Strona główna » Obozy żeglarskie dla dorosłych – Kurs żeglarski na Mazurach

Obozy żeglarskie dla dorosłych – Kurs żeglarski na Mazurach

Autor: Gertis
rejsy żeglarskie po Mazurach dla dorosłych

14-dniowe Szkoleniowe Rejsy Żeglarskie na Mazurach skierowane są do osób pełnoletnich, które chcą zrealizować kurs żeglarski. Przede wszystkim szkolimy się na stopień żeglarza jachtowego, jednak nie zapominamy o dobrej zabawie! Jeśli chcesz spędzić urlop czy wakacje w najpiękniejszym miejscu w Polsce, aktywnie, na łonie natury, a przy okazji nauczyć się podstaw żeglarstwa – kurs żeglarski będzie dla Ciebie nie lada gratką!

Łączymy przyjemne z pożytecznym – w czasie dnia kładziemy duży nacisk na naukę umiejętności praktycznych, a wieczorami organizujemy imprezy i ogniska do białego rana. Kurs żeglarski zakończony zostaje egzaminem, który odbywa się pod koniec każdego turnusu. Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

Nie wiesz jaki kurs wybrać? Przeczytaj porównanie

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na
ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

  załoga rejsu szkoleniowegomazury ognisko na obozie dla dorosłych

Dla kogo przeznaczony jest kurs żeglarski?

Organizowane przez nas kursy żeglarskie przeznaczone są wyłącznie osoby pełnoletnie. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie, natomiast niezbędne jest zaangażowanie i pozytywne nastawienie. Większość osób przyjeżdża bez osób towarzyszących, można dzięki temu poznać masę nowych ludzi. Jest to doskonała opcja dla singli :) Pary mają idealną okazję do sprawdzenia się w trochę innych warunkach, gdzie makijaż czy wyprasowana koszula mają niewielkie znaczenie… ;) Klimat naszych rejsów stworzył zjawisko zwane „Rodziną Gertisu”, skupiającą niesamowitą grupę ludzi. Spotykamy się regularnie podczas naszych imprez i wydarzeń (kliknij i poczytaj!). Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego kursu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w Internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie dorośli. Więcej o tym czy kurs żeglarski jest dla Ciebie przeczytasz w naszym poradniku.

COVID -19 szkolenia w czasie epidemii ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM
Nasze szkolenia przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego, które zostały przesłane przez Ministerstwo Sportu.  Zapoznaj się z wytycznymi i wprowadzonymi przez nas środkami zapobiegawczymi na naszej podstronie.

Trasa realizowana na kursach żeglarskich

WWyznacznikiem trasy, którą realizujemy na kursach żeglarskich są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje (Regaty Pucharu Polski, festiwal Szanty w Giżycku, festiwal Rockowy w Węgorzewie i wiele innych). Staramy się choć kilka nocy w czasie kursu żeglarskiego stać na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast. Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: „Ulubione porty na Mazurach„. Jeśli nie znasz Mazur, możesz nam w pełni zaufać – kadra w większości pochodzi z ich serca (a nawet jeśli nie, to myślą o nich jak o drugim domu!). To sprawia, że z dostępnych możliwości zawsze wybiera te najlepsze, dopasowane nie tylko do warunków pogodowych, ale również oczekiwań uczestników!

Kto prowadzi zajęcia na kursach żeglarskich?

Kadra, która prowadzi zajęcia na naszych kursach żeglarskich to ludzie młodzi i posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zaangażowani, pełni pasji, kompetentni i z sercem na dłoni! Nasza Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, kadra kursów żeglarskich to ludzie dla których Mazury są drugim domem. Kto jak nie my zna się lepiej na żeglarstwie mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktorzy żeglarstwa Mazury

Na czym pływamy na kursach  żeglarskich?

Dwutygodniowy kurs żeglarski w formie rejsu szkoleniowego odbywa się na nowoczesnych jachtach typu Maxus 28. To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich w załogach maksymalnie 5 osób + instruktor. Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy (z lat 2018-2019!). Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Wyżywienie:
Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas kursów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy w „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Naturalnie jedzenie przygotowuje się indywidualnie w ramach każdej załogi. Wysokie morale to podstawa, a wszyscy lubimy dobrze zjeść… Szczególnie, kiedy cały dzień spędza się na wodzie a wieczory przy ognisku. Taki wysiłek psycho-fizyczny wymaga paliwa najlepszej jakości ;) Więcej informacji o wyżywieniu

Szkolenie na sternika motorowodnego:
sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdzieci – tutaj.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:
Kurs żeglarski z Gertisem daje również możliwość będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat ten jest w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ mogą nie być rozpoznawalne. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Orientacyjny plan dnia:
Nasz kurs żeglarski nie ma stałego planu zajęć, jednak każdy dzień ma swoje niezmienne punkty. Wstajemy rano by zjawić się o godzinie 9 na apel i dowiedzieć się jaki jest plan szkolenia żeglarskiego. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to organizujemy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia kursu na patent około godziny 19 i skupiamy się na intensywnym relaksie :).

Zobacz jak wyglądały poprzednie obozy i kursy żeglarskie na naszym Funpage’u lub w galerii zdjęć Google+.

Dojazd:
Szkoleniowe rejsy żeglarskie zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd do nas jest banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód na płatnym parkingu (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie Port Ekomarina Giżycko.

Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.

Wędrowne kursy żeglarskie

Terminy i ceny 2023

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
OSR04_2023 06-08-2023 19-08-2023 3690 zł 7 Rezerwuj
OSR05_2023 20-08-2023 02-09-2023 3690 zł 10 Rezerwuj

BRAK WOLNYCH MIEJSC? Poznaj opcję szkoleń tygodniowych lub WPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ! 

Zastanawiasz się skąd ta cena? Czemu drożej niż u innych? Przeczytaj!

W cenie:
– Praktyczne i teoretyczne szkolenie
– Opieka instruktora podczas kursu żeglarskiego
– Pełne wyżywienie
– Materiały szkoleniowe w formie e-learningu
– Pobyt i spanie na jachtach
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów i bieżący serwis w czasie kursu
– Opłaty portowe za jachty
– Paliwo do jachtów
– Paliwo do ogrzewania postojowego jachtów

Cena nie zawiera:
– Egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
– Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
* W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy 

Opcje dodatkowe:
– Kurs na Sternika Motorowodnego – 500 zł szkolenie (normalnie 550 zł) + 250 zł (125 zł ze zniżką) egzamin
– Wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA – 350 zł
– Mazurska Sauna na wodzie – 70 / os. (mazurskasauna.pl)
– Loty motolotnią – 200-230 /os. (motolotnie.mazury.info.pl)

Gertis na FaceBooku

Rekomendacje:
Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi uczestnikami naszego kursu żeglarskiego. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
Szkolenia dwutygodniowe 2021
Szkolenia dwutygodniowe 2020
Szkolenia dwutygodniowe 2019
Szkolenia dwutygodniowe 2018

Autentyczne opinie na Facebooku:

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w 7 dniowym obozie żeglarskim 17-23 czerwiec 2018. Z pełnym przekonaniem mogę polecić Gertis jako profesjonalistów w swoim fachu. W ciągu 5 i pół dnia potrafią doskonale przygotować do egzaminu na patent żeglarza. Sam egzamin z nimi to czysta przyjemność. Kadra składa się z doświadczonych (mimo że młodych) zawodowców. Sam kurs intensywny, należy się nastawić na ciężką pracę bo czasu naprawdę niewiele. W zamian, z godziny na godzinę zaczyna się kapować, o co w tym chodzi. Wszystko to okraszone świetną, koleżeńską atmosferą i klimatem prawdziwych Mazur. Pozdro dla Ciebie Krycha i Wszystkich z Firmy!

  Marek Sroka Avatar Marek Sroka
  26 czerwca 2018

  Tygodniowy kurs, naprawdę intensywny, zakończony zdanym egzaminem. Pod koniec sezonu samodzielny czarter jachtu i bezpieczne pływanie po Mazurach z niedoświadczoną załogą - nie trzeba większej pochwały dla jakości szkolenia w szkole GERTIS! Duży nacisk na praktykę i doświadczenie w żeglowaniu bardzo mi się podobał. Rodzinna atmosfera bardzo mi odpowiadała. Pozdrowienia dla całej kadry GERTIS !!!

  Tomek Tomek Avatar Tomek Tomek
  15 marca 2018

  Dwutygodniowy obóz-strzał w dziesiątkę. Stres był ogromny przez przyjazdem. Jednak ludzie jakich tam poznałam szybko dali mi o nim zapomnieć. Kadra - wspaniała ekipa. Wszyscy mili i życzliwi. Dużo pływania i nauki. Wiedza przekazywana w sposób prosty i bardzo zrozumiały. O czasie wolnym i zabawie nie będę się rozpisywać. Jedźcie a sami się przekonacie, ze warto. Polecam każdemu! Najlepsze wakacje <3

  Marta Majewska Avatar Marta Majewska
  30 sierpnia 2017
 • Jako że w zeszłą sobotę ukończyłem tygodniowy Intensywny Rejs Szkoleniowy w Gertisie (z pozytywnym wynikiem egzaminu) chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ogólna ocena jest w 100% pozytywna i nie żałuje ani złotówki wydanej na ten kurs. Sam długo wahałem się przy wyborze szkoły, więc może napisze parę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły żeglarstwa (i dlaczego warto wybrać właśnie Gertis): 1. Organizacja: wszystko sprawnie załatwione, od telefonu do organizatora o godzinie 20, rezerwacji, poprzez potwierdzenie wpłaty, maile informacyjne przed rejsem, organizacje egzaminu, aż po wydanie zaświadczeń o zdaniu egzaminu. Ponadto, warto podkreślić sprawna organizacje napraw: po awarii silnika na jednym z jachtów szkoleniowych, nowy silnik został dostarczony do portu i wymieniony w ciągu dwóch godzin, a załoga mogła kontynuować rejs. 2. Sprzęt: jachty nowoczesne, zadbane, czyste. Wszystkie mechanizmy sprawne, szoty/fały niepoprzecierane itd. Do tego sam model – maxus 24 – moim zdaniem rozmiarowo optymalny do nauki i późniejszego ewentualnego pierwszego samodzielnego czarteru. 3. Materiały szkoleniowe: szkoła udostępnia autorski e-learning, gdzie w mocno skondensowany sposób przekazywana jest wiedza niezbędna na egzaminie teoretycznym, do tego na stronie można znaleźć przykładowe testy egzaminacyjne. 4. Instruktorzy: to chyba najważniejsze, więc zostawiłem na koniec. Doświadczeni zarówno na śródlądziu jak i na morzu, dobrze przygotowani merytorycznie i pedagogicznie. Potrafią dokonać cudu jakim moim zdaniem jest nauczenie kogoś żeglowania od totalnych podstaw w dosłownie 5 dni. Podczas wykładów (około 5-7 wykładów w czasie całego rejsu) przekazują wszystkie potrzebne informacje teoretyczne w sposób maksymalnie przystępny. Do tego na co dzień życzliwi i pomocni, chętnie udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania od porannego śniadania aż do kolacji (i jeszcze później). Na rejsie nie ograniczali się do absolutnego minimum niezbędnego do zdania egzaminu. Ćwiczyliśmy holowanie „burta w burtę”, przyglądaliśmy się jak wygląda zabezpieczenie (antykradzieżowe i „antyutopieniowe”) i mocowanie silnika, obserwowaliśmy jego wymianę, a także regulacje obrotów biegu jałowego. (pozdrawiam przy okazji instruktora Adama). Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć o instruktorce, która uczyła mnie - Iga K. – osoba o bardzo dobrych podstawach teoretycznych, z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień życzliwa, ale jednocześnie odpowiednio surowa i nie pozwalająca na chwile rozluźnienia – jak macie taka opcje, to idzie do jej załogi, serdecznie polecam. Na koniec parę uwag dla chętnych / zapisujących się: A: Jeśli myślisz, że jak zapłacisz za kurs to przez tydzień ktoś będzie Ci woził tyłek po mazurach, a na koniec dostaniesz plastik z patentem to się mylisz. Owszem, ktoś Ci ten tyłek przez tydzień będzie woził, ale jak nie będziesz się chciał nauczyć to nie zdasz egzaminu. (nie, nie wszyscy zdają, w szczególności teorii) B: Intensywny rejs jest serio intensywny. Pobudka koło 7-8, śniadanie, odprawa, a następnie instruktorzy będą tobą orali jeziora na lewo i prawo, nieraz aż do późnego popołudnia / wieczora (z krótka przerwa na kanapkę/zupkę chińska). Jeśli chcesz się nauczyć – to super informacja. Jeśli jedziesz odpocząć na urlopie w słoneczku – źle trafiłeś. Do tego wykłady (czasami nawet w trakcie posiłków). Oczywiście wieczorem, po zakończeniu zajęć, można się delikatnie integrować, jednak następnego dnia trzeb znowu wstać wcześnie rano. C: Teoretycznie na rejs możesz przyjechać totalnie nieprzygotowany – instruktorzy w tydzień nauczą Cię poprawnej techniki manewrowania jachtem. Niemniej jednak, nikt za Ciebie nie nauczy się teorii, a na rejsie (patrz punkt wyżej) nie będziesz miał ani dostatecznie dużo czasu, ani dostatecznie dużo sil, aby czytać książkę wieczorem / w nocy. Dlatego też uważam, że absolutne minimum to przeczytanie przed rejsem w domu raz czy dwa e-learningu udostępnianego przez szkole. Zamiennie warto przeczytać książkę (tutaj polecę „Atlas Żeglarski”, aczkolwiek trzeba uważać na błędy – bryza jeziorowa, znaki o ograniczonej wysokości/szerokości przejścia są zamienione, skrajnia-zalecenie przejścia – najlepiej zapytajcie instruktorów na starcie, żeby Wam wskazali błędy) D: Egzamin teoretyczny jest serio trudny, nie lekceważ go – to nie jest tylko formalność. E: Nie martw się, jeśli jedziesz na kurs sam, większość ludzi jedzie sama, a praca w załodze i wspólne spożywanie posiłków pozwalają na dobra integracje. Najpóźniej drugiego dnia będziesz się czul jak w domu. Ponadto, przekrój wiekowy potrafi być bardzo szeroki, u nas w rejsie brali udział 25-latkowie i 50-latkowie. F: Warto w niedziele na start rejsu przywieźć sobie prowiant na śniadanie dnia następnego (pamiętajcie o wyżywieniu instruktora!), bardzo ułatwi to logistykę pierwszego dnia rejsu i przyspieszy wypłyniecie z portu. W końcu zapłaciliście za naukę żeglowania, a nie za stanie w kolejce w biedronce. G: Pamiętajcie o stroju kąpielowym – warto go mieć, żeby pójść do jednej z atrakcji rejsu – sauny na wodzie. Pozdrawiam cala kadrę Gertisu i do zobaczenia na wodzie!

  Kacper Gołąb Avatar Kacper Gołąb
  24 maja 2022

  Cudowna wyprawa, wspaniali ludzie! Polecam kurs dwutygodniowy wszystkim tym, którzy marzą o żeglowaniu, a cały czas się czają ;)

  Michał Kosela Avatar Michał Kosela
  11 sierpnia 2018

  Jeżeli planujesz się jednorazowo wynudzić przez 2 tygodnie, poznać irytujących i smutnych ludzi oraz nie chcesz uzależnić się od żeglarstwa to szczerze NIE polecam!:)

  Simon See Avatar Simon See
  31 marca 2017
 • Intensywny kurs tygodniowy. Od razu trzeba powiedzieć, ze kurs jest na prawdę intensywny. Cięzko oczekiwać żeby w tydzień zrobić z kogoś porządnego żeglarza ale kadra robi co może żeby wszyscy egzamin zdali. Wydawało nam się że zaczynanie o 9 rano to późno jak na kurs intensywny, ale nierzadko 9-10 godzin na wodzie to aż nadto. Bardzo wyczerpujące a jeszcze rano lub wieczorem wykłady teoretyczne... no i integracje ;) Egzamin jest raczej lajtowy, choć do teoretycznego trzeba się troszeczkę pouczyc a nie oczekujcie też że jesli zapłąciliście za kurs to macie zdany egzamin praktyczny. Jedna osoba z naszego turunsu nie zdała :( Kadra bardzo fajna, roześmiana ale każdy jest na swój sposób indywiduum, każdy charakteryzuje się czymś innym. W czasie naszego turnusu było 5 instruktorów (Runcajs, Lucky, Ola, Dominika i Kamil). Wykłady teoretyczne prowadzili wszyscy zmieniając się ale zobaczycie że największy dar do przemawiania ma chyba Lucky ;) Jeśli chodzi o praktykę moja załoga żeglowała z Kamilem. Bardzo pozytywny człowiek, ale też prefekcjonista. Żadnego choćby najmniejszego błędu wam nie przepuści. Zawsze możecie żeglować ostrzej, albo nie ostrzyć tak bardzo!! xD Liny muszą być zbuhtowane idealnie i pięknie wisieć przywiązane odpowiednimi węzełkami na wyczyszczonym pokładzie.. ale za te wymagania go polubiliśmy jeszcze bardziej. Można było poczuć że się czegoś uczy a nie tylko wakacjuje. Ale jak można to też zacumuje na środku jeziora żeby się troche orzeżwić kąpielą w wodzie. Idealny instruktor na kurs intensywny. Oprócz podstawowych umiejętności żeglarskich zaczęliśmy przejmować od niego też śląski akcent :) Ulubione powiedzenia: - nie ostrz - nie odpadaj - wszyscy to "rozumią"? - to jest dosyć istotne, yhym ;) - podajcie mi moją tablicę ;P Jeszcze z rzeczy praktycznych: Wyżywienie trzeba na tygodniowym kursie organizować samemu, uwzględniając też nakarmienie kapitana. Do kosztów doliczcie około 50 zł dziennie za opłaty portowe. Jeśli byłaby taka możliwość polecałbym jednak GERTISowi organizację zaprowiantowania również na kursach tygodniowych. Niby i tak trzeba chodzić do sklepów ale posiadanie zagwarantowanych posiłków od raz byłaby sporym ułątwieniem. Jeszcze raz dzięki Kamil, Dzięki GERTIS! :)

  Przemek Laskowski Avatar Przemek Laskowski
  23 lipca 2018

  Jakoś szkolenia i kadra instruktorska na najwyższym poziomie. instruktorzy posiadają wysoki zasób wiedzy, który chętnie przekazują. Na kursie każdy ćwiczy: trymowanie silnika, podejmowanie człowieka z wody, manewry portowe, zarzucanie rufy itp. Nie są to zajęcia prowadzone tylko dla formalnego zdobycia patentu tylko uczą zachowań na wodzie. Polecam!

  Marek Kulgawczuk Avatar Marek Kulgawczuk
  18 maja 2021

  Jakość zajęć i fachowość instruktorów godna polecenia. Poza tym atmosfera kapitalna! ale jeśli ktoś myśli, że intensywne to tylko z nazwy to niech szuka innej szkoły )))) To była kapitalna jazda bez trzymanki, i egzamin przy 4-5. Uff. "Tegom chciał" jak mawiał Czarniecki w Potopie. No i oczywiście trafione z pogodą, Jeszcze raz dzięki!

  Gal Andrzej Avatar Gal Andrzej
  26 września 2020
 • Wspaniała atmosfera,wspaniali ludzie myślę ,że to najlepsza szkoła do rozpoczęcia swojej przygody z żeglarstwem. Byłam na tygodniowy kursie wrześniowym dużo się nauczyłam ale tez wiem ,że musze się jeszcze wiele nauczyc,dlatego napewno odwiedzę was za rok:)

  Magda Zengteler Avatar Magda Zengteler
  27 września 2016

  Polecam z całych sił - pokazali, omówili, wyszkolili...Od zera do bohatera -zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Kurs 7dniowy jest naprawdę intensywny ale kończy się go z intensywną wiedzą i intensywnymi umiejętnościami :) instruktorka Ruda the best!! Pozdrawiam i Polecam :)

  Wojtass Cemel Avatar Wojtass Cemel
  9 września 2017

  Z Mazurami już tak jest... przyjeżdżasz na chwilę, ale chcesz zostać dłużej i dłużej i wracać jak najczęściej ;) Przyjeżdżasz tylko zrobić patent, a poznajesz przyjaciół i przeżywasz przygody, które na pewno będziesz wspominał do końca życia (pozdrawiam moją kochaną patologiczną jachtową rodzinkę, byliście niesamowici ;) ). Szacuneczek dla najlepszej instruktorki! Julka, nauczyć wiązać ratowniczy osobę, która nie do końca radziła sobie ze swoimi sznurówkami to wyczyn! Pozdrowionka dla całej Gertisowej ekipy! Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś na Niegocinie ;)

  Adam Słomian Avatar Adam Słomian
  22 października 2018
 • Ech... i... jeszcze raz ech... :-) Opowiedzieć się NIE da. TRZEBA DOŚWIADCZYĆ!!! :)))) Moje zdjęcie profilowe zrobione na jednym z obozów (bodajże ostatnim) o czymś świadczy :P Po tak fantastycznie spędzonym czasie z tymi wszystkimi niesamowitymi ludźmi człowiek już nie wraca do 'normalności' :P I DOBRZE!!! Normalność to nuda :P Buziaki i mam nadzieję, że do zobaczenia w wakacje!

  Daria Płatek Avatar Daria Płatek
  3 grudnia 2013

  Profesjonalni instruktorzy, fajna integracja wieczorami, szkolenia na sprzęcie dobrej jakości. Polecam :-)

  Paweł Ka Avatar Paweł Ka
  18 marca 2018

  Najlepsza inwestycja !!! Gertis to nie firma, to wspaniali ludzie zarażający pasją. Profesjonalnie podejście i wspaniała atmosfera. Żeglarstwem zarażają na całe życie. Polecam serdecznie wszystkim i cały czas . Nie chce się stamtąd wracać....

  Jan Nykiel Avatar Jan Nykiel
  18 marca 2018
 • Znów na jachtach myłam podłogi... Czułam się jakbym nadal miała 20 lat i wszystko jest możliwe.... Niesamowita kadra, dzięki której uwierzylam, że kiedyś naprawdę nauczę się zeglowac.. Warto...

  Kasia Smolny Avatar Kasia Smolny
  21 lipca 2018

  Cudowni ludzie, atmosfera i zawsze świetna zabawa!

  Małgorzata Krzywonos Avatar Małgorzata Krzywonos
  12 września 2015

  wszystko jest super , jestem zakochany w Gertisie

  Ryszard Błaszczyk Avatar Ryszard Błaszczyk
  4 kwietnia 2017
 • Podejscie profesjonalne i z ogromną pasją żeglarstwa.

  Elżbieta Panaś Avatar Elżbieta Panaś
  5 kwietnia 2019

  Fajny obóz. Dobra atmosfera. Wysoki poziom szkolenia. Dobra organizacja

  Piotr Bałakier Avatar Piotr Bałakier
  17 sierpnia 2016

  Doskonale zorganizowany obóz! Połączenie zabawy i nauki w najlepszym wydaniu. Skipper połączył w sprawny zespół skrajnie różnych ludzi! Szczerze polecam.

  Paweł Nikiel Avatar Paweł Nikiel
  15 marca 2018
 • Najlepiej :)!

  Sonia Zaleska Avatar Sonia Zaleska
  11 sierpnia 2014

  Napisać o Szkoła Żeglarstwa Gertis - Giżycko, że to bardzo dobra i profesjonalna szkoła żeglarska to tak jakby nic nie napisać 😊 uczestniczyłam w tygodniowym kursie i wiem, że lepiej nie mogłam wybrać. W pełni zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami, które można o nich przeczytać dlatego nie będę ich powielać, tylko napiszę coś od siebie. Na kurs pojechałam sama, nie znając ani jednej osoby. Okazało się, że nie było się czym martwić ponieważ szkoła podchodzi indywidualnie, a nie „z klucza”, do każdego kursanta. Trafiłam na jacht z fantastyczną załogą, a przewodniczyła nam nasza cudowna Pani Kormoran Katarzyna Plocharska❤️. Codzienne apele o 9.00 (na które ciężko było wstać po nocnym śpiewaniu przy ognisku lub rozmowach do białego rana z ciekawymi osobami, które można spotkać na szlaku żeglownym 🙃), dokładnie przedłożona teoria na wykładach i praktyka wraz ze szlifowaniem do zadowalającego skutku manewrów na wodzie sprawiły, że szkolenie trwało każdego dnia 10 godzin lub więcej. Nowe jachty, małe załogi, profesjonalni instruktorzy, dobra organizacja, przemyślane trasy – to wszystko wpływało na komfort kursantów. Było intensywnie, to fakt, ale każdy wiedział po co tam pojechał. Ja, wbrew pozorom, wcale nie pojechałam po patent, który co prawda jest zwieńczeniem tego kursu ale nie oszukujmy się, nie zrobi z Ciebie żeglarza (zwłaszcza jeśli jesteś bardziej szczurem lądowym 😉). Dla mnie najważniejsze było zarażenie pasją, a nie ma nic cenniejszego niż umiejętność przekazywania swojej pasji innym. I to Szkoła Żeglarstwa Gertis - Giżycko udało się w 100%. Dlatego będę tam z przyjemnością wracać bo wierzę, że to dopiero początek żeglarskiej przygody. A tak już zupełnie na marginesie dla osób, które tak jak ja nie miały zbyt dużo do czynienia z żeglarstwem, a z jakichś przyczyn chcą zacząć, polecam kursy dwutygodniowe. Parę dni urlopu więcej, a korzyść ze szkolenia niewspółmierna i więcej czasu na poznawanie licznych uroków żeglowania oraz naszych pięknych Mazur 😁

  Karolina Lubera Avatar Karolina Lubera
  21 czerwca 2019

  Solidna firma z dużym doświadczeniem. Gertis to gwarancja jakości.

  Jurand Bogocz Avatar Jurand Bogocz
  25 maja 2013
 • Pełna profeska z uśmiechem na ustach i fajnym sprzęcie. Tydzień po tygodniowym intensywnym rejsie miałem czarter z rodzinką i dzieki temu co nauczyłem się w gertisie obyło się bez problemów. Jak najbardziej polecam:)

  Tomek Barabas Avatar Tomek Barabas
  2 lipca 2018

  Super szkoła, bardzo sympatyczna kadra, po kursie tygodniowym czuję się gotów do rejsu

  Bartek Włodarczyk Avatar Bartek Włodarczyk
  16 lipca 2017

  Wybierając sie na INTENSYWNY tygodniowy kurs żeglarski proszę nie pomijać słowa INTENSYWNY. Faktycznie jest on INTENSYWNY. A egzamin to faktycznie egzamin. Nie ma ściemy! Wykłady, zajęcia na wodzie to wszystko jest w bardzo profesjonalny sposób prowadzone a do tego cała logistyka. Pracują nad tym ludzie, którzy to kochają. Czasem nie widać ich twarzy, imienia i nazwiska ale robią kawał dobrej roboty. RESPECT!👏👏👏🍻 Osobiście tym, którzy zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem polecam kurs doszkalający. Byłem z rodziną i doświadczyłem. Można znacznie więcej poćwiczyć i pohalsować. Wiadomo, że podczas kursu wszystko musi być poukładane i podzielone na ilość członków załogi. Dlatego też ten czas spędzony przy sterze jest podzielony na 3 lub 4 osoby. Pomimo tego, że udało się zdać egzamin, nie czuje się na siłach, aby wyczarterować jacht na siebie z zieloną załogą! Z kursu nie wróciłem jako wybitny żeglarz, ale wróciliśmy wraz z rodziną zakochani w żeglarstwie. Mazury kochaliśmy już wcześniej! Serdecznie dziękujemy KRZYWEMU i BROSZCE. Jednak najbardziej Panu Beniamin GRABIAS - Naszemu Kapitanowi. Szacun KOLEGO!👏😉 Dziękuje też za szybki serwis Jackowi, kiedy przyjechał wymienić Nam szarpankę w Rybaczówce. O tych ludziach właśnie wcześniej pisałem! Nie widać ich, nie słychać ale są na tyłach i dbają o to aby całość pchać do przodu!!!1️⃣👌 Dziś wiem, że z GERTIS jeszcze się spotkamy. Do zobaczenia w przyszłym roku💪👍.

  Tomasz Czyż Avatar Tomasz Czyż
  6 września 2020
 • Szkolenie super,atmosfera super,pogoda nie ma znaczenia i też super

  Paweł Walczak Avatar Paweł Walczak
  3 lutego 2015

  Bez najmniejszych wątpliwości tygodniowy kurs zasługuje na miano intensywnego, ale nie do końca oznacza to, że jest się okładanym żeglarstwem z każdej strony całymi dniami. Bardzo merytoryczna kadra, zaprzyjaźniona z masą ludzi w prawie każdym porcie, znajdowała niemal perfekcyjny balans pomiędzy zajęciami praktycznymi, wykładami z teorii i zabawą. Przed kursem tygodniowym koniecznie zajrzyjcie do polecanej literatury - żeglarze posługują się specyficzną terminologią ;) Dla kogoś, kto przy okazji chciałby odrobinę wypocząć - zdecydowanie lepszy będzie obóz dwutygodniowy. Naprawdę warto zakręcić się w tych okolicach na dłużej, szczególnie w tym towarzystwie. :D Profesjonaliści, tworzący możliwie luźną atmosferę w stresowych warunkach z zapałem do samodoskonalenia. Piękne dzięki za sprzedanie bakcyla i trochę wiedzy oraz za pokazanie urokliwych zakątków jeziora Niegocin dla Ewy, Filipa i Łysego. Równie piękne dzięki dla Rudej i Marsla za rozbrajanie stresu okołoegzaminowego, oraz dla egzaminatorów - Brożki i Krzywego - za jasne i spokojne poprowadzenie egzaminów :D

  Łukasz Krupiński Avatar Łukasz Krupiński
  4 czerwca 2017

  Po prostu najlepsi :)

  Marcin Krzywonos Avatar Marcin Krzywonos
  3 marca 2013

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej