Strona główna » Jak przygotować się do kursu żeglarskiego?

Jak przygotować się do kursu żeglarskiego?

Autor: Brożka
pakowanie na jacht

Zapisałeś się na szkolenie na patent, ale nie wiesz jak przygotować się do kursu żeglarskiego? Podpowiemy Ci co zrobić żeby nic Cię nie zaskoczyło. Dowiesz się co musisz kupić, jak się spakować i czy na co zwrócić uwagę przed przyjazdem na kurs. Trzeba pamiętać, że istnieje wiele różnych form w jakich organizuje się kursy. W poniższym tekście skupimy się na rejsach szkoleniowych na patent żeglarza jachtowego na których mieszka się na jachcie.

Czy trzeba przygotować się do kursu żeglarskiego?

Zanim przyjedzie się na szkolenie żeglarskie dobrze poświęcić chwilę czasu na to by przygotować się do kursu. Przeczytaj ponownie opis szkolenia, zwróć uwagę na zakwaterowanie, wyżywienie czy ilość osób szkolących się w załodze. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne skontaktuj się i dopytaj o szczegóły organizatora. Sprawdź z wyprzedzeniem czasowym czy posiadasz wszystkie przydatne rzeczy i zobacz czy masz się w co spakować. Zapoznaj się też z materiałami, które udostępnia Ci organizator kursu.

Przygotowanie do kursu żeglarskiego – co spakować?

Rzeczy w które powinieneś się zaopatrzyć przed przyjazdem na szkolenie to w większości wyposażenie turystyczne. Nocując na jachcie na liście obowiązkowego wyposażenia będzie m.in. śpiwór i poduszka. Odzież o której musisz pamiętać to poza kurtką przeciwdeszczową, również rzeczy na słoneczną pogodę – nakrycie głowy, ciemne okulary i kostium kąpielowy. Nie zapomnij o dokumencie tożsamości, który koniecznie należy posiadać na egzamin na patent żeglarza jachtowego. Sprzęt którego możesz nie mieć o domu, ale bardzo przyda się na jachcie to latarka „czołówka” i  rękawiczki szotowe. Nie musisz kupować tych rzeczy w specjalistycznych sklepach, w zupełności wystarczą takie zakupione np. w Decathlonie. Jeśli nie potrafisz pływać upewnij się u organizatora kursy czy zapewni Ci kamizelkę asekuracyjną do noszenia na co dzień lub na własną rękę zaopatrz się w taką kamizelkę na czas szkolenia.

Przygotowaliśmy pełną listę wyposażenia na kurs żeglarski, którą możesz przeczytać tutaj: https://obozy-zeglarskie.pl/co-zabrac-na-oboz-zeglarski/

W co spakować się na kurs żeglarski? Pakując się na szkolenie wybierz miękką torbę lub plecak. Nie zabieraj sztywnej walizki samochodowej, bo nie ma gdzie przechowywać jej na jachcie. Jeśli jedziesz samochodem możesz śmiało spakować się w kilka mniejszych bagaży co pomoże Ci przy rozpakowaniu się na jachcie.

Przygotowanie do kursu żeglarskiego – nauka teorii

Czy przed przyjazdem na szkolenie na patent żeglarza trzeba uczyć się teorii? To zależy od formy szkolenia na które się zapisałeś. Wszystkie kursy żeglarskie organizowane przez Szkołę Żeglarstwa Gertis zapewniają część teoretyczną w czasie trwania kursu. Organizujemy dla uczestników wykłady, na których omawiamy niezbędne zagadnienia. Przed przyjazdem zalecamy zapoznanie się z naszym skryptem szkoleniowym, który udostępniamy na platformie szkoleniowej. Dodatkowo możesz również zobaczyć jak wygląda część teoretyczna egzaminu i rozwiązać przykładowe testy.

Na rynku znaleźć można kursy, które nie zapewniają części teoretycznej w czasie szkolenia, i w tym wypadku opanowanie teorii jest wyłącznie po Twojej stronie. W takim wypadku musisz przed przyjazdem poświęcić trochę swojego czasu i nauczyć się zagadnień żeglarskich na własną rękę.

 

Nasza strona używa ciasteczek, lubimy ciasteczka :) Akceptuję Czytaj więcej