Strona główna » Stacjonarne szkolenie żeglarskie – Sztynort

Stacjonarne szkolenie żeglarskie – Sztynort

Autor: Brożka
port w Sztynorcie

Nasza oferta stacjonarnego szkolenia żeglarskiego to jedna z możliwości kursu indywidualnego.  Skierowana jest do osób chcących w ciągu tygodnia przygotować się do egzaminu na patent, ale w formie stacjonarnej czyli tak by codziennie wracać do tego samego portu i nocować w pensjonacie lub hotelu. To dobra opcja by połączyć wypoczynek z rodziną ze zdobyciem nowych umiejętności.

Instruktor prowadzący zajęcia ma pod opieką maksymalnie 3 osobową grupę, jednak szkolenie możemy zorganizować również dla jednej lub dwóch osób! Zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy w poniedziałek rano, a w sobotę dla osób chętnych odbywa się państwowy egzamin. Codziennie żeglujemy ucząc się nowych manewrów pod żaglami i na silniku oraz realizujemy zajęcia teoretyczne. Tego typu szkolenie umożliwia zdobycie wymaganej wiedzy aby zdać egzamin na stopień żeglarza jachtowego PZŻ oraz Inland Skippera ISSA.

Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla „papierka”! Niemniej jednak stacjonarne szkolenie żeglarskie może zakończyć się egzaminem państwowym. Posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

szkolenie tygodniowe na żeglarza

Miejsce kursu

Bazą naszego szkolenia jest nowoczesny port Sztynort znajdujący się na północ od Giżycka. Żeglujemy po jeziorach Sztynorckim, Dobskim, Dargin, Kisajno lub Mamry i co wieczór wracamy do Sztynortu. Staramy się w ciągu dnia odwiedzać różne miejsca by zapoznać Was z charakterystyką mazurskiej żeglugi.

Zakwaterowanie 

W czasie stacjonarnego szkolenia żeglarskiego uczestnicy nocują na lądzie. Polecamy zakwaterowanie w Pensjonacie Sztynort lub polu campingowym znajdującym się na terenie portu. Istnieje też możliwość noclegu na jachcie szkoleniowym*. Dojazd do portu z Giżycka lub Węgorzewa zajmuje maksymalnie 30 minut.

pensjonat Sztynort pokoje pensjonat Sztynort

Program i organizacja zajęć 

Stacjonarne szkolenie żeglarskie będzie obejmować zagadnienia praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. W planie szkolenia jest także spora dawka wiedzy praktycznej – m.in. przepływanie przez kanały, położenie masztu, stawanie na kotwicy oraz ćwiczenia manewrów portowych. Kursy rozpoczynamy standardowo w poniedziałki (poza miesiącami wakacyjnymi istnieje możliwość ustalenia innego dnia rozpoczęcia). Zajęcia odbywają się zwykle w dwóch blokach – pierwszy rozpoczyna się o godzinie 9 rano, a drugi po południu. W czasie dnia planujemy przerwę obiadową w porcie Sztynort lub w innym z pobliskich portów.

Szczegółowy plan zajęć ustala instruktor prowadzący szkolenie wraz ze swoją załogą. Na zakończenie szkolenia w pobliskim Giżycku odbywa się Państwowy egzamin na stopień żeglarza jachtowego w którym mogą wziąć udział uczestnicy szkolenia.

 Przekonaj się jak szkolimy! Naucz się z nami kilku podstawowych węzłów:

Jacht

Kursy stacjonarne realizujemy na różnych jachtach z naszej floty. Są to jednostki kabinowe o długości od 24 do 28 stóp, odpowiadające realiom współczesnego żeglarstwa. Wszystkie jachty wyposażone są w niezbędne środki bezpieczeństwa, silniki przyczepne, patenty do kładzenia masztu czy rolowane foki. Wnętrze przystosowane jest do wygodnego noclegu i mieszkania w warunkach turystycznych. Kursy stacjonarne zwykle odbywają się na jachtach typu Fortuna 27, lecz możliwe jest również zorganizowanie stacjonarnego szkolenia żeglarskiego na innej jednostce (Maxus Evo 24, Maxus 26, Maxus 28 – zobacz całą flotę szkoleniową).

Szkolenie na sternika motorowodnego

Przy okazji uczestnictwa w naszym stacjonarnym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Terminy i ceny

Stacjonarne szkolenia żeglarskie zrealizować możemy w każdym tygodniu sezonu żeglarskiego pod warunkiem dostępności jachtów. Standardowo zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy od poniedziałku rano. Kursy stacjonarne należą do naszej oferty indywidualnej i przyjmujemy rezerwacje na cały jacht (nie sprzedajemy pojedynczych miejsc).  Szczegóły szkolenia ustalamy dla każdego zapytania osobno dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym biurem.

Cena: 4590 zł + czarter jachtu*
*zobacz cennik czarteru

Przykładowo cena szkolenia w formie stacjonarnej zaczyna się
od 1800 zł za osobę (szkolenie w maju na jachcie Fortuna 27 przy 3 osobowej w załodze).

W cenie:

 • praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie,
 • opieka instruktora podczas żeglugi,
 • ubezpieczenie NNW uczestników,
 • ubezpieczenie jachtów,
 • paliwo do jachtów.
 • możliwość przenocowania na jachcie (* konieczne jest uiszczenie osobowej opłaty portowej w kwocie 20 zł/doba – dostęp do sanitariatów)

Cena nie zawiera:

 • egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ– 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat),
 • kurs na Sternika Motorowodnego– 500 zł szkolenie + 250 zł (125 zł ze zniżką) egzamin,
 • wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA– 350 zł,
 • wyżywienia
 • noclegu innego niż na jachcie

Masz pytania? Interesuje Cię szkolenie stacjonarne? Napisz do nas!

  Administratorem podawanych danych osobowych jest właściciel strony – BTA Gertis Marek Makowski, Świdry 11, 11-500 Giżycko. Dane będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji w wybranym temacie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

  port w Sztynorcie

  Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej