Strona główna » Kurs stacjonarno-wędrowny

Kurs stacjonarno-wędrowny

Autor: Brożka
kurs żeglarski dla dorosłych Mazury

Kurs na patent żeglarza jachtowego stacjonarno-wędrowny kurs żeglarski na patent na polskich Mazurach

Ten kurs żeglarski dla dorosłych to stacjonarno-wędrowne szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Jest to nasza nowość w ofercie na sezon 2023.  W czasie 8 dni realizujemy program przygotowujący do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtów żaglowych – patentu żeglarza jachtowego. Jest to ekonomiczna opcja naszego kultowego Intensywnego Rejsu Szkoleniowego. Kursy rozpoczynają się w soboty rano i trwają 8 dni – do kolejnej soboty. Aby wziąć udział wystarczy tylko 5 dni urlopu!

Szkolenie łączy w sobie cechy kursu stacjonarnego i rejsu szkoleniowego. Kurs ma intensywny charakter – dzień szkoleniowy rozpoczynamy o 9, a kończymy dopiero wieczorem. Uczestnicy mieszkają na jachtach i podzieleni są na 5 osobowe załogi w których się szkolą pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 

O szkoleniu: 

Szkolenie na żeglarza jachtowego to zarówno nauka obsługi jachtu jak i zdobycie niezbędnej wiedzy.  W czasie tego kursu żeglarskiego dla dorosłych prowadzimy zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Przed przyjazdem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów e-learningowych (polecamy wcześniejsze przygotowanie się z nich co znacznie ułatwia przyswajanie nowej wiedzy), a w czasie kursu teorii uczymy w formie seminariów na których instruktorzy tłumaczą dane zagadnienia i przygotowują do części teoretycznej egzaminu na patent.

Pierwsze dni kursu (sobota-wtorek) spędzamy żeglując po jeziorze Niegocin i cumując w porcie Ekomarina Giżycko. W drugiej części kursu (wtorek – sobota) wypływamy w rejs by pokonać kanały i odwiedzić inne porty. Trasę ustalamy w zależności do warunków pogodowych.  Do portu startowego wracamy w sobotę gdzie po południu odbywa się egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Dodatkowo w niedzielę organizujemy dla chętnych kurs na sternika motorowodnego (dla absolwentów naszych szkoleń żeglarskich – specjalna cena!).

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie stacjonarno-wędrowne to kurs żeglarski dla osób dorosłych. To dobra propozycja szczególnie dla osób, które szukają ekonomicznej opcji możliwej do zrealizowania w krótkim czasie. Wystarczy zaledwie 5 dni urlopu! Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, choć wcześniejszy udział w rejsach rekreacyjnych ułatwia zdobywanie umiejętności dowodzenia jachtem. Jedynym wymogiem aby wziąć udział jest ukończone 18 lat.

Nasza kadra na kursach żeglarskich

Kadra na kursach żeglarskich to młodzi ludzie, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu przyszłych żeglarzy. Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, z serca Mazur, a nasza ekip instruktorska to ludzie współpracujący z nami od lat i spędzający na Mazurach dużą część roku. Kto od nas będzie lepiej znał się na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktor na obóz żeglarski

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Na jakich jachtach pływamy?

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach typu Maxus (maksymalnie 5 kursantów na jacht). Są to nowoczesne jachty 8 osobowe, które poza niezbędnym wyposażeniem żeglarskim posiadaja również zaplecze hotelowe m.in. 4 dwuosobowe koje, kambuz z wyposażeniem (kuchenka gazowa, garnki, chłodziarka), ogrzewanie postojowe, instalacje wodną i elektryczną. Jachty te pozwalają na komfortowy nocleg w czasie trwania kursu.

Wyżywienie na kursie tygodniowym:

Nasze szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w ramach każdej załogi nie będzie stanowić problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia załogi uwzględniają swojego zapracowanego instruktora. Przeczytaj więcej o organizacji wyżywienia na naszych kursach. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą gdzie zjeść smacznie i przyjemnie!

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Spotykamy się na pierwszej zbiórce w sobotę o godzinie 10.00*.
* masz problem żeby zdążyć na tę godzinę – dla osób przyjeżdzających z daleka istnieje możliwość noclegu od piątku poprzedzającego kurs! 

TERMINY I ZAPISY 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
KSW1_2024 27-04-2024 05-05-2024 2490 zł 2 Rezerwuj
KSW2_2024 04-05-2024 12-05-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW3_2024 11-05-2024 19-05-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW4_2024 18-05-2024 26-05-2024 2190 zł 2 Rezerwuj
KSW5_2024 25-05-2024 09-06-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW6_2024 08-06-2024 16-06-2024 2390 zł 4 Rezerwuj

Poznaj inne nasze szkolenia:
Intensywne Rejsy Szkoleniowe – 6 dni, dwutygodniowy rejs szkoleniowy -14 dni lub szkolenia indywidualne

W cenie kursu KSW:
– szkolenie teoretyczne i praktyczne
– opiekę wykwalifikowanego instruktora
– dostęp do materiałów e-learningowych
– paliwo do jachtu
– paliwo do ogrzewania postojowego
– postoje w porcie Ekomarina Giżycko
– możliwość noclegu na jachcie (konieczny własny śpiwór)
– ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera
– opłat egzaminacyjnych (cena normalna 250 zł, cena ze zniżką „szkolną” 125 zł
– opłat portowych w portach innych niż Ekomarina Giżycko – 4 porty)
– wyżywienia (w tym wyżywienia instruktora) pokrywane z kasy jachtowej – więcej informacji o wyżywieniu
– opłat za sanitariaty
ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy

Opcje dodatkowe:
– kurs na stopień sternika motorowodnego – opcja dla absolwentów: 500 zł + opłata egzaminacyjna
– wystawienie certyfikatu International Sailing School Assotiation – Inland Skipper 400 zł

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Rekomendacje: Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • Bardzo gorąco polecam. Merytoryczna, dobrze przygotowana i doświadczona kadra. Dużo śmiechu i zabawy. Dla tych co nigdy nie pływali tygodniowy kurs może być za krótki ale w dwa tygodnie nauczą... więcej

  Piotr Kumoch Avatar Piotr Kumoch
  27 lipca 2017

  Najlepsza Szkoła Żeglarstwa . Pełen profesjonalizm , podejście pedagogiczne do małoletnich i dorosłych. Ogromne podziękowanie za naukę dwóch braci , młodszego i dorosłego o nazwisku Król ❤️⛵️ Polecam i dziękuję... więcej

  Anna Bienias Avatar Anna Bienias
  21 sierpnia 2022

  Ci Państwo nie tylko uczą pływać, ale wręcz sprzedają zajawkę. Jeżeli nie chcecie: - nauczyć się żeglować - poznać nowych ludzi - zdobyć nowego hobby a przy okazji dowiedzieć się trochę... więcej

  Mateusz Smarzewski Avatar Mateusz Smarzewski
  8 stycznia 2023
 • Bardzo dobra szkoła, niezapomniane rejsy, kawał życia z nimi spędziłam i byłam zachwycona :)

  Aleks Cwnsk Avatar Aleks Cwnsk
  15 marca 2018

  Super szkoła żeglarska na Mazurach. Młoda Kadra która na luzie wprowadzi człowieka w żeglarstwo :). Byłem na kurscie 7 tygoniowym który zakończyłem egaminem na patent żeglarza jachtowego oraz dodatkowo patentem na... więcej

  Adam Janiszewski Avatar Adam Janiszewski
  19 sierpnia 2018

  Fenomenalna szkoła! Polecam każdemu! Plusy: - tygodniowy MEGA INTENSYWNY kurs- nauczysz się, jeśli tylko będziesz chcieć się nauczyć - doskonale przygotowane wykłady oraz życiowe przykłady (kto inny uczy powstawania wiatru na... więcej

  Joanna Now-Rym Avatar Joanna Now-Rym
  10 sierpnia 2019
 • Wyruszyłam na Mazury z jedną myślą: zdobyć patent. Jak się okazało - zdobyłam znacznie więcej! W pierwszej kolejności należy wymienić milion siniaków, które sprezentował mi ukochany Jimi Hendrix, co tylko... więcej

  Jagoda Kuniewicz Avatar Jagoda Kuniewicz
  11 września 2018

  Wszystko czego oczekiwałem + troszkę więcej. Wspaniała przygoda z wspaniale wyluzowanymi ludźmi. Piękne wspomnienia.

  Marcin Pasek Avatar Marcin Pasek
  18 marca 2018

  Z czystym sumieniem polecę każdemu kto chce zrobić patent. Skoro nauczyli nawet Mnie to znaczy, że muszą być najlepsi ! Ahoj !!! :)

  Magda Wybicka Avatar Magda Wybicka
  10 marca 2017
 • Szkoła Żeglarstwa Gertis jest prowadzona przez prawdziwych pasjonatów żeglarstwa, którzy zapewniają naprawdę niezłe wrażenia- zarówno szkoleniowe, jak również towarzyskie i gastronomiczne (jadłospisy na wypasie- do tej pory korzystam z niektórych... więcej

  Dorota Mickiewicz-Góra Avatar Dorota Mickiewicz-Góra
  15 marca 2018

  Doskonale zorganizowany obóz! Połączenie zabawy i nauki w najlepszym wydaniu. Skipper połączył w sprawny zespół skrajnie różnych ludzi! Szczerze polecam.

  Paweł Nikiel Avatar Paweł Nikiel
  15 marca 2018

  Zdecydowałam się na rejs doszkalający dla dorosłych po przeczytaniu recenzji w necie. I naprawdę nie zawiodłam się, a wręcz ... spotkałam fachowców z lekkim luzikiem, w dodatku szanujących przyrodę... więcej

  Elżbieta Rokita Avatar Elżbieta Rokita
  19 marca 2018
 • Świetna szkoła! Żałuję, że za pierwszym razem do nich się nie zgłosiłam. Super szkoleniowcy i zdany patent żeglarza jachtowego :)!

  Katarzyna Frelik Avatar Katarzyna Frelik
  18 kwietnia 2018

  Intensywny kurs tygodniowy. Od razu trzeba powiedzieć, ze kurs jest na prawdę intensywny. Cięzko oczekiwać żeby w tydzień zrobić z kogoś porządnego żeglarza ale kadra robi co może żeby wszyscy egzamin... więcej

  Przemek Laskowski Avatar Przemek Laskowski
  23 lipca 2018

  Byłam na kursie 2tyg. Bardzo pozytywnie :) instruktorzy lubią swoje zajęcie i chętnie odpowiadają na pytania. Szkoda, że trasa jest dość sztywna i nie mogliśmy wziąć udziału na przykład w... więcej

  Ola Krajewska Avatar Ola Krajewska
  24 sierpnia 2017
 • Najlepsi instruktorzy, najlepsze wspomnienia, najlepiej spędzony tydzień! Polecam! Pozdrawiam kadrę, a w szczególności Gosię! :D

  Dorota Marniak Avatar Dorota Marniak
  11 września 2019

  Otarcia, siniaki i łzy... łzy ze śmiechu! Czyli najlepszy tygodniowy obóz na jakimkolwiek byłam! Ludzie ... Co tam się działo ???!!! Pieśni można by pisać... Owszem intensywnie było, ale... więcej

  Natalia Klaudia Tetzlaff Avatar Natalia Klaudia Tetzlaff
  28 sierpnia 2018

  Wybierając sie na INTENSYWNY tygodniowy kurs żeglarski proszę nie pomijać słowa INTENSYWNY. Faktycznie jest on INTENSYWNY. A egzamin to faktycznie egzamin. Nie ma ściemy! Wykłady, zajęcia na wodzie to wszystko... więcej

  Tomasz Czyż Avatar Tomasz Czyż
  6 września 2020
 • Przede wszystkim świetna kadra instruktorska ze zróżnicowanym doświadczeniem m.in morskim, oceanicznym czy nawet arktycznym. Chętnie dzielą się wiedzą, można prowadzić naprawdę ciekawe dyskusje. Na tygodniowy trzeba się solidnie przygotować (najlepiej... więcej

  Maciej Kuźniar Avatar Maciej Kuźniar
  14 lipca 2019

  Polecam każdemu, nie ważne w jakim jest wieku!!!! Dziękuję za wspaniałą przygodę i mam nadzieję, że jeszcze nie raz popłyniemy baksztagiem prawego, lub lewego halsu:) A hoj Monika i Gerard Manz

  Monika Manz Avatar Monika Manz
  17 lipca 2018

  Polecam z całych sił - pokazali, omówili, wyszkolili...Od zera do bohatera -zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Kurs 7dniowy jest naprawdę intensywny ale kończy się go z intensywną wiedzą i intensywnymi... więcej

  Wojtass Cemel Avatar Wojtass Cemel
  9 września 2017
 • Ech... i... jeszcze raz ech... :-) Opowiedzieć się NIE da. TRZEBA DOŚWIADCZYĆ!!! :)))) Moje zdjęcie profilowe zrobione na jednym z obozów (bodajże ostatnim) o czymś świadczy :P Po tak fantastycznie... więcej

  Daria Płatek Avatar Daria Płatek
  3 grudnia 2013

  Fajny obóz. Dobra atmosfera. Wysoki poziom szkolenia. Dobra organizacja

  Piotr Bałakier Avatar Piotr Bałakier
  17 sierpnia 2016

  Fajnie ��

  Marcin Janicki Avatar Marcin Janicki
  15 marca 2018
 • Profesjonaliści.

  Kamil Stankiewicz Avatar Kamil Stankiewicz
  19 marca 2017

  Bez najmniejszych wątpliwości tygodniowy kurs zasługuje na miano intensywnego, ale nie do końca oznacza to, że jest się okładanym żeglarstwem z każdej strony całymi dniami. Bardzo merytoryczna kadra, zaprzyjaźniona z... więcej

  Łukasz Krupiński Avatar Łukasz Krupiński
  4 czerwca 2017

  Gorąco polecam! Super ludzie, lato pełne wspomnień no i gra w patyka - bezcenne przeżycie :D

  Ela Janowska Avatar Ela Janowska
  2 lipca 2015
 • Ja chciałam ostrzec wszystkich, którzy przyjeżdżają „zrobić patent” szybko i bezboleśnie -zanim wyjedziecie to macie już zaplanowany powrót i jakiś wspólny rejs z Gertisem! 🙈Nawet dwutygodniówka jest intensywna – jesteście... więcej

  Paulina De Avatar Paulina De
  13 sierpnia 2019

  Mega dużo pozytywnej energii, zaangażowanie i pełen profesjonalizm, połączony z "żeglarskim stylem bycia" zapewnia, że mimo ogromnego zmęczenia i tak będziesz mieć uśmiech na twarzy i chęć do dalszego pływania... więcej

  Tomasz Strehl Avatar Tomasz Strehl
  12 sierpnia 2018

  zawsze pogodnie :)

  Marcin Świderski Avatar Marcin Świderski
  23 kwietnia 2015

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej