Strona główna » Obozy żeglarskie dla dorosłych – Kurs żeglarski na Mazurach

Obozy żeglarskie dla dorosłych – Kurs żeglarski na Mazurach

Autor: Gertis
rejsy żeglarskie po Mazurach dla dorosłych

Dwutygodniowy kurs żeglarski na Mazurach 

obóz żeglarski dla dorosłych patent żeglarza14-dniowe Szkoleniowe Rejsy Żeglarskie na Mazurach skierowane są do osób pełnoletnich, które chcą zrealizować kurs żeglarski. Przede wszystkim szkolimy się na stopień żeglarza jachtowego, jednak nie zapominamy o dobrej zabawie! Jeśli chcesz spędzić urlop czy wakacje w najpiękniejszym miejscu w Polsce, aktywnie, na łonie natury, a przy okazji nauczyć się podstaw żeglarstwa – kurs żeglarski będzie dla Ciebie nie lada gratką!

Łączymy przyjemne z pożytecznym – w czasie dnia kładziemy duży nacisk na naukę umiejętności praktycznych, a wieczorami organizujemy imprezy i ogniska do białego rana. Kurs żeglarski zakończony zostaje egzaminem, który odbywa się pod koniec każdego turnusu. Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

  załoga rejsu szkoleniowegomazury ognisko na obozie dla dorosłych

Dla kogo przeznaczony jest kurs żeglarski?

Organizowane przez nas kursy żeglarskie przeznaczone są wyłącznie osoby pełnoletnie. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie, natomiast niezbędne jest zaangażowanie i pozytywne nastawienie. Większość osób przyjeżdża bez osób towarzyszących, można dzięki temu poznać masę nowych ludzi. Jest to doskonała opcja dla singli :) Pary mają idealną okazję do sprawdzenia się w trochę innych warunkach, gdzie makijaż czy wyprasowana koszula mają niewielkie znaczenie… ;) Klimat naszych rejsów stworzył zjawisko zwane „Rodziną Gertisu”, skupiającą niesamowitą grupę ludzi. Spotykamy się regularnie podczas naszych imprez i wydarzeń (kliknij i poczytaj!). Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego kursu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w Internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie dorośli. Więcej o tym czy kurs żeglarski jest dla Ciebie przeczytasz w naszym poradniku.

Nie wiesz jaki kurs wybrać? Przeczytaj porównanie

Kto prowadzi zajęcia na kursach żeglarskich?

Kadra, która prowadzi zajęcia na naszych kursach żeglarskich to ludzie młodzi i posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zaangażowani, pełni pasji, kompetentni i z sercem na dłoni! Nasza Szkoła Żeglarstwa GERTIS pochodzi z Giżycka, kadra kursów żeglarskich to ludzie dla których Mazury są drugim domem. Kto jak nie my zna się lepiej na żeglarstwie mazurskim? :) Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

instruktorzy żeglarstwa Mazury

Na czym pływamy na kursach  żeglarskich?

Dwutygodniowy kurs żeglarski w formie rejsu szkoleniowego odbywa się na nowoczesnych jachtach typu Maxus 28. To jednostki z klasy jachtów dużych, cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach niesłabnącą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 8 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich w załogach maksymalnie 5 osób + instruktor. Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy (z lat 2018-2019!). Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Trasa realizowana na kursach żeglarskich

Wyznacznikiem trasy, którą realizujemy na kursach żeglarskich są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje (Regaty Pucharu Polski, festiwal Szanty w Giżycku, festiwal Rockowy w Węgorzewie i wiele innych). Staramy się choć kilka nocy w czasie kursu żeglarskiego stać na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast. Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: „Ulubione porty na Mazurach„. Jeśli nie znasz Mazur, możesz nam w pełni zaufać – kadra w większości pochodzi z ich serca (a nawet jeśli nie, to myślą o nich jak o drugim domu!). To sprawia, że z dostępnych możliwości zawsze wybiera te najlepsze, dopasowane nie tylko do warunków pogodowych, ale również oczekiwań uczestników!

Wyżywienie:
Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas kursów żeglarskich. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy w „na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Naturalnie jedzenie przygotowuje się indywidualnie w ramach każdej załogi. Wysokie morale to podstawa, a wszyscy lubimy dobrze zjeść… Szczególnie, kiedy cały dzień spędza się na wodzie a wieczory przy ognisku. Taki wysiłek psycho-fizyczny wymaga paliwa najlepszej jakości ;) Więcej informacji o wyżywieniu

Szkolenie na sternika motorowodnego:
sternik motorowodny kursPrzy okazji uczestnictwa w naszym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdzieci – tutaj.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:
Kurs żeglarski z Gertisem daje również możliwość będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat ten jest w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ mogą nie być rozpoznawalne. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów. Więcej informacji na temat certyfikatów ISSA – tutaj.

Orientacyjny plan dnia:
Nasz kurs żeglarski nie ma stałego planu zajęć, jednak każdy dzień ma swoje niezmienne punkty. Wstajemy rano by zjawić się o godzinie 9 na apel i dowiedzieć się jaki jest plan szkolenia żeglarskiego. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to organizujemy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia kursu na patent około godziny 19 i skupiamy się na intensywnym relaksie :).

Zobacz jak wyglądały poprzednie obozy i kursy żeglarskie na naszym Funpage’u lub w galerii zdjęć Google+.

Dojazd:
Szkoleniowe rejsy żeglarskie zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd do nas jest banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód na płatnym parkingu (ponadto w Giżycku obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania). Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie Port Ekomarina Giżycko.

Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.

Wędrowne kursy żeglarskie

TERMINY I ZAPISY 2024 – oferta w przygotowaniu

Kod imprezy Początek Koniec Cena Wolne miejsca Link do rezerwacji
Brak obozów tego typu

Chcesz wziąć udział? Zgłoś się, a powiadomimy Cię kiedy oferta będzie dostępna!

  Administratorem podawanych danych osobowych jest właściciel strony – BTA Gertis Marek Makowski, Świdry 11, 11-500 Giżycko. Dane będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji w wybranym temacie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

   Poznaj inne nasze szkolenia kurs 8-dniowy stacjonarno-wędrowny, dwutygodniowy rejs szkoleniowy
  lub szkolenie indywidualne

  Zastanawiasz się skąd ta cena? Czemu drożej niż u innych? Przeczytaj!

  W cenie:
  – Praktyczne i teoretyczne szkolenie
  – Opieka instruktora podczas kursu żeglarskiego
  – Pełne wyżywienie
  – Materiały szkoleniowe w formie e-learningu
  – Pobyt i spanie na jachtach
  – Ubezpieczenie NNW uczestników
  – Ubezpieczenie jachtów i bieżący serwis w czasie kursu
  – Opłaty portowe za jachty
  – Paliwo do jachtów
  – Paliwo do ogrzewania postojowego jachtów

  Cena nie zawiera:
  – Egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
  – Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
  * W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby
  Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy 

  Opcje dodatkowe:
  – Kurs na Sternika Motorowodnego – 500 zł szkolenie (normalnie 550 zł) + 250 zł (125 zł ze zniżką) egzamin
  – Wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA – 350 zł
  – Mazurska Sauna na wodzie – 70 / os. (mazurskasauna.pl)
  – Loty motolotnią – 200-230 /os. (motolotnie.mazury.info.pl)

  Gertis na FaceBooku

  Rekomendacje:
  Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi uczestnikami naszego kursu żeglarskiego. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

  Zobacz więcej zdjęć z naszych szkoleń!
  Szkolenia dwutygodniowe 2021
  Szkolenia dwutygodniowe 2020
  Szkolenia dwutygodniowe 2019
  Szkolenia dwutygodniowe 2018

  Autentyczne opinie na Facebooku:

  • Dobra organizacja, mistrzowskie pływanie i niewymuszona kultura. Organizatorzy, poza profesjonalną wiedzą i umiejętnościami, dzielą się swoimi przygodami i wkładają sporo serca i troski w stworzenie imprezy zapamiętanej na lata.

   Ada Kiestrzyń Avatar Ada Kiestrzyń
   29 września 2019

   Jako że w zeszłą sobotę ukończyłem tygodniowy Intensywny Rejs Szkoleniowy w Gertisie (z pozytywnym wynikiem egzaminu) chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Ogólna ocena jest w 100% pozytywna i nie żałuje... więcej

   Kacper Gołąb Avatar Kacper Gołąb
   24 maja 2022

   Powiem krótko, bo nie ma co się nad tym rozwodzić. Tylko raz pływałem pod żaglami Gertis, ale to było najlepsze doświadczenie ze wszystkich wypadów na łódź, jeśli chodzi o inne... więcej

   Filip Ordakowski Avatar Filip Ordakowski
   15 marca 2018
  • Masa, ale naprawde mnóóóstwo pozytywnych ludków!! Wiedza instruktorow w niektorych momentach mnie przerazala, mialam nadzieje ze jednak czegos nie wiedza i na egzaminie bedzie latwiej :) Zwiedzilismy mistrzowskie miejscowki i przede... więcej

   Aleksandra Komorowska Avatar Aleksandra Komorowska
   4 czerwca 2017

   Super atmosfera, profesjonalna kadra i dobra organizacja. Polecam serdecznie Gertis na szkolenia żeglarskie! P.S. Podczas wrześniowych kursów pogoda nie rozpieszcza więc jeśli liczycie na piękną opaleniznę oraz pływanie w przyjemnych... więcej

   Agnieszka Kucharska Avatar Agnieszka Kucharska
   23 września 2019

   Świetna szkoła! Żałuję, że za pierwszym razem do nich się nie zgłosiłam. Super szkoleniowcy i zdany patent żeglarza jachtowego :)!

   Katarzyna Frelik Avatar Katarzyna Frelik
   18 kwietnia 2018
  • Fajny obóz. Dobra atmosfera. Wysoki poziom szkolenia. Dobra organizacja

   Piotr Bałakier Avatar Piotr Bałakier
   17 sierpnia 2016

   gorąco polecam! :)

   Paula Połeć Avatar Paula Połeć
   15 lipca 2015

   Brałem udział w intensywnym rejsie szkoleniowym organizowanym przez GERTIS. Atmosfera na obozie genialna i jedyna w swoim rodzaju. Pięć dni dobrego pływania i nauki + pięć wieczorów i nocy dobrej... więcej

   Tomasz Chyrchel Avatar Tomasz Chyrchel
   23 lipca 2015
  • Najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą z intensywnego tygodniowego kursu wycisnąć co się da. Mega doświadczona i przesympatyczna kadra oraz super organizacja. Kudos Gertis i wielkie dzięki!

   Olga Kałucka Avatar Olga Kałucka
   9 lipca 2022

   Polecam tę szkołę - Aleksandra Sowa. 😁 Nie będę się rozpisywała jaka fajna była atmosfera, ani o tym, że było super merytorycznie i w 7 dni ekspresowego kursu nauczyłam się więcej... więcej

   Aleksandra Sowa Avatar Aleksandra Sowa
   27 sierpnia 2018

   Miałem przyjemność uczestnictwa w tygodniowym intensywnym rejsie szkoleniowym Gertis. Mówiąc krótko - rewelacja! Jakość sprzętu (nowy, zadbany jacht) oraz profesjonalizm kadry na najwyższym poziomie! To był czas intensywnej nauki i... więcej

   Tomasz Jozefiak Avatar Tomasz Jozefiak
   7 września 2021
  • Wspaniała atmosfera,wspaniali ludzie myślę ,że to najlepsza szkoła do rozpoczęcia swojej przygody z żeglarstwem. Byłam na tygodniowy kursie wrześniowym dużo się nauczyłam ale tez wiem ,że musze się jeszcze wiele... więcej

   Magda Zengteler Avatar Magda Zengteler
   27 września 2016

   Miałem tą wspaniałą przyjemność uczestniczyć w 7 dniowym szkoleniu, powiem tak pełen profesionalizm na najwyższym poziomie, kadra to świetni doświadczeni ludzie którzy potrafią przekazać wiedzę na wiele fajnych sposobów. Duże... więcej

   Piotr Skupiński Autoserwis Avatar Piotr Skupiński Autoserwis
   23 sierpnia 2021

   Maiłem przyjemność uczestniczyć w kursie organizowanym przez Gertis Kursy prowadzi wykwalifikowana kadra składająca się z przesympatycznych pasjonatów żeglarstwa, którzy uczą przede wszystkim tego, co w żeglarstwie najważniejsze – myślenia, świadomości,... więcej

   Wojciech Orawski Avatar Wojciech Orawski
   10 sierpnia 2017
  • Dwutygodniowy obóz-strzał w dziesiątkę. Stres był ogromny przez przyjazdem. Jednak ludzie jakich tam poznałam szybko dali mi o nim zapomnieć. Kadra - wspaniała ekipa. Wszyscy mili i życzliwi. Dużo pływania... więcej

   Marta Majewska Avatar Marta Majewska
   30 sierpnia 2017

   Kurs w 2006 r. REWELACYJNY

   Dorota Waszkiewicz Avatar Dorota Waszkiewicz
   15 marca 2018

   Super szkoła. Kurs pęknięty w 2015. Tygodniowe intensywne szkolenie i potrafisz żeglować 😀Super kadra, do skutku wpaja w Ciebie wiedzę. Polecam też doszkalające. Tydzień pełnego chilloutu. Polecam wszystkim. Dzięki Marek,... więcej

   Łukasz Jakubowski Avatar Łukasz Jakubowski
   15 marca 2018
  • Mega, mega wow! Polecam wszystkim bardo gorąco i serdecznie ! Jeśli ktoś lubi miło spędzić czas a przy okazji zrobić sobie patent i czegoś się nauczyć to jest naprawdę super... więcej

   Karol SIwek Avatar Karol SIwek
   15 września 2016

   Robiłem patent dwa lata temu w ramach intensywnych rejsów żeglarskich z uwagi na brak czasu. Kurs od rana do wieczora wypchany milionem zajęć, praktyki i innych doznań na środku jeziora.... więcej

   Maciej Jończyk Avatar Maciej Jończyk
   15 marca 2018

   Byłam na kursie 2tyg. Bardzo pozytywnie :) instruktorzy lubią swoje zajęcie i chętnie odpowiadają na pytania. Szkoda, że trasa jest dość sztywna i nie mogliśmy wziąć udziału na przykład w... więcej

   Ola Krajewska Avatar Ola Krajewska
   24 sierpnia 2017
  • To było moje pierwsze zetknięcie z żaglami. Bardzo lubię intensywny wypoczynek i nie zawiodłam się. Nie byłam pewna, czy to coś dla mnie, więc teorii nawet nie liznełam. Teraz potrafię czytać... więcej

   Anna Kalinowska Avatar Anna Kalinowska
   1 sierpnia 2017

   Intensywny rejs szkoleniowy jest naprawde intensywny⛵⛵ warto wczesniej zajrzec do materialow szkoleniowych📚📖 w trakcje rejsu nie ma na to czasu, polecam na maxa🔥🔥🔥

   Bartlomiej Grzegorczyk Avatar Bartlomiej Grzegorczyk
   9 sierpnia 2021

   Gorąco polecam! Super ludzie, lato pełne wspomnień no i gra w patyka - bezcenne przeżycie :D

   Ela Janowska Avatar Ela Janowska
   2 lipca 2015
  • Zaliczony tygodniowy rejs szkoleniowy. Pogoda dopisała więc nie było ziewania, kadra dała z siebie wszystko, nie było lekko ale efekty jak dla mnie bardzo zadowalające. DUUUŻE zaangażowanie instruktora + profesjonalna... więcej

   Piotr Bandurski Avatar Piotr Bandurski
   17 czerwca 2019

   Pojechałem poznać nowych ludzi na kursie, zrobić patent, po 4 roku z rzędu jeżdżenia na obozy wysłali mnie już na kurs instruktorski i teraz szkolę. Jak raz trafisz do Getisu... więcej

   Maciej Ka Avatar Maciej Ka
   9 marca 2017

   Robiłem patent w GERTIS-ie już ładnych pare lat temu, ale do tej pory wspominam te 2 tygodnie jako rewelacyjne. Dzięki tej szkole pokochałem Mazury. Cały dzień na wodzie w świetnej... więcej

   Przemek Podsiadlik Avatar Przemek Podsiadlik
   22 marca 2018
  • Najlepsza Szkoła Żeglarstwa . Pełen profesjonalizm , podejście pedagogiczne do małoletnich i dorosłych. Ogromne podziękowanie za naukę dwóch braci , młodszego i dorosłego o nazwisku Król ❤️⛵️ Polecam i dziękuję... więcej

   Anna Bienias Avatar Anna Bienias
   21 sierpnia 2022

   Intensywny kurs tygodniowy. Od razu trzeba powiedzieć, ze kurs jest na prawdę intensywny. Cięzko oczekiwać żeby w tydzień zrobić z kogoś porządnego żeglarza ale kadra robi co może żeby wszyscy egzamin... więcej

   Przemek Laskowski Avatar Przemek Laskowski
   23 lipca 2018

   Profesjonalni instruktorzy, fajna integracja wieczorami, szkolenia na sprzęcie dobrej jakości. Polecam :-)

   Paweł Ka Avatar Paweł Ka
   18 marca 2018

  BRAK WOLNYCH MIEJSC? Poznaj opcję szkoleń tygodniowych lub WPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ! 

  Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej