek Żak
  12 czerwca 2022
 • Kapitalnie wykorzystany tydzień! Zrealizowałem w GERTIS tygodniowy kurs intensywny IRS. Polecam - trzech kursantów na jachcie 6 osobowym. Świetna kadra, rewelacyjny program oraz intensywne pływanie.

  Filip Achramowicz Avatar Filip Achramowicz
  24 lipca 2016

  Jacht czarterowy w super stanie, bez zastrzeżeń. Nowy, czysty i zadbany. Dodatkowo bardzo uprzejma obsługa. Wszystko sprawnie i profesjonalnie. Polecam :)

  Dominika Jedynak Avatar Dominika Jedynak
  14 czerwca 2020

  Byłam razem z mężem na obozie tygodniowym. Dla mnie to były pierwsze kroki na łódce... od zera. Nie było lekko! Pogoda nie pomagała. Bardzo intensywny tydzień. Dzięki wsparciu załogi i profesjonalnemu przygotowaniu dałam radę! Polecam wszystkim! Warto wybrać kurs z Gertisem⚘

  Anna Antoniak-Pietrzak Avatar Anna Antoniak-Pietrzak
  15 marca 2018
 • Mistrzostwo świata! Polecam!

  Grzegorz Bekier Avatar Grzegorz Bekier
  28 lutego 2020

  Najlepsza inwestycja !!! Gertis to nie firma, to wspaniali ludzie zarażający pasją. Profesjonalnie podejście i wspaniała atmosfera. Żeglarstwem zarażają na całe życie. Polecam serdecznie wszystkim i cały czas . Nie chce się stamtąd wracać....

  Jan Nykiel Avatar Jan Nykiel
  18 marca 2018

  Bardzo dobra szkoła, niezapomniane rejsy, kawał życia z nimi spędziłam i byłam zachwycona :)

  Aleks Cwnsk Avatar Aleks Cwnsk
  15 marca 2018
 • Pełen profesjonalizm - tak chyba najlepiej można określić Gertis. Z jednej strony świetne przygotowanie żeglarskie, a z drugiej najlepsze wieczorne imprezy ze wspaniałymi ludźmi, czy trzeba pisać coś więcej? :)

  Bartosz Borsuk Avatar Bartosz Borsuk
  15 marca 2018

  Solidna firma z dużym doświadczeniem. Gertis to gwarancja jakości.

  Jurand Bogocz Avatar Jurand Bogocz
  25 maja 2013

  Wybierając sie na tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych prosze nie przeoczyć, że w opisie nazywany jest intensywnym kursem bo na serio taki jest 😁 To właśnie dzięki narzuconemu tempu w tydzień od zera udało nam sie nauczyć podstaw na tyle, że nie będziemy sie już bać sami wypłynąć w rejs i dalej się szkolić. Z kursu nie wracamy jako wybitni żeglarze, ale wracamy bardzo podjarani żeglarstwem i mazurami. Mamy nadzieje że z Gertisem się jeszcze spotkamy!

  Paulina Anioła Avatar Paulina Anioła
  21 czerwca 2020
 • Masa, ale naprawde mnóóóstwo pozytywnych ludków!! Wiedza instruktorow w niektorych momentach mnie przerazala, mialam nadzieje ze jednak czegos nie wiedza i na egzaminie bedzie latwiej :) Zwiedzilismy mistrzowskie miejscowki i przede wszystkim nauczylismy sie teorii zeglowania co jeszcze tydzien temu wydawalo sie nieprawdopodobne, ale z taka ekipa nie moglo byc inaczej ;) Wielkie dzieki calej ekipie a w szczegolnosci Łysemu - naszej ostoi spokoju i opanowania. Widzimy sie w sierpniu ;)

  Aleksandra Komorowska Avatar Aleksandra Komorowska
  4 czerwca 2017

  Profesjonaliści.

  Kamil Stankiewicz Avatar Kamil Stankiewicz
  19 marca 2017

  Dwa tygodnie z żeglarstwem od podstaw na kursie na żeglarza jachtowego to rewelacyjna opcja na wakacje w kraju ! Jeśli kurs żeglarski to tylko z Gertisem! Mazury, przyroda, ogniska, biwaki, specjały regionu (trunki z sokiem z bzu albo sandacz z pieca nadal wywołują u mnie ślinotok) a przede wszystkim wspaniali ludzie - kadra instruktorów i właściciele Gertisu to największa zaleta tego obozu. Dwa tygodnie dają szansę nauczyć się podstaw żeglarstwa żeby bezpiecznie poruszać się po jachcie i jachtem (nie jak jakiś typowy janusz z houseboat'a) a przy tym odpocząć i zrelaksować się. Wszystkim chcącym odpocząć od zgiełku miasta na wakacjach i zrobić coś dla siebie - posiąść nowe umiejętności, gorąco polecam kursy w Gertis! p.s. pozdrowienia dla Krychy, złapiemy jeszcze kiedyś wspólnie badziewinda na pewno :)

  Konrad Wacławik Avatar Konrad Wacławik
  9 września 2018

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej