Strona główna » Kurs stacjonarno-wędrowny

Kurs stacjonarno-wędrowny

Autor: Brożka
kurs żeglarski dla dorosłych Mazury

Kurs na patent żeglarza jachtowego stacjonarno-wędrowny kurs żeglarski na patent na polskich Mazurach

Ten kurs żeglarski dla dorosłych to stacjonarno-wędrowne szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Jest to nasza nowość w ofercie na sezon 2023.  W czasie 8 dni realizujemy program przygotowujący do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtów żaglowych – patentu żeglarza jachtowego. Jest to ekonomiczna opcja naszego kultowego Intensywnego Rejsu Szkoleniowego. Kursy rozpoczynają się w soboty rano i trwają 8 dni – do kolejnej soboty. Aby wziąć udział wystarczy tylko 5 dni urlopu!

Szkolenie łączy w sobie cechy kursu stacjonarnego i rejsu szkoleniowego. Kurs ma intensywny charakter – dzień szkoleniowy rozpoczynamy o 9, a kończymy dopiero wieczorem. Uczestnicy mieszkają na jachtach i podzieleni są na 5 osobowe załogi w których się szkolą pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 

O szkoleniu: 

Szkolenie na żeglarza jachtowego to zarówno nauka obsługi jachtu jak i zdobycie niezbędnej wiedzy.  W czasie tego kursu żeglarskiego dla dorosłych prowadzimy zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Przed przyjazdem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów e-learningowych (polecamy wcześniejsze przygotowanie się z nich co znacznie ułatwia przyswajanie nowej wiedzy), a w czasie kursu teorii uczymy w formie seminariów na których instruktorzy tłumaczą dane zagadnienia i przygotowują do części teoretycznej egzaminu na patent.

Pierwsze dni kursu (sobota-wtorek) spędzamy żeglując po jeziorze Niegocin i cumując w porcie Ekomarina Giżycko. W drugiej części kursu (wtorek – sobota) wypływamy w rejs by pokonać kanały i odwiedzić inne porty. Trasę ustalamy w zależności do warunków pogodowych.  Do portu startowego wracamy w sobotę gdzie po południu odbywa się egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Dodatkowo w niedzielę organizujemy dla chętnych kurs na sternika motorowodnego (dla absolwentów naszych szkoleń żeglarskich – specjalna cena!).

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie stacjonarno-wędrowne to kurs żeglarski dla osób dorosłych. To dobra propozycja szczególnie dla osób, które szukają ekonomicznej opcji możliwej do zrealizowania w krótkim czasie. Wystarczy zaledwie 5 dni urlopu! Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, choć wcześniejszy udział w rejsach rekreacyjnych ułatwia zdobywanie umiejętności dowodzenia jachtem. Jedynym wymogiem aby wziąć udział jest ukończone 18 lat.

Nasza kadra na kursach żeglarskich

Kadra na kursach żeglarskich to młodzi ludzie, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu przyszłych żeglarzy. Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, z serca Mazur, a nasza ekip instruktorska to ludzie współpracujący z nami od lat i spędzający na Mazurach dużą część roku. Kto od nas będzie lepiej znał się na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktor na obóz żeglarski

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Na jakich jachtach pływamy?

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach typu Maxus (maksymalnie 5 kursantów na jacht). Są to nowoczesne jachty 8 osobowe, które poza niezbędnym wyposażeniem żeglarskim posiadaja również zaplecze hotelowe m.in. 4 dwuosobowe koje, kambuz z wyposażeniem (kuchenka gazowa, garnki, chłodziarka), ogrzewanie postojowe, instalacje wodną i elektryczną. Jachty te pozwalają na komfortowy nocleg w czasie trwania kursu.

Wyżywienie na kursie tygodniowym:

Nasze szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w ramach każdej załogi nie będzie stanowić problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia załogi uwzględniają swojego zapracowanego instruktora. Przeczytaj więcej o organizacji wyżywienia na naszych kursach. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą gdzie zjeść smacznie i przyjemnie!

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Spotykamy się na pierwszej zbiórce w sobotę o godzinie 10.00*.
* masz problem żeby zdążyć na tę godzinę – dla osób przyjeżdzających z daleka istnieje możliwość noclegu od piątku poprzedzającego kurs! 

TERMINY I ZAPISY 2024

Early Birds! Przy rezerwacji do końca roku kurs KSW 
w cenie z sezonu 2023!

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
KSW1_2024 27-04-2024 05-05-2024 2190 zł 4 Rezerwuj
KSW2_2024 04-05-2024 12-05-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW3_2024 11-05-2024 19-05-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW4_2024 18-05-2024 26-05-2024 2190 zł 5 Rezerwuj
KSW5_2024 25-05-2024 09-06-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW6_2024 08-06-2024 16-06-2024 2190 zł 1 Rezerwuj

Poznaj inne nasze szkolenia:
Intensywne Rejsy Szkoleniowe – 6 dni, dwutygodniowy rejs szkoleniowy -14 dni lub szkolenia indywidualne

W cenie kursu KSW:
– szkolenie teoretyczne i praktyczne
– opiekę wykwalifikowanego instruktora
– dostęp do materiałów e-learningowych
– paliwo do jachtu
– paliwo do ogrzewania postojowego
– postoje w porcie Ekomarina Giżycko
– możliwość noclegu na jachcie (konieczny własny śpiwór)
– ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera
– opłat egzaminacyjnych (cena normalna 250 zł, cena ze zniżką „szkolną” 125 zł
– opłat portowych w portach innych niż Ekomarina Giżycko – 4 porty)
– wyżywienia (w tym wyżywienia instruktora) pokrywane z kasy jachtowej – więcej informacji o wyżywieniu
– opłat za sanitariaty

Opcje dodatkowe:
– kurs na stopień sternika motorowodnego – opcja dla absolwentów: 500 zł + opłata egzaminacyjna
– wystawienie certyfikatu International Sailing School Assotiation – Inland Skipper 350 zł
– ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Rekomendacje: Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • Mega dużo pozytywnej energii, zaangażowanie i pełen profesjonalizm, połączony z "żeglarskim stylem bycia" zapewnia, że mimo ogromnego zmęczenia i tak będziesz mieć uśmiech na twarzy i chęć do dalszego pływania... więcej

  Tomasz Strehl Avatar Tomasz Strehl
  12 sierpnia 2018

  Profesjonalni instruktorzy, fajna integracja wieczorami, szkolenia na sprzęcie dobrej jakości. Polecam :-)

  Paweł Ka Avatar Paweł Ka
  18 marca 2018

  Podejscie profesjonalne i z ogromną pasją żeglarstwa.

  Elżbieta Panaś Avatar Elżbieta Panaś
  5 kwietnia 2019
 • Wymiata!

  Agata Jakimowicz Avatar Agata Jakimowicz
  27 lipca 2015

  Wyruszyłam na Mazury z jedną myślą: zdobyć patent. Jak się okazało - zdobyłam znacznie więcej! W pierwszej kolejności należy wymienić milion siniaków, które sprezentował mi ukochany Jimi Hendrix, co tylko... więcej

  Jagoda Kuniewicz Avatar Jagoda Kuniewicz
  11 września 2018

  Gertis wiąże na lata a czasem nawet na całe życie�.Zdecydowanie polecam!Niepowtarzalny klimat.Super kadra.

  Zuzanna Jóźwiuk Avatar Zuzanna Jóźwiuk
  20 marca 2017
 • Cześć. Trafiłem do szkoły Gertis widząc w google najwięcej pozytywnych opinii o kursach. To był mój pierwszy kontakt z jachtem na wodzie i cieszę się, że wybrałem tą szkołę. Oprócz... więcej

  Daniel Cisek Avatar Daniel Cisek
  21 maja 2023

  Z Gertisem zrobiłem patent żeglarza parę dobrych lat temu. Na dwutygodniowym kursie miałem dobrego instruktora , to ważne w przekazywaniu wiedzy. Dużo robiliśmy sami nawet przy silnym wietrze, co było... więcej

  Paweł Dukacz Avatar Paweł Dukacz
  29 marca 2018

  Właśnie wróciłem z tygodniowego obozu żeglarskiego organizowanego przez firmę GERTIS z Giżycka. Poznałem Pana Marka, Marcina i kilka Pań i Panów Instruktorów. Są to przemili młodzi ludzie, którzy chętnie i... więcej

  Arkadiusz Obrębski Avatar Arkadiusz Obrębski
  26 sierpnia 2018
 • Serdecznie polecam! 💪🏻 Profesjonalne podejście do kursantów, a jednocześnie przyjacielska atmosfera, super ułożony program, logistyka i treningi 😄 jeżeli macie wybrać szkołę żeglarstwa to tylko tę! Alu, Kadro Dzięki za świetny wyjazd 😁

  Ewa Suszczewska Avatar Ewa Suszczewska
  25 sierpnia 2019

  gorąco polecam! :)

  Paula Połeć Avatar Paula Połeć
  15 lipca 2015

  Cudowni ludzie, atmosfera i zawsze świetna zabawa!

  Małgorzata Krzywonos Avatar Małgorzata Krzywonos
  12 września 2015
 • Jeżeli planujesz się jednorazowo wynudzić przez 2 tygodnie, poznać irytujących i smutnych ludzi oraz nie chcesz uzależnić się od żeglarstwa to szczerze NIE polecam!:)

  Simon See Avatar Simon See
  31 marca 2017

  Bardzo polecam! Jest super kadra, osoby w pełni profesjonalne, znakomita atmosfera i normalni wariaci. Wspaniałe warunki do nauki żeglarstwa i sportu motorowodnego. Każdy wieczór to miły odpoczynek i zabawa przy... więcej

  Adam Szaj Avatar Adam Szaj
  11 marca 2017

  Dwa tygodnie z żeglarstwem od podstaw na kursie na żeglarza jachtowego to rewelacyjna opcja na wakacje w kraju ! Jeśli kurs żeglarski to tylko z Gertisem! Mazury, przyroda, ogniska, biwaki, specjały... więcej

  Konrad Wacławik Avatar Konrad Wacławik
  9 września 2018
 • Dwutygodniowy obóz-strzał w dziesiątkę. Stres był ogromny przez przyjazdem. Jednak ludzie jakich tam poznałam szybko dali mi o nim zapomnieć. Kadra - wspaniała ekipa. Wszyscy mili i życzliwi. Dużo pływania... więcej

  Marta Majewska Avatar Marta Majewska
  30 sierpnia 2017

  Doskonale zorganizowany obóz! Połączenie zabawy i nauki w najlepszym wydaniu. Skipper połączył w sprawny zespół skrajnie różnych ludzi! Szczerze polecam.

  Paweł Nikiel Avatar Paweł Nikiel
  15 marca 2018

  Super szkoła. Kurs pęknięty w 2015. Tygodniowe intensywne szkolenie i potrafisz żeglować 😀Super kadra, do skutku wpaja w Ciebie wiedzę. Polecam też doszkalające. Tydzień pełnego chilloutu. Polecam wszystkim. Dzięki Marek,... więcej

  Łukasz Jakubowski Avatar Łukasz Jakubowski
  15 marca 2018
 • Polecam każdemu, nie ważne w jakim jest wieku!!!! Dziękuję za wspaniałą przygodę i mam nadzieję, że jeszcze nie raz popłyniemy baksztagiem prawego, lub lewego halsu:) A hoj Monika i Gerard Manz

  Monika Manz Avatar Monika Manz
  17 lipca 2018

  “Mili państwo” 😁 mialem ta przyjemnosc przezyc dwutygodniowa przygode z Gertisem a dokladniej z najlepszymi z najlepszych instruktorow Krycha,Borsuk,Czarny,Iga, Ender..., poprostu wymiataja na żaglach az brakuje slow zeby to opisac... więcej

  Ko Karol Avatar Ko Karol
  7 sierpnia 2019

  Fantastyczni i meeega pozytywni ludzie którzy potrafią zarazić swoją pasją! Polecam z całego serca wszystkim którzy chcą rozpoczac swoją zeglarska przygodę! � � �

  Wiktoria Królewicz Avatar Wiktoria Królewicz
  16 marca 2018
 • Intensywny kurs tygodniowy to wystarczający czas żeby nauczyć się podstaw żeglarstwa, poznać mnóstwo wspaniałych osób, dobrze się wybawić i odpocząć psychicznie. Fizyczne przez następne kilka dni będziecie do niczego, gwarantuję... więcej

  Grzesiek Paulewicz Avatar Grzesiek Paulewicz
  21 sierpnia 2018

  Super szkoła żeglarska i super fajni ludzie. Świetni nauczyciele i super profesjonalni! Gorąco polecam!!!!

  Mateusz Zaremski Avatar Mateusz Zaremski
  25 czerwca 2019

  wszystko jest super , jestem zakochany w Gertisie

  Ryszard Błaszczyk Avatar Ryszard Błaszczyk
  4 kwietnia 2017
 • Robiłem patent dwa lata temu w ramach intensywnych rejsów żeglarskich z uwagi na brak czasu. Kurs od rana do wieczora wypchany milionem zajęć, praktyki i innych doznań na środku jeziora.... więcej

  Maciej Jończyk Avatar Maciej Jończyk
  15 marca 2018

  Rewelacyjnie przemyślana organizacja. Super bezpiecznie i emocjonująco. Żeglarstwa tyle ile trzeba czyli bardzo intensywnie :)

  Karolina Słodownik Avatar Karolina Słodownik
  25 lipca 2020

  Bardzo polecam! Mam już patent ale chętnie powtorzylabym rejs z Gertisem, świetna organizacja, instruktorzy i atmosfera.

  Urszula Joanna Zalewska Avatar Urszula Joanna Zalewska
  16 marca 2018
 • Pełen profesjonalizm - tak chyba najlepiej można określić Gertis. Z jednej strony świetne przygotowanie żeglarskie, a z drugiej najlepsze wieczorne imprezy ze wspaniałymi ludźmi, czy trzeba pisać coś więcej? :)

  Bartosz Borsuk Avatar Bartosz Borsuk
  15 marca 2018

  Nietylko wielki profesjonalizm, ale i kawał serducha wkładane zarówno w organizację, jak i samo szkolenie. Daje się odczuć, że każdy uczestnik i jego potrzeby są na prawdę ważne. Widać, że... więcej

  Jan Andrzejewski Avatar Jan Andrzejewski
  18 lipca 2021

  Masa, ale naprawde mnóóóstwo pozytywnych ludków!! Wiedza instruktorow w niektorych momentach mnie przerazala, mialam nadzieje ze jednak czegos nie wiedza i na egzaminie bedzie latwiej :) Zwiedzilismy mistrzowskie miejscowki i przede... więcej

  Aleksandra Komorowska Avatar Aleksandra Komorowska
  4 czerwca 2017

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej