Strona główna » Kurs stacjonarno-wędrowny

Kurs stacjonarno-wędrowny

Autor: Brożka
kurs żeglarski dla dorosłych Mazury

Kurs na patent żeglarza jachtowego stacjonarno-wędrowny kurs żeglarski na patent na polskich Mazurach

Ten kurs żeglarski dla dorosłych to stacjonarno-wędrowne szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Jest to nasza nowość w ofercie na sezon 2023.  W czasie 8 dni realizujemy program przygotowujący do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtów żaglowych – patentu żeglarza jachtowego. Jest to ekonomiczna opcja naszego kultowego Intensywnego Rejsu Szkoleniowego. Kursy rozpoczynają się w soboty rano i trwają 8 dni – do kolejnej soboty. Aby wziąć udział wystarczy tylko 5 dni urlopu!

Szkolenie łączy w sobie cechy kursu stacjonarnego i rejsu szkoleniowego. Kurs ma intensywny charakter – dzień szkoleniowy rozpoczynamy o 9, a kończymy dopiero wieczorem. Uczestnicy mieszkają na jachtach i podzieleni są na 5 osobowe załogi w których się szkolą pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 

O szkoleniu: 

Szkolenie na żeglarza jachtowego to zarówno nauka obsługi jachtu jak i zdobycie niezbędnej wiedzy.  W czasie tego kursu żeglarskiego dla dorosłych prowadzimy zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Przed przyjazdem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów e-learningowych (polecamy wcześniejsze przygotowanie się z nich co znacznie ułatwia przyswajanie nowej wiedzy), a w czasie kursu teorii uczymy w formie seminariów na których instruktorzy tłumaczą dane zagadnienia i przygotowują do części teoretycznej egzaminu na patent.

Pierwsze dni kursu (sobota-wtorek) spędzamy żeglując po jeziorze Niegocin i cumując w porcie Ekomarina Giżycko. W drugiej części kursu (wtorek – sobota) wypływamy w rejs by pokonać kanały i odwiedzić inne porty. Trasę ustalamy w zależności do warunków pogodowych.  Do portu startowego wracamy w sobotę gdzie po południu odbywa się egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Dodatkowo w niedzielę organizujemy dla chętnych kurs na sternika motorowodnego (dla absolwentów naszych szkoleń żeglarskich – specjalna cena!).

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie stacjonarno-wędrowne to kurs żeglarski dla osób dorosłych. To dobra propozycja szczególnie dla osób, które szukają ekonomicznej opcji możliwej do zrealizowania w krótkim czasie. Wystarczy zaledwie 5 dni urlopu! Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, choć wcześniejszy udział w rejsach rekreacyjnych ułatwia zdobywanie umiejętności dowodzenia jachtem. Jedynym wymogiem aby wziąć udział jest ukończone 18 lat.

Nasza kadra na kursach żeglarskich

Kadra na kursach żeglarskich to młodzi ludzie, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu przyszłych żeglarzy. Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, z serca Mazur, a nasza ekip instruktorska to ludzie współpracujący z nami od lat i spędzający na Mazurach dużą część roku. Kto od nas będzie lepiej znał się na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktor na obóz żeglarski

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Na jakich jachtach pływamy?

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach typu Maxus (maksymalnie 5 kursantów na jacht). Są to nowoczesne jachty 8 osobowe, które poza niezbędnym wyposażeniem żeglarskim posiadaja również zaplecze hotelowe m.in. 4 dwuosobowe koje, kambuz z wyposażeniem (kuchenka gazowa, garnki, chłodziarka), ogrzewanie postojowe, instalacje wodną i elektryczną. Jachty te pozwalają na komfortowy nocleg w czasie trwania kursu.

Wyżywienie na kursie tygodniowym:

Nasze szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w ramach każdej załogi nie będzie stanowić problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia załogi uwzględniają swojego zapracowanego instruktora. Przeczytaj więcej o organizacji wyżywienia na naszych kursach. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą gdzie zjeść smacznie i przyjemnie!

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Spotykamy się na pierwszej zbiórce w sobotę o godzinie 10.00*.
* masz problem żeby zdążyć na tę godzinę – dla osób przyjeżdzających z daleka istnieje możliwość noclegu od piątku poprzedzającego kurs! 

Terminy i ceny 2023

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
Brak obozów tego typu

W późniejszych terminach organizujemy kursy tygodniowe:
Intensywne Rejsy Szkoleniowe lub szkolenia indywidualne

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

W cenie:
– szkolenie teoretyczne i praktyczne
– opiekę wykwalifikowanego instruktora
– dostęp do materiałów e-learningowych
– paliwo do jachtu
– paliwo do ogrzewania postojowego
– postoje w porcie Ekomarina Giżycko
– możliwość noclegu na jachcie (konieczny własny śpiwór)
– ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera
– opłat egzaminacyjnych (cena normalna 250 zł, cena ze zniżką „szkolną” 125 zł
– opłat portowych w portach innych niż Ekomarina Giżycko – 4 porty)
– wyżywienia (w tym wyżywienia instruktora) pokrywane z kasy jachtowej – więcej informacji o wyżywieniu
– opłat za sanitariaty

Opcje dodatkowe:
– kurs na stopień sternika motorowodnego – opcja dla absolwentów: 500 zł + opłata egzaminacyjna
– wystawienie certyfikatu International Sailing School Assotiation – Inland Skipper 350 zł
– ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Rekomendacje: Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • Instruktor Łukasz (Lucky) - super, jeśli ktoś naprawdę jedzie po patent i po naukę. Tydzień bardzo intensywnej pracy i mam patent.

  Bartek Staniszewski Avatar Bartek Staniszewski
  21 sierpnia 2016

  Najsolidniejsza firma w jakiej miałem okazję pływać. Wycisk na tygodniówkach, chill na dwutygodniówkach. Kadra, której nie brakuje kompetencji a i pogadać można. Jachty na których najdrobniejsze usterki są naprawiane od... więcej

  Adrian Wiecierzycki Avatar Adrian Wiecierzycki
  4 czerwca 2018

  intensywny kurs bardzo ciężki szczególnie w taki upał ale szkole polecam z czystym sercem instruktorka Krysia poprostu mega zaangażowanie 👍👍

  Hubert Hubert Avatar Hubert Hubert
  15 czerwca 2019
 • Szkolenie tygodniowe to masa wiedzy przekazana w profesjonalny sposób, instruktorzy są super! mają ogromne doświadczenie i potrafią je przekazać mimo tak małej ilości czasu na tak wiele tematów. zdecydowanie kurs... więcej

  Justyna Grzegorczyk Avatar Justyna Grzegorczyk
  8 sierpnia 2021

  Nietylko wielki profesjonalizm, ale i kawał serducha wkładane zarówno w organizację, jak i samo szkolenie. Daje się odczuć, że każdy uczestnik i jego potrzeby są na prawdę ważne. Widać, że... więcej

  Jan Andrzejewski Avatar Jan Andrzejewski
  18 lipca 2021

  Powiem krótko, bo nie ma co się nad tym rozwodzić. Tylko raz pływałem pod żaglami Gertis, ale to było najlepsze doświadczenie ze wszystkich wypadów na łódź, jeśli chodzi o inne... więcej

  Filip Ordakowski Avatar Filip Ordakowski
  15 marca 2018
 • To było moje pierwsze zetknięcie z żaglami. Bardzo lubię intensywny wypoczynek i nie zawiodłam się. Nie byłam pewna, czy to coś dla mnie, więc teorii nawet nie liznełam. Teraz potrafię czytać... więcej

  Anna Kalinowska Avatar Anna Kalinowska
  1 sierpnia 2017

  Świetna szkoła! Żałuję, że za pierwszym razem do nich się nie zgłosiłam. Super szkoleniowcy i zdany patent żeglarza jachtowego :)!

  Katarzyna Tworzy Avatar Katarzyna Tworzy
  18 kwietnia 2018

  Przed obozem nastawiony bardzo sceptycznie lecz juz w dniu przyjazdu wiedzialem ze ten obóz to strzał w dziesiątkę. Niesamowita atmosfera oraz profesjonalna i niezwykle towarzyska kadra. Super przygoda. Polecam ;)

  Dominik Marcin Ratajczak Avatar Dominik Marcin Ratajczak
  30 czerwca 2015
 • Profesjonalni instruktorzy, świetna atmosfera i niezapomniane przeżycie.

  Martyn Znikąd Avatar Martyn Znikąd
  15 marca 2018

  Gorąco polecam. Świetna szkoła, profesjonalna kadra, doskonały sprzęt. Jeszcze do Was wrócę.

  Artur Piasek Avatar Artur Piasek
  12 sierpnia 2019

  Bardzo dziękujemy za indywidualne podejście do naszych potrzeb. Sasanka "Elektryczne Gitary" sprawdziła się w 100%. Co prawda najmniejsza w każdym porcie ale przy 4 a w porywach nawet więcej... więcej

  Małgorzata Żak Avatar Małgorzata Żak
  3 września 2017
 • Serdecznie polecam, bardzo fajny tygodniowy obóz szkoleniowy. Perfekcyjna organizacja, przemiła i profesjonalna kadra z indywidualnym podejściem do każdego kursanta. Obóz idealnie pozwolił mi na usystematyzowanie mojej wiedzy, doszkolenie manewrów i... więcej

  Małgosia Filipowska Avatar Małgosia Filipowska
  16 czerwca 2018

  Such a great company and wonderful people. I absolutely recommend it to anybody looking for an awesome experience! Very professional instructors and the atmosphere they provide is absolutely outstanding. I... więcej

  Jurij Konsin Avatar Jurij Konsin
  19 kwietnia 2016

  Byłam razem z mężem na obozie tygodniowym. Dla mnie to były pierwsze kroki na łódce... od zera. Nie było lekko! Pogoda nie pomagała. Bardzo intensywny tydzień. Dzięki wsparciu załogi i... więcej

  Anna Antoniak-Pietrzak Avatar Anna Antoniak-Pietrzak
  15 marca 2018
 • Polecam każdemu, nie ważne w jakim jest wieku!!!! Dziękuję za wspaniałą przygodę i mam nadzieję, że jeszcze nie raz popłyniemy baksztagiem prawego, lub lewego halsu:) A hoj Monika i Gerard Manz

  Monika Manz Avatar Monika Manz
  17 lipca 2018

  Super atmosfera, profesjonalna kadra i dobra organizacja. Polecam serdecznie Gertis na szkolenia żeglarskie! P.S. Podczas wrześniowych kursów pogoda nie rozpieszcza więc jeśli liczycie na piękną opaleniznę oraz pływanie w przyjemnych... więcej

  Agnieszka Kucharska Avatar Agnieszka Kucharska
  23 września 2019

  Pierwsze moje doświadczenia z żaglami. Było super! Gromada ludzi z pasją i potrafiących świetnie się bawić!

  Arek Marszałek Avatar Arek Marszałek
  21 października 2016
 • Najlepsza kadra ever, niesamowita rzetelność i wiedza. Miłość do żagli jaką wlewają w serca pozostaje w człowieku już na zawsze, chce się wracać do Nich i na Mazury. W tym... więcej

  Monika Mastej Avatar Monika Mastej
  1 lipca 2015

  Z czystym sumieniem polecę każdemu kto chce zrobić patent. Skoro nauczyli nawet Mnie to znaczy, że muszą być najlepsi ! Ahoj !!! :)

  Magda Wybicka Avatar Magda Wybicka
  10 marca 2017

  Kapitalnie wykorzystany tydzień! Zrealizowałem w GERTIS tygodniowy kurs intensywny IRS. Polecam - trzech kursantów na jachcie 6 osobowym. Świetna kadra, rewelacyjny program oraz intensywne pływanie.

  Filip Achramowicz Avatar Filip Achramowicz
  24 lipca 2016
 • Wyruszyłam na Mazury z jedną myślą: zdobyć patent. Jak się okazało - zdobyłam znacznie więcej! W pierwszej kolejności należy wymienić milion siniaków, które sprezentował mi ukochany Jimi Hendrix, co tylko... więcej

  Jagoda Kuniewicz Avatar Jagoda Kuniewicz
  11 września 2018

  Woooooow Gertis!!! Bardzo Wam dziekuje za niesamowita, bardzo intensywna i wartosciowa przygode! Pelen profesjonalizm, swietna ogranizacja, nieprawdopodobnie olbrzymia wiedza kadry i fenomenalne podejscie do kursantow! Ludzie otwarci, pelni pasji, zabawni... więcej

  Marcin Kaminski Avatar Marcin Kaminski
  15 września 2019

  Wybierając sie na INTENSYWNY tygodniowy kurs żeglarski proszę nie pomijać słowa INTENSYWNY. Faktycznie jest on INTENSYWNY. A egzamin to faktycznie egzamin. Nie ma ściemy! Wykłady, zajęcia na wodzie to wszystko... więcej

  Tomasz Czyż Avatar Tomasz Czyż
  6 września 2020
 • Gorąco polecam! Super ludzie, lato pełne wspomnień no i gra w patyka - bezcenne przeżycie :D

  Ela Janowska Avatar Ela Janowska
  2 lipca 2015

  Polecam, polecam. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam serdecznie

  Marysia Gałkowicz Avatar Marysia Gałkowicz
  17 listopada 2022

  Przede wszystkim świetna kadra instruktorska ze zróżnicowanym doświadczeniem m.in morskim, oceanicznym czy nawet arktycznym. Chętnie dzielą się wiedzą, można prowadzić naprawdę ciekawe dyskusje. Na tygodniowy trzeba się solidnie przygotować (najlepiej... więcej

  Maciej Kuźniar Avatar Maciej Kuźniar
  14 lipca 2019
 • Fajnie ��

  Marcin Janicki Avatar Marcin Janicki
  15 marca 2018

  Najlepsza inwestycja !!! Gertis to nie firma, to wspaniali ludzie zarażający pasją. Profesjonalnie podejście i wspaniała atmosfera. Żeglarstwem zarażają na całe życie. Polecam serdecznie wszystkim i cały czas . Nie... więcej

  Jan Nykiel Avatar Jan Nykiel
  18 marca 2018

  Super szkoła, bardzo sympatyczna kadra, po kursie tygodniowym czuję się gotów do rejsu

  Bartek Włodarczyk Avatar Bartek Włodarczyk
  16 lipca 2017

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej