Strona główna » Kurs stacjonarno-wędrowny

Kurs stacjonarno-wędrowny

Autor: Brożka
kurs żeglarski dla dorosłych Mazury

Kurs na patent żeglarza jachtowego stacjonarno-wędrowny 

kurs żeglarski gertis informacje

Ten kurs żeglarski dla dorosłych to stacjonarno-wędrowne szkolenie na patent żeglarza jachtowego.  W czasie 7 dni realizujemy program przygotowujący do egzaminu państwowego i zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtów żaglowych – patentu żeglarza jachtowego. Jest to ekonomiczna opcja naszego kultowego Intensywnego Rejsu Szkoleniowego. Kursy rozpoczynają się w niedzielę i trwają 7 dni – do kolejnej soboty. Aby wziąć udział wystarczy tylko 5 dni urlopu!

Szkolenie łączy w sobie cechy kursu stacjonarnego i rejsu szkoleniowego. Kurs ma intensywny charakter -zajęcia mamy od rana do wieczorem. Uczestnicy mieszkają na jachtach i podzieleni są na 4 osobowe załogi w których się szkolą pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 

O szkoleniu: 

Szkolenie na żeglarza jachtowego to zarówno nauka obsługi jachtu jak i zdobycie niezbędnej wiedzy.  W czasie tego kursu żeglarskiego dla dorosłych prowadzimy zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Przed przyjazdem uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów e-learningowych (polecamy wcześniejsze przygotowanie się z nich co znacznie ułatwia przyswajanie nowej wiedzy), a w czasie kursu teorii uczymy w formie seminariów na których instruktorzy tłumaczą dane zagadnienia i przygotowują do części teoretycznej egzaminu na patent.

Pierwsze dni kursu (niedziela-wtorek) spędzamy żeglując po jeziorze Niegocin i cumując w porcie Ekomarina Giżycko. W drugiej części kursu (wtorek – sobota) wypływamy w rejs by pokonać kanały i odwiedzić inne porty. Trasę ustalamy w zależności do warunków pogodowych.  Do portu startowego wracamy w sobotę gdzie po południu odbywa się egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Dodatkowo w niedzielę organizujemy dla chętnych kurs na sternika motorowodnego (dla absolwentów naszych szkoleń żeglarskich – specjalna cena!).

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie stacjonarno-wędrowne to kurs żeglarski dla osób dorosłych. To dobra propozycja szczególnie dla osób, które szukają ekonomicznej opcji możliwej do zrealizowania w krótkim czasie. Wystarczy zaledwie 5 dni urlopu! Aby wziąć udział w kursie nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, choć wcześniejszy udział w rejsach rekreacyjnych ułatwia zdobywanie umiejętności dowodzenia jachtem. Jedynym wymogiem aby wziąć udział jest ukończone 18 lat.

Nasza kadra na kursach żeglarskich

Kadra na kursach żeglarskich to młodzi ludzie, ale posiadający już wieloletnie doświadczenie w szkoleniu przyszłych żeglarzy. Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, z serca Mazur, a nasza ekip instruktorska to ludzie współpracujący z nami od lat i spędzający na Mazurach dużą część roku. Kto od nas będzie lepiej znał się na żeglarstwie Mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktor na obóz żeglarski

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Na jakich jachtach pływamy?

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach typu Maxus (maksymalnie 4 kursantów na jacht). Są to nowoczesne jachty 8 osobowe, które poza niezbędnym wyposażeniem żeglarskim posiadają również zaplecze hotelowe m.in. 4 dwuosobowe koje, kambuz z wyposażeniem (kuchenka gazowa, garnki, chłodziarka), ogrzewanie postojowe, instalacje wodną i elektryczną. Jachty te pozwalają na komfortowy nocleg w czasie trwania kursu.

Wyżywienie na kursie:

Nasze szkolenia żeglarskie mają intensywny przebieg, w związku z tym nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Niemniej jednak samodzielne przygotowywanie posiłków w ramach każdej załogi nie będzie stanowić problemu. Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia załogi uwzględniają swojego zapracowanego instruktora. Przeczytaj więcej o organizacji wyżywienia na naszych kursach. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą gdzie zjeść smacznie i przyjemnie!

Szkolenie na sternika motorowodnego

sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Dojazd i miejsce zbiórki:

Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w  nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 220 zł za tydzień (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Spotykamy się na pierwszej zbiórce w niedzielę o godzinie 11.00*.
* masz problem, żeby zdążyć na tą godzinę? Poinformuj nas – razem coś wymyślimy! 

TERMINY I ZAPISY 2024

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejscaMiejsca Link do rezerwacjiRezerwacja
KSW07_2024 01-09-2024 08-09-2024 2190 zł 3 Rezerwuj
KSW08_2024 08-09-2024 15-09-2024 2190 zł 0 Brak wolnych miejsc
KSW09_2024 15-09-2024 22-09-2024 1990 zł 4 Rezerwuj

Poznaj inne nasze szkolenia:
Intensywne Rejsy Szkoleniowe – 6 dni, dwutygodniowy rejs szkoleniowy -14 dni lub szkolenia indywidualne

W cenie kursu KSW:
– szkolenie teoretyczne i praktyczne
– opiekę wykwalifikowanego instruktora
– dostęp do materiałów e-learningowych
– paliwo do jachtu
– paliwo do ogrzewania postojowego
– postoje w porcie Ekomarina Giżycko
– możliwość noclegu na jachcie (konieczny własny śpiwór)
– ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera
– opłat egzaminacyjnych (cena normalna 250 zł, cena ze zniżką „szkolną” 125 zł
– opłat portowych w portach innych niż Ekomarina Giżycko – 4 porty)
– wyżywienia (w tym wyżywienia instruktora) pokrywane z kasy jachtowej – więcej informacji o wyżywieniu
– opłat za sanitariaty
ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy

Opcje dodatkowe:
– kurs na stopień sternika motorowodnego – opcja dla absolwentów: 500 zł + opłata egzaminacyjna
– wystawienie certyfikatu International Sailing School Assotiation – Inland Skipper 400 zł

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM Nasze tygodniowe szkolenia żeglarskie przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Rekomendacje: Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia tygodniowe 2021
Szkolenia tygodniowe 2020
Szkolenia tygodniowe 2019
Szkolenia tygodniowe 2018

Przeczytaj opinie o naszych kursach na Facebooku:

 • To było moje pierwsze zetknięcie z żaglami. Bardzo lubię intensywny wypoczynek i nie zawiodłam się. Nie byłam pewna, czy to coś dla mnie, więc teorii nawet nie liznełam. Teraz potrafię czytać... więcej

  Anna Kalinowska Avatar Anna Kalinowska
  1 sierpnia 2017

  Brak mi ... gwiazdek !!! ;P

  Magda Konaszewska Avatar Magda Konaszewska
  10 września 2013

  Mogę ocenić jedynie 2-tygodniwy kurs. MEGA! Jak ktoś się wacha czy jechać, szuka gdzie i z jaką firmą to niech przestanie, klika Gertis i się zapisuje :) Ja tak zrobiłam... więcej

  Joanna Krupa Avatar Joanna Krupa
  10 grudnia 2018
 • Miałem przyjemność uczestnictwa w tygodniowym intensywnym rejsie szkoleniowym Gertis. Mówiąc krótko - rewelacja! Jakość sprzętu (nowy, zadbany jacht) oraz profesjonalizm kadry na najwyższym poziomie! To był czas intensywnej nauki i... więcej

  Tomasz Jozefiak Avatar Tomasz Jozefiak
  7 września 2021

  Najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą z intensywnego tygodniowego kursu wycisnąć co się da. Mega doświadczona i przesympatyczna kadra oraz super organizacja. Kudos Gertis i wielkie dzięki!

  Olga Kałucka Avatar Olga Kałucka
  9 lipca 2022

  Pierwsze moje doświadczenia z żaglami. Było super! Gromada ludzi z pasją i potrafiących świetnie się bawić!

  Arek Marszałek Avatar Arek Marszałek
  21 października 2016
 • Właśnie wróciłem z tygodniowego obozu żeglarskiego organizowanego przez firmę GERTIS z Giżycka. Poznałem Pana Marka, Marcina i kilka Pań i Panów Instruktorów. Są to przemili młodzi ludzie, którzy chętnie i... więcej

  Arkadiusz Obrębski Avatar Arkadiusz Obrębski
  26 sierpnia 2018

  Pełen profesjonalizm: solidne szkolenie prowadzone przez świetną kadrę, a wieczorami balety. Gorąco polecam! ;)

  Jerry On Avatar Jerry On
  27 sierpnia 2016

  Polecam z całych sił - pokazali, omówili, wyszkolili...Od zera do bohatera -zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Kurs 7dniowy jest naprawdę intensywny ale kończy się go z intensywną wiedzą i intensywnymi... więcej

  Wojtass Cemel Avatar Wojtass Cemel
  9 września 2017
 • Tygodniowy kurs, naprawdę intensywny, zakończony zdanym egzaminem. Pod koniec sezonu samodzielny czarter jachtu i bezpieczne pływanie po Mazurach z niedoświadczoną załogą - nie trzeba większej pochwały dla jakości szkolenia w... więcej

  Tomek Tomek Avatar Tomek Tomek
  15 marca 2018

  Najlepiej :)!

  Sonia Zaleska Avatar Sonia Zaleska
  11 sierpnia 2014

  2 tygodniowy obóz żeglarski super. Cały dzień żeglowania, rano lub wieczorem wykłady (w zależności od pogody), wieczorem integracje imprezy itp. Wymagane silne zdrowie aby przez 2 tygodnie siedzieć wieczorami do... więcej

  Łukasz Daniel Bartosiewicz Avatar Łukasz Daniel Bartosiewicz
  17 kwietnia 2018
 • Such a great company and wonderful people. I absolutely recommend it to anybody looking for an awesome experience! Very professional instructors and the atmosphere they provide is absolutely outstanding. I... więcej

  Jurij Konsin Avatar Jurij Konsin
  19 kwietnia 2016

  Super szkoła żeglarska na Mazurach. Młoda Kadra która na luzie wprowadzi człowieka w żeglarstwo :). Byłem na kurscie 7 tygoniowym który zakończyłem egaminem na patent żeglarza jachtowego oraz dodatkowo patentem na... więcej

  Adam Janiszewski Avatar Adam Janiszewski
  19 sierpnia 2018

  Kadra z olbrzymia wiedzą zarówno z zakresu żeglarstwa jak i samego szkolenia ludzi. Świetna atmosfera, która pomimo twardego harmonogramu dnia pozwalala mimo wszystko zapomnieć o tym, ze jest to obóz... więcej

  Agnieszka Skawińska Avatar Agnieszka Skawińska
  1 sierpnia 2021
 • Wybierając sie na tygodniowy kurs żeglarski dla dorosłych prosze nie przeoczyć, że w opisie nazywany jest intensywnym kursem bo na serio taki jest 😁 To właśnie dzięki narzuconemu tempu w... więcej

  Paulina Anioła Avatar Paulina Anioła
  21 czerwca 2020

  Z Gertisem zrobiłem patent żeglarza parę dobrych lat temu. Na dwutygodniowym kursie miałem dobrego instruktora , to ważne w przekazywaniu wiedzy. Dużo robiliśmy sami nawet przy silnym wietrze, co było... więcej

  Paweł Dukacz Avatar Paweł Dukacz
  29 marca 2018

  Z całego serca polecam kursy żeglarskie w Gertisie! Tygodniówka jest szaleństwem w czystej postaci (intensywność), więc jak ktoś nigdy nie żeglował - to radziłabym wybrać się na dłuższe szkolenie! Instruktorzy: Ja trafiłam na... więcej

  Adelajda Konieczna Avatar Adelajda Konieczna
  31 maja 2023
 • Opinia najlepszej szkoły żeglarskiej powstała nie bez przyczyny. Ludzie, organizacja, nauka i zabawa jaką spotkasz na obozach żeglarskich gertisu jest nie do opisania. Żeby to zrozumieć sam musisz to przeżyć.... więcej

  Artur Szałajko Avatar Artur Szałajko
  10 września 2017

  hmm.... nie było lekko. Intensywny kurs tygodniowy, przy tak wietrznej pogodzie był mega wyczerpujący i właśnie dzięki temu satysfakcja jest jeszcze większa. Dziękuję Julio, że przez ten tydzień byłaś z... więcej

  Anna Anna Avatar Anna Anna
  16 września 2019

  Bardzo dobra szkoła, niezapomniane rejsy, kawał życia z nimi spędziłam i byłam zachwycona :)

  Aleks Cwnsk Avatar Aleks Cwnsk
  15 marca 2018
 • Najlepsi instruktorzy, najlepsze wspomnienia, najlepiej spędzony tydzień! Polecam! Pozdrawiam kadrę, a w szczególności Gosię! :D

  Dorota Marniak Avatar Dorota Marniak
  11 września 2019

  2-tygodniowy obóz żeglarski dla dorosłych z Gertisem to dobrze wydane pieniądze. Świetna ekipa, sporo nauki i dobrej zabawy. Polecam!

  Bartosz Małłek Avatar Bartosz Małłek
  28 sierpnia 2017

  Profesjonalni instruktorzy, fajna integracja wieczorami, szkolenia na sprzęcie dobrej jakości. Polecam :-)

  Paweł Ka Avatar Paweł Ka
  18 marca 2018
 • Kapitalnie wykorzystany tydzień! Zrealizowałem w GERTIS tygodniowy kurs intensywny IRS. Polecam - trzech kursantów na jachcie 6 osobowym. Świetna kadra, rewelacyjny program oraz intensywne pływanie.

  Filip Achramowicz Avatar Filip Achramowicz
  24 lipca 2016

  Jako że w zeszłą sobotę ukończyłem tygodniowy Intensywny Rejs Szkoleniowy w Gertisie (z pozytywnym wynikiem egzaminu) chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ogólna ocena jest w 100% pozytywna i nie żałuje... więcej

  Kacper Gołąb Avatar Kacper Gołąb
  24 maja 2022

  Witam. Jestem po tygodniowym kursie organizowanym przez GERTIS. Kurs 7 dniowy jest faktycznie intensywny lecz jest też czas na relaks (wieczorem):-) Niezdecydowanym polecam i tak w skrócie: wykwalifikowana i cierpliwa kadra... więcej

  Marcin Sanki Avatar Marcin Sanki
  8 maja 2018
 • Robiłem patent w GERTIS-ie już ładnych pare lat temu, ale do tej pory wspominam te 2 tygodnie jako rewelacyjne. Dzięki tej szkole pokochałem Mazury. Cały dzień na wodzie w świetnej... więcej

  Przemek Podsiadlik Avatar Przemek Podsiadlik
  22 marca 2018

  Profesjonalna kadra, świetnie spędzony czas, jednym słowem przygoda która, na długo pozostaje w pamięci. Dobre miejsce dla osób które zamierzają pierwszy raz wejść na pokład łodzi i są chętne nauczyć... więcej

  Wiktor We Avatar Wiktor We
  10 marca 2017

  Najlepsza inwestycja !!! Gertis to nie firma, to wspaniali ludzie zarażający pasją. Profesjonalnie podejście i wspaniała atmosfera. Żeglarstwem zarażają na całe życie. Polecam serdecznie wszystkim i cały czas . Nie... więcej

  Jan Nykiel Avatar Jan Nykiel
  18 marca 2018

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej